Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Ja racunam minimum 40% brzu kartu od GTX 1080. Ne bih se iznenadio da to bude i celih 50% veruj mi.
 
A gde ste nasli u madjarskoj 1080?
 
Izgleda da je neki "problem" sa restrikcijom napona.
Galax HOF ne moze da izgura vise od 2.2 Ghz na vazduh i oko 2.5-2.6 Ghz na LN2.
Kada se rese "problemi" u dogovoru sa Envidijom ocekuje se 2.8 Ghz mozda i celih 3.0 Ghz na LN2.

 
To ce se sigurno dodatno naplacivati. Rekoh ti da ce nVidia da koci koliko god da je to moguce. Treba kupiti i 1080-Ti.
 
Za sada izgleda da su biosi zakljucani kao sto sam predpostavio.
Vec se spremaju otkljucani biosi. Paskal ide nedge do 1.25v a preko toga se moduje bios.
Opet i to ce zavisiti od samog primerka. Tesko da cemo videti nesto iznad 2.1 Ghz stabilno, mozda samo kod nekih posebnih modela kao sto je recimo ovaj HOF.

Evo jedan rezultat, cisto da vidimo koliko baca GTX 1080 na 2.5 Ghz.

original.jpg
 
Nvidia je GTX980Ti izbacila deset mjeseci poslije GTX980, znaci mozemo se nadati tom nekom tajmingu i sada za GTX1080?
 
Osam meseci i nesto stim sto sada vec znamo da su cipovi vec tu. Moze se desiti da i za krace vreme dobijemo GTX 1080 Ti, u narednih 6 meseci recimo.
Cena jeste ta koja kvari sve ali me ne bi iznenadilo da na samom predstavljanju bude 800$ FE i 700$ za nereferentne.
 
A sto ne bi stavili tu cenu,kada su se preorderi za 1080 razgrabili za dan-dva?
 
Za sada izgleda da su biosi zakljucani kao sto sam predpostavio.
Vec se spremaju otkljucani biosi. Paskal ide nedge do 1.25v a preko toga se moduje bios.

Pa naravno da ce zakljucati bios, sto iz razloga kao sto rekoste da zastite Ti verziju koja sledi, a drugi razlog moze biti zbog garancije, da ljudi ne divljaju sa naponom, pa sjebu karticu i salju na reklamaciju... mada garancija verovatno i ne pokriva menjanje napona preko odredjene cifre.

Mislam ne 1080 Ti neće imati smisla dok se 1080 ne spusti na 550$. U suprtonom bi morali da stave cenu Ti verzije ~800$, a to je već preterivanje.

Pa cena ne Ti verije je vec sad 850 evra kod nas, sto znaci da bi Ti kod nas bio preko 1000 evra.
 
Kako moze TI model da kosta slicno koliko kosta obicna 1080? Bice to 1100e laganini...
 
Pa zato i šize ljudi po svetu, i kod nas od cene za 1080. Košta kao 980ti dok je 980 bila znatno manje. Tako da će cena 1080ti tek biti bolesna.

Ja već planiram kupovinu još jedne polovne 980ti sa nekom garancijom koja nije istekla. Nova ploča i procesor, win 10 na DX12 pošto će biti mnooogo bolja iskorišćenost SLI-a. Iako sam se pre nekoliko godina zarekao nikada više mutli GPU ili SLI stvari su danas drugačije. Ili možda 1070 SLI u zavisnisto od toga kako se pokaže cena/performanse u Dx12 SLI u odnosu na 980ti Dx12 SLI

Ova preterivanja sa cenom od nVidie su prerasla u besmislenost.
 
Poslednja izmena:
da znate da jesu malo su pukli sto se cena tice...a na kp ima 1080gtx za 770evra MSI FE...
 
Pa zato i šize ljudi po svetu, i kod nas od cene za 1080. Košta kao 980ti dok je 980 bila znatno manje. Tako da će cena 1080ti tek biti bolesna.

Ja već planiram kupovinu još jedne polovne 980ti sa nekom garancijom koja nije istekla. Nova ploča i procesor, win 10 na DX12 pošto će biti mnooogo bolja iskorišćenost SLI-a. Iako sam se pre nekoliko godina zarekao nikada više mutli GPU ili SLI stvari su danas drugačije. Ili možda 1070 SLI u zavisnisto od toga kako se pokaže cena/performanse u Dx12 SLI u odnosu na 980ti Dx12 SLI

Ova preterivanja sa cenom od nVidie su prerasla u besmislenost.

Ne planiras valjda tako jak graficki setap za taj televizor?
 
Poslednja izmena:


kad kazu neka karta je overkill za 1080p...ispod 30 frejmova u nekim scenama, sve na max 1080p, msaa se moze staviti na 2x ili 4x ali nece sigurno biti stabilnih 60.
 
ocajno radi na gta 5. pa ova karta nije ni za 1080p... ovde je ocajna nvidia....fury radi super...ako dx12 naslovi budu imali to sto amd ima...nece nvidia imati velik skok
 
Poslednja izmena:
A sad jedno pitanje? Moze li neko da mi objasni cemu sluzi DX12? Jel vi vidite neke razlike u kvalitetu? Ja iskreno ne, ono sto sam zapazio jeste da skoro svaka igra koja je dobila DX12 radi losije
od DX11 a da pri tom apsolutno nista nisi dobio, nikakvih benefita od istog. Nista od svega onog sto su najavljivali nema a ne verujem da ce i biti, bar ne za jos godinu dana a mozda i vise. Pravih DX12 naslova necemo
videti ko zna koliko dugo.

Sto se tice ovog gore klipa, odgledah to a odgledah jos neke od iste osobe, nesto tu meni skripi. Pre svega stalno mu nesto trza, ima veoma nizak fps. Da li je do verzije od igre ili ne, ne znam ali mi taj klip i prezentacija ne uliva poverenje.
 
Poslednja izmena:
Ne koristi se Dx12 da bi igra izgledala direktno lepše. Već da bi igra bolje iskoristila resurse tvog PC-a i omogućila ti ili bolji fps na istim podešavanjima ili bolja podešavanja na starom fps-u.
 
Znam ja apsolutno za sta tacno DX12 sluzi, medjuostalom i za bolji graficki prikaz ali ono sto hocu da kazem da od danasnjeg DX12 mi imamo raspalu formu koja samo pogorsava performanse.
Ukoliko recimo nema nikakve razlike izmedju DX11 i DX12 a na DX12 imam znanto slabije rezultate zbog cega bi onda uopste koristio DX12?
Citam redovno clanke, sve vise i vise divalopera odustaje od maltretiranja sa DX12 a ovi i koji ga implementiraju ne radi kako treba. Sta je tu Majkrosoft uopste uradio, da li je to bila samo marketinska kampanja zbog Win 10 i da li cemo dobiti pravi ispeglani DX12 koji ce da radi kako treba je pitanje. Za sada je bar po meni mlacenje prazne slame oko DX12 i bespotrebno upiranje prstom kao da cemo od toga imati neke znacajne koristi.

Da se razumemo, radilo to ili ne bolje na AMD grafikama nije to poenta. Poenta je da DX12 sigurno nece biti nikakav adut koji ce sluziti kao nekakva prekretnica. To se nece desiti jos duze vreme. Do tada ce izaci nove generacije kartica, tada ce i Paskal vec odavno da odradi svoje kao i AMD grafike koje se uskoro budu pojavile.
 
Poslednja izmena:
Da se razumemo, radilo to ili ne bolje na AMD grafikama nije to poenta. Poenta je da DX12 sigurno nece biti nikakav adut koji ce sluziti kao nekakva prekretnica. To se nece desiti jos duze vreme. Do tada ce izaci nove generacije kartica, tada ce i Paskal vec odavno da odradi svoje kao i AMD grafike koje se uskoro budu pojavile.


To ne znam, ali znam da su korisnici 7970 u kudikamo boljem polozaju od onih sa 680. Naravno, logicno je da oni koji su uopste imali para za te karte da ce imati i za nove, ali generalno je utisak da AMD sporije zastareva od nVidie. DX12 moze biti tu iza coska a prema tome izgleda da se AMD karte za klasu nize kategorije nekada izjednacavaju sa nVidiom (cak je i Fury X neprijatno blizu povremeno 1080). Treba biti pametan pa sada u ovom dobu promene APIa i birati pazljivo, posebno srednju klasu.
 
To ne znam, ali znam da su korisnici 7970 u kudikamo boljem polozaju od onih sa 680. Naravno, logicno je da oni koji su uopste imali para za te karte da ce imati i za nove, ali generalno je utisak da AMD sporije zastareva od nVidie. DX12 moze biti tu iza coska a prema tome izgleda da se AMD karte za klasu nize kategorije nekada izjednacavaju sa nVidiom (cak je i Fury X neprijatno blizu povremeno 1080). Treba biti pametan pa sada u ovom dobu promene APIa i birati pazljivo, posebno srednju klasu.

upravo to sta ako sve igre budu imale dx12 koji na atiju mnogo bolje radi...sta onda...
 
Nazad
Vrh Dno