Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

1070 su vec krenuli da grabe da, ali 1080 ima jos u HU da mogu da se nabave relativno brzo. Ovaj moj rx 470 se prodaje sigurno, a dodajem kesa za 1080 samo gledam da li mi se isplati da placam brend 50+ eura. Inno3D je prastara firma imao sam njihov Voodo0 2 :D Posto je Nvidia uzela 3DFX ovi sada samo stancaju Nvidia karte cini mi se da ne stede na komponentama kinezi, al ono bolje da proverim :D
 
Posto se trenutno ne igram, nemam vremena a i monitor treba da promenim da li bi neko bio ljubazan da mi objasni ili da me uputi (moze i na p.m.) od kog dela i gde da se informisem sta moze da se kopa sa dve GTX 1080? Hvala.
 
GTX1080 ima najslabije odnos uloženog što se kopanja tiče zbog loše GDDR5X optimizacije za mining. GTX1070 ima bolji hash rate od nje. Ne znam da li je popravljeno skorijim drajverima / software update-om.
 
Ljudi kako kontrolisati napon na Gainward Phoenix GTX1080? Nisam previse cackao posto nije moj racunar, bacio sam samo pogled na brzinu, ali sve u svemu onaj Gainwardov tool mi se ne svidja i cini mi se da ima samo overvoltage podesavanje, a ja ne znam ni koji je def voltage. Konkretno bi hteo da postavim napon na nekih 0.9v. Isto tako MSI Afterburner kad se podesi third party voltage control ima samo + opciju za tu stavku.
 
Jedna se otegla, druga se protegla :) ASUS Poseidon GTX 980Ti posle poduze reklamacije ( poduze je blaga rec) stigla zamena ----> MSI GTX 1080 Gaming X :D
Pa da se upisem :)

20171125_123407.jpg 20171125_123420.jpg 20171125_123444.jpg

Za sada je gaming na dnevnom redu, a overklok ce da sledi.
 
Razume se da sam zbog trenutnih cena doplatio 50e, ali slozicete se da je to jako fin deal :) Nova grancija od 3 godine i brza karta. Do duse nema vodeni blok, ali to cemo resiti naknadno ako karta zasluzi :d
 
Да ли неко има проблем са кулерима и звуком ”гребања”? Кулери се нон стоп пале и гасе сами, зависи од потребе (што мислим да је ок), али тренутак кад се кулер заврти произведе неки звук чешања, гребања, који траје пола секунде. То се дешава док играм нешто, посебно у неким графички захтевнијим сценама у старијим играма које су довољно ”напорне” да захтевају да кулери раде, али нису довољно захтевне да раде константно.
 
Poslednja izmena:
Kod mene nakon što sam taj zvuk čuo i otvorio kućište ustanovio sam da su mi dva ventilatora pokvarena na GPU.
 
Како утврдиш да су покварена? Отворио сам кућиште, разгледао и кулери се заврте
 
Како утврдиш да су покварена? Отворио сам кућиште, разгледао и кулери се заврте

Kod mene je jedan otpao skroz sa grafičke, a drugi se vrteo ali kao da je imao teg od dva kilograma na sebi, em bučan em spor.
 
Nekako mi je velik skor sto dobijas sa 1080, toliko daje 1080ti. Evo moj skor na default i OC
GTX 1080 Unigine Heaven Default.jpg20180329_170102.jpg
Koliko sam gledao sto je PCBeast postavio bukvalno identicni rezultati kao kod mene.
 
E bre sto me maltretiras, taman sam se popravio
rezultat2.jpg

Al je lud procesor 4.536mhz 72C max
 
Poslednja izmena:
Sada si dobio kao sa 1070[emoji1]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Vi bre deco izgleda zezate starijeg ciku!:p
Cpu 4,5ghz
gpu 2020
mem 5600
rez4.jpg
Zeza me poznati bug na platformi pa cpu obori multi cim se optereti, postoji resenje ali mi se ne zeza sa budzenim biosom.
 
Poslednja izmena:
Po postavci GPU sigurno bi trebao dobiti veci skor negde izmedju 3100-3200, cudno mi je kako imas jako mali min fps 9.2-9.4 a trebao bi biti barem 30. Sredi to oko CPU sigurno ces dobiti veci skor kako u unigine tako i u igrama.
 
Da se i ja upisem ovde. Juce sam postao vlasnik inno3d gtx 1080 herkulez graficke.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da se upisem opet postao sam vlasnik gtx 1080 msi gaming x kartice :D

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Čestitam! A jesi uspeo da prodaš 980ti ? :D
 
Nisam jos na oglasu je pa cekam, ima zainteresovanih ali sve neke zamene. Prodace se uskoro :D

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno