Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Naravno da hoće. Sve Founders Edition su nVidia sa različitim kutijama, nalepnicama itd.
 
Poslednja izmena:
Karta radi u okviru specifikacija tako da nemaš razloga za brigu. Znam koliko je tiha na auto fan profilu tako da ni to nije problem.

Ništa ne moraš da diraš osim ako baš ne želiš da ide preko 75°C. Više od 70% ne treba za gaming bez overkloka.
 
Evo i moje gigabyte 1080 xtreme gaming, na istoj konfiguraciji je 980ti g1 sa klokovima 1540/+500 mem davala 2700 poena
20161215_203438.jpg

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Hvala na odgovoru :) Skidam pa da vidim kako ce da se ponasa, praticu temperature dok igram.




Bolje da sam uzeo neku tipa GA ili Asus strix sa custom coolerima nego sto sam se mlatio da cekam oridjidji nVidia-u, radi nekog tripa kao bolja je i to.

Nikad referentne karte nisu bolje od karti nereferentnih :) Barem po hladjenju i buci. Pogotovo kad uporedis sa npr Strix-om, razlike u kvalitetu su prilicno velike.
 
Nije na auto, 80% je fan, mala je razlika u rezultatu i kada je na auto a temperatura bude 63c... istrotluje 15-ak mhz. Ovo nije krajnji rezultat bice to i bolje, evo jedan popravni sa fan na 100% max temperatura 43c u zatvorenom nzxt h440... inace dosta je tisa i hladnija od 980ti g1

a15ee42e7b80a3ee29a3b463afb8b222.jpg




Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Planiram u narednih mesec dana da pazarim Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming WATERFORCE 8G.
Ima li nekih poznatih problema sa ovom karticom, ima li razloga da je ne uzmem sa vodenim hladjenjem?
 
trebalo bi uskoro da se pojavi 1080Ti bolje ti je to da uzmes
 
Da, ako novci bas nisu neki problem, najbolje sacekati 1080Ti koja ce biti brza od 1080 kartice, pa, recimo minimum 25%, a na visim rezolucijama i vise, jer ce imati siru memorijsku sabirnicu.
 
Ova je oko 650-700e, koliko ce kostati ta TI? Nisam pratio cene kada je izasla 980TI posle 980, koliko je ona bila skuplja?
 
Probao sam bios sa ovog linka :

http://forum.hwbot.org/showthread.php?t=159025

"This BIOS has no powertarget and a fixed measured voltage around 1,24V."

Kod mene maksimalno prikazuje 1.1v a da je taj napon potvrdjuje i sam clock i rezultati koje sam dobio testirajuci kroz Unigine Heaven.

Mrzi me sada da trazim da li je to taj isti modovani bios za Asus mada sam probao dva, oba ne idu preko 1.1v pa ako neko ima link od tog otkljucanog (znam da mi je neko nudio) da probam i njega ako to nije
taj jedan jedini koji samo kruzi.

@bubac

Dobra je to karta. Odlicni su clock-ovi na tom naponu.
 
Poslednja izmena:
^
Taj nije T4 nego strix1080xoc.rom za LN2.

"AFAIK Dancop posted the first 1.2V strix VBIOS with higher default GPU and Mem clocks which was strix1080xoc.rom, it was not called T4. Then later Elmor posted strix1080xoc_t4.rom which was much the same except it had standard default GPU and Mem clocks which meant the video clock ran higher (closer to GPU clock) and in FS scored higher for same GPU and Mem clocks. Elmor's VBIOS is the only "T4" VBIOS I am aware of."

"Yes, there is only the stock, the LN2 and the T4 bios! Maybe people assumed the T4 as a v2 counting as the second strix bios atfer the LN2 bios!"

Da bi dobio 1.24V mora slajder u AB na 100% i mora da se koristi curve overclocking.

Ovo je T4: https://www.techpowerup.com/vgabios/185156/asus-gtx1080-8192-160803
 
Poslednja izmena:
Ova je oko 650-700e, koliko ce kostati ta TI? Nisam pratio cene kada je izasla 980TI posle 980, koliko je ona bila skuplja?

Stvarno nemam neku ideju koliko bi mogla da kosta. Mogu samo da predvidjam. Ne znam kolika je tacna cena za Titanx Pacal, cini se oko 1.200E. Da sad izadje neka 1080Ti, koliko bi mogla da bude cena ?

Ne znam, nekih 850 - 900E mozda. Mislim, da ce u medjuvremenu, mozda i nesto malo pasti cena 1080 i 1070 grafi , pa ce mozda cena neke 1080ti mozda biti i oko 800E. Ono uvek postoji i razlika u ceni izmedju razlicitih custom modela kartica koja moze ici i do oko 100E razlike.

Verujem, da ce tako slicno biti i sa custom modelima 1080Ti karticama. Ta Gigabyte GTX 1080 Xtreme Gaming WATERFORCE 8G je cini mi se, nesto skuplja od nekih ostalih kartica. Gledam ovde, ta je skoro najskuplja kartica.
http://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/GeForce+GTX+fuer+Gaming/GTX+1080.html

Tako ce biti i sa 1080Ti. Neka 1080Ti Xtreme ce biti mozda i 900E. Neka 1080Ti G1 ce biti 800E.

Znaci ovo govorim samo kao pretpostavke za cene. Mislim, da ce u Januaru biti predstavljanje 1080ti kartice i neke release cene. Malo se strpi i kada budes imao sve informacije odluci.
Evo ti neki link za raspravu na temu 1080Ti, pa mozda nadjes neke inforrmacije.

http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18761963
 
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama, cekam januar svakako, pa cu videti.

Sent from my SM-G935F
 
Poslednja izmena:
^
Taj nije T4 nego strix1080xoc.rom za LN2.

"AFAIK Dancop posted the first 1.2V strix VBIOS with higher default GPU and Mem clocks which was strix1080xoc.rom, it was not called T4. Then later Elmor posted strix1080xoc_t4.rom which was much the same except it had standard default GPU and Mem clocks which meant the video clock ran higher (closer to GPU clock) and in FS scored higher for same GPU and Mem clocks. Elmor's VBIOS is the only "T4" VBIOS I am aware of."

"Yes, there is only the stock, the LN2 and the T4 bios! Maybe people assumed the T4 as a v2 counting as the second strix bios atfer the LN2 bios!"

Da bi dobio 1.24V mora slajder u AB na 100% i mora da se koristi curve overclocking.

Ovo je T4: https://www.techpowerup.com/vgabios/185156/asus-gtx1080-8192-160803

Znaci taj prvi bios moze lagano da se koristi za svaki dan opusteno? Pa ja vidim da temperature ne rastu nista specijalno a max napon 1.1v.
Nekoliko biosa sam skinio, vise ne znam ni koji je T4 tako da sam zato i postovao ovde da pitam. Cak i taj sa techpowerup sam skinuo ali izgleda da sam ga promasio ili je
zato sto nisam koristio curve? A slajder jesam podesio na 100% za napon, ostalo mi je bilo zakljucano na svakoj verziji.
 
Onaj je navodno za LN2, a T4 je bolji za vazduh/vodu. Ne znam, probaj, ja bih pre T4.

Ovaj T4 je okačen na OCN-u u 1080 temi.
 

Prilozi

  • strix1080xoc_t4.zip
    147.9 KB · Pregleda: 17
Poslednja izmena:
Probao sam. 1.135v - 2190 Mhz daje manje nego 1.093 sa 2126 Mhz. Podbacuje u rezultatu.
Zatim, na istom naponu razlicita frekvencija, rezultat isti, identican. 2163-2177-2190 Mhz, isti rezultat potpuno, nista se ne menja koliko god da dodajem
frekvenciju ili napon dok AF prijavljuje vise frekvencije normalno. Smesno. Nemam vise vremena tako da cu proucavanje ostaviti za kasnije.
 
Nazalost nista od ovih biosa. Probao sam sve varijante i karta trotluje konstantno. 2.2 Ghz okruglo je proslo test u Heaven bez ikakvih artifakata ali nazalost rezultat je uvek los.
Ponadao sam se da ce neki od ovih biosa da mi posluze zbog vodenog setup-a ali mucak. Pascal ocigledno ne moze bolje, tj. lutrija je sa chip-ovima. Moguce je da ce kasnije kada 16nm bude zreliji biti bolji rezultati ako
naleti neki batch do tada ukoliko se ne predje na Voltu. Bas me interesuje kako ce se clock-ovati GTX 1080 Ti mada ce to po meni biti promasena karta potpuno. Osakacena verzija vec osakacenog chip-a a pri tom
skupa!
 
Nazalost nista od ovih biosa. Probao sam sve varijante i karta trotluje konstantno. 2.2 Ghz okruglo je proslo test u Heaven bez ikakvih artifakata ali nazalost rezultat je uvek los.
Ponadao sam se da ce neki od ovih biosa da mi posluze zbog vodenog setup-a ali mucak. Pascal ocigledno ne moze bolje, tj. lutrija je sa chip-ovima. Moguce je da ce kasnije kada 16nm bude zreliji biti bolji rezultati ako
naleti neki batch do tada ukoliko se ne predje na Voltu. Bas me interesuje kako ce se clock-ovati GTX 1080 Ti mada ce to po meni biti promasena karta potpuno. Osakacena verzija vec osakacenog chip-a a pri tom
skupa!

I ja bih tako pričao da sam uzeo dve 1080 :D
 
I ja bih tako pričao da sam uzeo dve 1080 :D

Haha. Tako ispada ali realno, ti bar to pratis i upucen si, Titan X je vec osakacen chip, nVidia nece vise da se potrudi ni da da za Titan full chip i ako je zaista impresivan
skok u odnosu na GP104, ali kada su vec izbrendirali GTX u Titan a naplacuju ga kao da je Rolls Royce dajte bar da dobijemo kako treba.
Dakle, GTX 1080 Ti ce biti jos osakacenija verzija Titan X, okvirno oko 25% brza od GTX 1080, mozda preko ako budu zeleli da je priblize GTX Titan X, tj zavisno
koliko ce CUDA jedinica imati i to sve po kojoj ceni? Vec sada se govori da ce cena biti izmedju GTX 1080 i Titan X sto znaci 800$ minimum, racunaj do 900 evra u Evropi.

O cemu dalje da pricamo? Naravno da ce biti promasena karta a jos promasenija investicija.

P.S. Ovu drugu cu najverovatnije da prosledim dalje. Nisam nasao monitor koji mi odgovara a SLI je za moju trenutnu rezoluciju overkill.
 
Poslednja izmena:
Ide to na kašičicu, to stoji. To da li će biti promašaj zavisi of cene. Ja mislim da će 1080Ti ići na 700$ a 1080 spuštaju na 550. Govorim o preporučenim non-Founder's edition cenama. Slično kao i kad je izašao GTX 980Ti u odnosu na GTX 980, samo 50$ gore. A znaš i sam da je 980Ti bio popularnija karta.
Što se tiče odnosa sa konkurencijom, ako 1080Ti predstave u januaru, onda ovo liči na Kepler situaciju. Dakle, tu je Titan (koji je već osakačen chip) a onda nakon par meseci predstavljaju GTX kartu (u slučaju Keplera GTX 780 a ovde verovatno GTX 1080Ti) koja je još više osakaćena. A onda nakon par meseci kad AMD izbaci high-end (R9 290X odnosno sada Vegu), izbacuju full chip kao novi high-end (GTX 780 Ti kod Keplera a za Pascal videćemo). Zapravo ovde je još gora situacija po AMD jer bi onda u januaru bila situacija da imaju 3 high-end karte na koje AMD nema odgovor (1080, 1080Ti i Titan X) a u doba Keplera bile su dve (GTX 780 i Titan).
 
Sve su to svakako veoma bliski scenariji samo tu treba dodati jos neke cinjenice.

Jasno je meni kakvom se ti vodis racunicom. Ako je GTX 980 lansiran po ceni od 550$ a GTX 1080 600$ i 700$ za Founders Edition smatras da ce GTX 1080 Ti ici na 700$ jer je GTX 980 Ti bila 650$.
Dodajes po 50$ na prethodne generacije. Ali tu dolazimo do problema jer su to cene koje nVidia preporuci a ne realne cene koje mozes sresti u radnjama tj. na trzistu.
GTX 1080 se kretao cak do 900 evra a one regularne varijante su bile 750-800 evra i preko. Samo po koja je bila za 650-660 evra. Najmanje 6 meseci je trebalo da se cene stabilizuju na sadasnje od oko 650-660 evra.

A podseca naravno na Kepler situaciju samo sto dolazimo do problema kada bi se tako nesto desilo jer se gubi mesto u nomenklaturi.
Ako se ispuca za GTX 1080 Ti sa jos osakacenijim chip-om a ostavi se prostor za kompletan chip jedino preostaje da se takva nova karta zove GTX 1085 ili pre ce biti GTX 1090 Ti jer i onako vise Dual GPU karte prakticno i nema.

Generalno smatram da je veoma tesko da AMD postigne takve performanse koje ce da pariraju GTX 1080 Ti.
Mislim da im je krajnji domet GTX 1080 a ni za to nisam u potpunosti siguran tako da se ta karta sa full chip-om najverovatnije nece nikad ni pojaviti.

GTX 1080 Ti od GTX 1080 nece biti sigurno popularnija jer u odnosu na GTX 980 koji je na prethodnu generaciju doneo mali skok GTX 1080 u odnosu na GTX 980 je napravio drastican skok tako da oni koji su kupili GTX 1080 a znas i sam u kolikom broju je ova kartica prodata i da je bukvalno hit u svetu sigurno nece ici na GTX 1080 Ti zbog nekih 20-25%. Iz tog ugla shvatas koliko se smanjuje potraznja za GTX 1080 Ti i koliko ce biti manje trziste za nju?

P.S. Kepler su bar kompletirali sa GTX 780 Ti koja je izasla posle R9 290X.
 
Poslednja izmena:
Ja je mogu kupiti samo ako bude bila jaca od moje 100% ovako ne vidim racunicu...a to ce biti malo sutra :D
 
Nazad
Vrh Dno