Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Okacio si samo Asus, pomislio sam da je zbog toga ta cena posto oni umeju da nabiju cene kao da su im kartice pravljene od platine.

Nazalost sve referentne imaju tu cenu.

http://geizhals.de/?fs=GTX+1080&in=

Dodjosmo na ono o cemu sam govorio.

Nece ni nereferentne biti nista jeftinije, vretece se i one oko 800 eur. Tuga. Bravo Envidija:whip:
 
Iskreno, nadao sam se da nereferentni modeli biti oko 650€, za sad ništa od toga.

Eventualno ako AMD izbaci nešto iole konkurentno na jesen, pa bude situacioja kao sa gtx980ti.
 
Pa nereferentni modeli nisu jos izasli a za FE se znalo da ce u EU kostati ~800€... BTW za ovakve cijene je kriv iskljucivo kilavi AMD!
 
Kao da niste naučili da je potrebno dve do tri nedelje da se zqdovolji potražnja i da prodavci to koriste, pogotovo kada je paper launch u pitanju...

Sent from my Lenovo A850+ using Tapatalk
 
@Erik,
covece, na cemu si ti, majke ti, :trust:, ovaj tvoj post upucen meni je katastrofa, sta ti je to trebalo,stvarno mi nisi jasan, nimalo, kako mozes da pricas takve stvari, znas li majstore da sam do skora imao dva posla, taj sa strujom kao honoraran i jos jedan redovan, odatle mi lova. Daj otrezni se vise, bice bolje za tebe.:smoke:
Zasto administracija nije reagovala i nije vec izbrisala taj post, gde decko prica nesuvisle price i napada clana foruma na licnoj osnovi ?
 
Poslednja izmena:
Pa zar nije receno da ce nereferentne biti jeftinije? To je jos uvek mogucnost zar ne?
 
Pa nereferentni modeli nisu jos izasli a za FE se znalo da ce u EU kostati ~800€... BTW za ovakve cijene je kriv iskljucivo kilavi AMD!

Mogla je Envidija i bez AMD da formira normalnije cene. Ali stoji da je AMD iole konkurentniji i tehnoloski napredniji imalo bi bar neki uticaj.
Ovako Envidija radi sta hoce i kako hoce.
 
Sada je AMD kriv za cjene Nvidija kartice, pa dokle ljudi moji, o cemu vi stvarno pricate. Kakve su to teorije zavjere, iskrivljeni pogledi, prosto nevjerovatno.
Mogla je Nvidija da zacjeni GTX 1080 500€ ko bi joj to branio? AMD? ma dajte molim vas to da klinac od 15g izjavi cudno bi bilo, a ne neko ko je mnogo zreliji.

Jednostavno Nv marketing i zelja za extra zaradom iskljucivi su razlog najavljeni cjena, dok ima ovaca bice i vune- to je njihov glavni marketinski cilj, sto vise to bolje.
Kad sve sagledam potpuno ih podrzavam trbali su kartu zacjeniti 1000$, mada na domacem trzistu bice to blizu :d kad je kod madjara preko 800€ prevedeno u dolare 900, dok jos uvoznici uzmu svoje moglo bi to biti blizu 1000$.
 
800€ Founders Edition u DE

http://geizhals.de/asus-geforce-gtx....html?hloc=at&hloc=de&hloc=pl&hloc=uk&hloc=eu

Lebe mekani, pa ovo neće sa nereferentnim izdanjima ispod 700€. Koliko će zacepiti tek 1080ti? Hiljadarku?

Ja bih ovde prvenstveno rekao: bravo AMD, ajd' još se zakucaj sa Polarisom, pa ćemo kupovati sledeću generaciju po 20% većim cenama.


Odakle vam ideja da ce nereferentne biti jeftnije?! Ja mogu da se kladim da ce kostati isto koliko i te FE, cak imaju i opravdanje - bolje, skuplje hladjenje, custom ploca. Sto bi isli ispod cene ako ne moraju? O tome vam pricam od pocetka, nVidia je znacajno podigla cene a vrhunac ce biti ovaj 1060 koji ce imati performanse 970 i biti jedva jeftiniji od nje.
 
@goldi
Cenu odredjuje konkuretnost robe i potraznja, ako ima potreznje a nema konkurencije cena ide gore do granice kada odredjeni deo potencijalnih kupaca gubi interesovanje, Nvidia zahvaljujuci odsustvu adekvatne konkurencije vec par godina lagano ide sa cenama na gore i samim tim testira trziste, mislim da su dosli do te magicen granice i sada mogu nesto sto su nekada prodavali za 200-300e da prodaju za 800-900e istom cak i vecem broju kupaca. Ko je krivac za takvo stanje lako se da zakljuciti, nema tog markteinga koji ce u IT sektoru da proda nesto sto je losije za debele pare od necega sto je dobro, lako se mere performanse proizvoda i svuda ima dovoljno relevantnih testova, nisu to carape i prasak za ves pa da moze svasta da se servira u reklamnoj kampanji. To je Intelu polazilo za rukom 1-2god kada su bili losiji od AMD-a al to je kratak period da trziste skapira i pretezno se okrene drugom brendu...
 
Sada je AMD kriv za cjene Nvidija kartice, pa dokle ljudi moji, o cemu vi stvarno pricate. Kakve su to teorije zavjere, iskrivljeni pogledi, prosto nevjerovatno.
Mogla je Nvidija da zacjeni GTX 1080 500€ ko bi joj to branio? AMD? ma dajte molim vas to da klinac od 15g izjavi cudno bi bilo, a ne neko ko je mnogo zreliji.

Jednostavno Nv marketing i zelja za extra zaradom iskljucivi su razlog najavljeni cjena, dok ima ovaca bice i vune- to je njihov glavni marketinski cilj, sto vise to bolje.
Kad sve sagledam potpuno ih podrzavam trbali su kartu zacjeniti 1000$, mada na domacem trzistu bice to blizu :d kad je kod madjara preko 800€ prevedeno u dolare 900, dok jos uvoznici uzmu svoje moglo bi to biti blizu 1000$.


Naravno da je AMD kriv, kriv je jer je nesposoban da napravi odgovarajuci ravnotezu u ponudi. Kada je nVidia jurila AMD umela je i brzo i lako da obara cene pa smo imali TOP modele za 350 evra. nVidia bi bila luda da kada AMD nudi furune od Furya i 390X ne zacepi cenu svom proizvodu kojem treba samo jedan 8-pinski konektor koji je jos barem 30% brzi u najgorem slucaju.
 
@goldi
Cenu odredjuje konkuretnost robe i potraznja, ako ima potreznje a nema konkurencije cena ide gore do granice kada odredjeni deo potencijalnih kupaca gubi interesovanje, Nvidia zahvaljujuci odsustvu adekvatne konkurencije vec par godina lagano ide sa cenama na gore i samim tim testira trziste,.


Cene je i spustio i podigao AMD, spustio sa 4850/4870, podigao sa 7950/7970. Setimo se samo premijernih cena 7770/7750, tada se tek cekala nVidia sa 6xx serijom pa su zeleli da zarade nesto u tih 6 meseci prednosti sto su imali.
 
@goldi
Cenu odredjuje konkuretnost robe i potraznja, ako ima potreznje a nema konkurencije cena ide gore do granice kada odredjeni deo potencijalnih kupaca gubi interesovanje, Nvidia zahvaljujuci odsustvu adekvatne konkurencije vec par godina lagano ide sa cenama na gore i samim tim testira trziste, mislim da su dosli do te magicen granice i sada mogu nesto sto su nekada prodavali za 200-300e da prodaju za 800-900e istom cak i vecem broju kupaca. Ko je krivac za takvo stanje lako se da zakljuciti, nema tog markteinga koji ce u IT sektoru da proda nesto sto je losije za debele pare od necega sto je dobro, lako se mere performanse proizvoda i svuda ima dovoljno relevantnih testova, nisu to carape i prasak za ves pa da moze svasta da se servira u reklamnoj kampanji. To je Intelu polazilo za rukom 1-2god kada su bili losiji od AMD-a al to je kratak period da trziste skapira i pretezno se okrene drugom brendu...


kazes nema konkurencije evo jedan primjer.
Prvi Titan cjena 1000$ izlazi R9 290X za 549$ (imala iste ili jace performanse prozvase je Titan kiler) sta uradi Nvidija sa tim Titanom? Jel mu spustila cjenu, ja ga od tada nigdje vise ne primjeti valjda expresno otisao u EOL.
Sta hocu da kazem i kad AMD izbaci konkurentan proizvod oni ne spustaju cjenu, tako bi bilo i da je AMD izbacio 14nm kartice, briga Nvidije za AMD imaju svoju cjenovnu politiku i toga se drze. Smatraju da GTX 1080 treba da kosta 800€ to je ok to je njihova roba rade sa njom sta hoce, i tako ce biti dok kupci to uzimaju i podrzavaju cjenovnu politiku Nvidije.

@Nevis ne znam o cemu zaista govoris Fury, 8 pin 30% brze.. ne znam na sta aludiras bude detaljniji /precizniji ;)
 
AMD je kriv u malom procentu. Veca krivica je rezervisana za onoga ko kupuje kartu za 800e koja bi trebalo, i pored trenutnog trzista, da kosta max 500e (iako bi, makar IMHO, 500e trebalo da kosta 980 Ti). Ovce i sisanje i tako to...
 
Preskupo je ovo 100000 rsd za grafu, nadam se da 1070gtx nece biti preko 50000 rsd....
 
@Borat nije preskupo dok god njihovi fanovi kupuju karte nije preskupo, onog momenta kad fanovi shvate da ih njihova omiljena kompanija guli tada ce i cjene da se koriguju, posto se vec godinama podrzava Nv cjenovna politika ocito je da ljudima ni ovo nije preskupo i samo naprjed svaka cast nvidiji na ovome sto rade. Njihov marketinski tim sigurno svake godine dobije povisicu ;)
 
@Borat nije preskupo dok god njihovi fanovi kupuju karte nije preskupo, onog momenta kad fanovi shvate da ih njihova omiljena kompanija guli tada ce i cjene da se koriguju, posto se vec godinama podrzava Nv cjenovna politika ocito je da ljudima ni ovo nije preskupo i samo naprjed svaka cast nvidiji na ovome sto rade. Njihov marketinski tim sigurno svake godine dobije povisicu ;)

to stoji, da imam para za bacanje onda bi ovo pazario ali nemam bas za bacanje tako da ocekujem da 1070gtx nece biti prejaka sto se cene tice :D, a i ovo su pocetne cene mozda se sve slegne posle mesec dana...
 
Imam pare mogu je kupit cim se pojavi ali slabo kopa :d, ali i kad bi razmisljao o kupovini i bacao pare onda bi bar sacekao nonreferentnu pa taman da bude i 1000€ kupio bi je, ne bi bacao pare na referentnu kartu koja za 5 min. gaminga thortluje.
 
Nemam sta da pretjerujem pogledaj koji hoces test.
clock_analysis.jpg
Cim se pocne igrat i karta dohvati 83c krene da obara takt sa 1885 na 1705, razlog lose hladjenje zato kazem da ne bi bacao pare na referentnu.
 
Poslednja izmena:
Gresis u necemu. Sve kompanije znaju unapred najmanje godinu dana sta ce se desiti na trzistu. To sto mi dobijamo oficijelno kroz vesti kasnije to nema nikakvih dodirnih tacaka sa onim na sta su se oni vec pripremili ili se pripremaju.

Nigde nisam napisao da nisu znali, postoji sansa da nisu dobro procenili sta ce biti "najvaznija stavka", a najverovatnije je da je razlog u tome sto je DX12 u finalnom obliku veoma slican Mantle-u (postoji uporedni prikaz celih pasusa iz technical uputstava za Mantle i DX12 koji su prakticno identicni), a tu su im ruke jednostavno bile vezane.

Meni je logicnije da "prepravka" arhitekture donosi velike troskove kao i da to sto sam vec rekao, unapred znaju da DX12 nece biti primaran jer i ovako postoje problemi sa njim.

Pa najveci trosak bi im bilo kasnjenje od 6-12 meseci da prepravljaju arhitekturu koja je vec daleko odmakla u svom proizvodnom ciklusu.

Sto ti kazes, istina je negde na pola puta.

Svakako ;)
 
Ako je ovo tacno napravili su je svaka im cast :D Ja do sada nisam imao takvo iskustvo sa 780 i 980 referentnim kartama, sve je radilo u skladu sa specifikacijama, sem u SLI tu su kuvale te referentne...
 
Ako nista onda mi je veoma drago da je vecina skapirala poentu i ociglednost mog posta. Malo duzi post i obrazlozenje mog ste dobili od kolege Zajebanog :) Da je vise konkurentnosti cijene bi bile nize i to je to. Mislim da vecina ljudi ipak razmislja mozgom prije nego posegne za novcanik, testovi su danas svima dostupni, sve detaljne specifikacije cipova, proizvodnih procesa itd. su svima dostupni i nema se tu sta pakovati u fanboy/impulsivnu kupovinu. Trenutno je takva situacija i tek kad strucnjaci iz AMD-a naprave zaista konkurentan proizvod i daju ga po nizoj cijeni, nama, krajnjim kupcima ce zasijati predivno sunce sutrasnjice.
 
99% je da je "problem" u samom hardveru i da ne treba ocekivati neki cudesni drajver koji ce sve da popravi.

Ciklus razvijanja cipa traje otprilike 3 godine, sto znaci da je razvoj Pascal arhitekture poceo negde 2013. godine, dok je Microsoft najavio DX12 punu godinu dana kasnije, uz predstavljanje sredinom 2015. godine (finalne specifikacije za API su zatvorene valjda u martu 2015. godine). Cipovi su tada vec odavno bili dizajnirani i debugovani (floorplan se radi na samom pocetku, odmah nakon spiska zeljenih ciljeva). U vreme kada smo saznali vise o DX12 gotovo izvesno je vec bila pocela i test proizvodnja, sto ce reci da je bilo kasno da se nesto ozbiljno menja u arhitekturi a da ne utice na vreme kada ce biti predstavljeni.

Postoje dva ekstremna pogleda na sve ovo... jedan je da je AMD u prednosti jer sve aktuelne konzole koriste njihove cipove koji podrzavaju Asynchronous Compute, a druga je da ce developeri izbegavati ozbiljnu upotrebu jer NV ipak drzi oko 80% discrete trzista. Istina je verovatno negde izmedju ;)

A treca je da 'problem' ne postoji.
Inace, o kakvom problemu je rec, nisam bas u toku ?
 
Nigde nisam napisao da nisu znali, postoji sansa da nisu dobro procenili sta ce biti "najvaznija stavka", a najverovatnije je da je razlog u tome sto je DX12 u finalnom obliku veoma slican Mantle-u (postoji uporedni prikaz celih pasusa iz technical uputstava za Mantle i DX12 koji su prakticno identicni), a tu su im ruke jednostavno bile vezane.

Nema tu greske budi siguran. Ne bi oni sebi dozvolili takav luksuz. Danas ne bi bili to sto jesu da su pravili greske. Ovo je odigrano bas onako kako je trebalo a mi cemo nadam se saznati sta je tacno u pitanju pre ili kasnije.

Pa najveci trosak bi im bilo kasnjenje od 6-12 meseci da prepravljaju arhitekturu koja je vec daleko odmakla u svom proizvodnom ciklusu.

Ma sve mi se cini da je DX12 bio samo buva, da pogura MS (Windows 10) i da se izreklamiraju nove karte kao jedan od aduta "novih tehnologija". Marketing se koristi svim raspolozivim sredstvima.
 
[YOUTUBE]Dnn0rgDaSro[/YOUTUBE]
 
Nazad
Vrh Dno