Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Pa ne sporim ja to, nego ti govorim da nece biti tako jednostavno povecavati napon kod sitnijih procesa jer moze degradirati cipove.
 
Malo sam racunao i kako trenutno stoje stvari, 1080 boost 2050mhz vs 980ti g1 boost 1550mhz razlika u igrama ok 15% u korist 1080, realno mislim da svaka 980ti g1 moze da postigne 1500mhz, imao sam ih nekoliko i svaka je mogla stabilno da radi na 1500mhz sa temperaturama do 75c i da ne bude bucna u radu... Za nas koji vec imamo 980ti g1 a volimo da overklokujem ovo je losa kupovina sem ako se nesto ne promeni u dogledno vreme.
 
Pa krajnje logično. 980ti je korak ispred Titana u ceni/performanse. Zašto bi onda nabavljao nešto što je korak ispred 980? Čekamo 1080ti i bezobraznu cenu nVidie za nju...
 
Poredjenje izmedju referentnih kartica i njihov potencijal.

Bazni klok kod GTX 980 Ti - 1000 Mhz
Realan overklok - 1450 Mhz

Bazni klok kod GTX 1080 - 1607 Mhz
Overklok - 2050-2100 Mhz

Stavio sam ovaj opseg jer postoje i takvi rezultati kao sto su sa hwcanucks postigli.

After more than two hours working on Precision the core was able to hit a constant Boost speed of 2126MHz

Po ovom Paskal zapravo ima veci overklok potencijal. GTX 980 Ti preko 1450 Mhz postize tek sa nereferentnim modelima i to su frekvencije za svaki dan.
I dalje tvrdim da postoji neka caka sa Paskalom, ili da mu treba posvetiti vise vremena da se neki parametri usaglase ili je napon kod nekih nereferentnih modela zakljucan
kao na referentnim. Ostaje da vidimo.
 
Poslednja izmena:
Kako ti to racunas, nije +500 isto na 1000 i 1600.
 
Ne razumem koji procenat? Gde sam pominjao procenat? Poredio sam opseg u megahercima u odnosu na bazni klok.
Ne kapiram zasto bi se u ovom slucaju gledao procenat kada je u pitanju overklok potencijal? Meni to nije referenca upravo zbog toga sto si naveo. Ovako tacno znas u MHz koliko koja arhitektura postize i koliko cip ima elastike. Bar ja tako posmatram.
 
Poslednja izmena:
Mozda zato sto sa tim klokom 980ti skalira +30% a 1080 +15%?
 
@Dark_Messiah
Kako ne kapiras, skok u preformansama se racuna u procentima a ne u frejmovima i mhz, 980ti ide na +40% a 1080 za sad +20% zato se gubi razlika u performansama koja sa inicajlnih +35% u poredjenju referentnih modela pada na 15% ;)
 
Poslednja izmena:
Kapiram ja vas nego ne kapirate vi mene :D

Upravo sam objasnio da ja to drugacije posmatram a da li je to ispravno ili ne to je vec diskutabilno.
Fizicki je meni merodavnije da znam koliko Mhz mozes da postignes u odnosu na difoltnu frekvenciju. Koliki je opseg,
Da li je 200-300 ili 600 Mhz overklok itd.
Kao sto rekoh, ja se tim vodim sa tog aspekta. Sve ostalo sto ste naveli je ok.

@mcrazy

P.S. Ako navodis da nesto branim GTX 1080, ta me karta samo interesuje jer je aktuelna, nista vise. Ono sto mene zaista interesuje je GTX 1070 ;)
 
Poslednja izmena:
Ne moze to da ti bude merodavno nikako, al bas nikako, zato sto nije i nema tu sta da se diskutuje... Ovo za sad deblo kaska po pitanu oc potencijalu u odnosu na predhodnu generaciju.

Pa dobro to ne treba da ti bude razlog da nesto branis, hvalis ili kudis :p od toga nemas nista zar ne tako da budimo sto realniji :)
 
Poslednja izmena:
Ja posmatram da je polaris brzi od 1080, eh da li je to ispravno je diskutabilno po tebi :D
 
Meni jeste jer sam ja poseban :D

Salu na stranu, sve je to tacno sto ste izneli kada se precizno porede samo sam naveo
kako to izgleda iz ugla drugacije perspektive.

P.S. Bice komedija ako se ispostavi da recimo ovakva budzevina zakuca na 2050 Mhz.

http://videocardz.com/60729/colorful-shows-off-trio-of-igame-geforce-gtx-1080

Colorful-GeForce-GTX-1080-iGame-mod-3.jpg
 
Poslednja izmena:
Ta perspektiva nema nikakvo utemeljenje, odnosno ima isto kao da kazes da su obje graficke karte, mhz je mhz, ali to ne predstavlja nista.
 
@mcrazy
@Dark_Messiah
:d
 
GALAX Announces the Fastest GTX 1080

While all the AIBs are out in full force showing off their custom variants of the new NVIDIA Pascal based GeForce GTX 1080 the question still looms, who is going to be the fastest?
Galax/KFA2 seems quite confident that their GTX 1080 Hall of Fame will be the top dog.
Featuring a custom white pcb and one massive cooler rocking three 90mm fans the GTX 1080 HOF uses 2x8pin PCI-e power connectors to deliver plenty of juice for heavy overclocking, despite Inno3d’s claim that two 8 pins is a waste. This HoF card, like the previous models, feature the externally accessible “Turbo Button” that activates a special overclocking profile.



When Nordic Hardware question Galax on the clock speeds they would be shipping this model with they replied with:
“faster than the other” – the idea is that the Galaxy should wait with a sharp launch until most of the competitors have released their top models, and simply nailing their frequencies one step higher.



Galax_GTX1080_HoF_13.jpg



 
Jes' ruzna :D
Po dosadasnjim informacijama, morace da je zategnu do kraja, tj karta nece imati vise oc potencijala :D
 
Hahaha. Taman na tih 2050 Mhz a ako im se posreci mozda i celih 2.1 Ghz :D


 
Poslednja izmena:
Ovde kartica i to bas MSI model ide bez napona do 2088 Mhz. Recimo da je 2050 Mhz stabilno, mozda, vrteo je samo firestrike benchmark.

 
Poslednja izmena:
Ma kakva 1080.. Na kraju ce ispasti da razlika u performansama nije proporcionalna razlici u ceni tako da moramo da cekamo 1080Ti. Jedino me interesuje da li ce izaci pre ili posle Pascal Titana i da li ce ove godine Titan stvarno biti top model iz ove generacije za razliku od Maxwella.

Mozda jedna glupa pretpostavka ali ako 1080 ide do oko 2000Mhz a dobre 980Ti kartice do 1500Mhz ili oko te hercaze to znaci da bi max razlika u performansama trebala da bude 25% i mozda malo memorija pomogne i to je to ? :trust:
 
Sve idu preko 2000 Mhz ne oko. Sad da li je to 2050, ili 2080 ili 2100 zavisi od primerka. Imas gore video, oko 2.1 Ghz bez dizanja napona.
Za sada jedini tool koji ima regulaciju napona je eVGA Precision a i on je beta, MSI Afterburner ne podrzava i svi koji su testirali sa njim kartu napon nisu mogli da povecaju.
Vecina rezultata na netu je postignuto bez podizanja napona a imas FE primeraka koji su isli 2.1 Ghz stabilno.

Nije mi samo jasno kako je na guru3d prikazano da se napon ipak povecava. Ili je neki bug ili je zaista radilo. Ne znam. Uglavnom zvanicno obavestenje je da jos uvek nema podrsku.
Mozda je u medjuvremenu izasao neki novi, nisam ispratio.

1080 Ti ko zna kada ces docekati a o ceni i ne razmisljaj. Ako je referentna GTX 1080 800 evra onda zamisli koliko ce biti GTX 1080 Ti i da li ti se isplati da je cekas?
Posto su u opticaju dva cipa, GP100 i GP102 ( za koji sam prorekao da ce se pojaviti :D ) mogucnosti su velike. GP102 ce biti definitivno gejming cip dok GP100 ostaje za profi namene mada
Envdija moze da ga iskoristi kao Titan pa da prodaje istu pricu gejming/pro karta ako ne skrese DP.

Ma mozemo da teoretisemo do sutra, jedino ce vreme pokazati, naravno i AMD sta ce ponuditi mada za sada veoma kilavo.
 
Poslednja izmena:
Madjari prodaju FE za 770e...
 
1080 Ti ko zna kada ces docekati a o ceni i ne razmisljaj. Ako je referentna GTX 1080 800 evra onda zamisli koliko ce biti GTX 1080 Ti i da li ti se isplati da je cekas?

S obzirom da sam svojevremeno trenutnu Matrix platio oko 850e ne bi mi bio problem da mozda platim i vise nesto sto je sigurno 30+% bolje. Verujem da ce cene 1080 pasti jos malo nakon izlaska Ti verzije pa ce sve to fino da se koriguje. Ja pretpostavljam da ce biti nesto slicno ceni prilikom pojave trenutno aktuelnog Titana ali videcemo svakako.

Sto se tice 1080 trenutnih modela verovatno uz novije drajvere i detaljnije testiranje, montiranje blokova ili AIO varijanti to ce da dogura i do finih 2200Mhz sto sigurno nije za potcenjivanje u odnosu na 980Ti.
 
Racunam i ja na njih :d

Mada oni sigurno ne rade nista na njihovu stetu. Bas me zanima konkretan odnos 1080 - 1080Ti u testovima, da li ce biti slicno kao kod Maxwella ili mozda manja razlika zbog Titana...
 
Nazad
Vrh Dno