Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Zaebani,posto si mi lemming drugar,pliz kupi mi za rodjus ovaj kompjutercic,extra je:

[YOUTUBE]XX0sbqwyw3g[/YOUTUBE]


Ono sto mene malko brine je tezina karte,tacnije duzina,mislim na ASUS ROG varijantu... mada ni FE nije daleko...
Zadnja krmaca koju sam imao (mislim na dimenzije) bese PowerColor 6870x2,koja se iako bese odlicno smestena i fiksirana vremenom deformisala,cesto temperature isle do 80c sto ju je i ubilo vremenom...
Te velike razlike u temperaturama su smrt za graficke,bar se kod mene tako pokazalo...

Inace MSI spremio paletu 1080 grafickih sa vise tipova hladjenja... zanimaju me limiti Sea Hawk verzije...
https://www.msi.com/Graphics-cards/#?category=NVIDIA-GeForce<sup>&reg;</sup>-1000-Series
 
Poslednja izmena:
Ma kakav Sea Hawk...ili kako treba pod vodu ili nikako.
 
ZOTAC GTX 1080 PGF *POKIDAO*

ASUS ROG STRIX GTX 1080 (8+2 phases)

ASUS officially confirms 8+2 phases. Card is powered by two power connectors (6-pin + 8-pin).

ASUS-ROG-STRIX-GTX-1080-PCB.jpg





COLORFUL GTX 1080 iGame TOP (10 phases)

There are no official data for Colorful, but VRM has 10 phases. I will try to reach out to Colorful for confirmation. Card is powered by dual 8-pin power connectors.

COLORFUL-GTX-1080-PCB.jpg





EVGA GTX 1080 CLASSIFIED (14+3 phases)

Confirmed by EVGA website. Card is powered by two 8-pin power connectors.

EVGA-GTX-1080-CLASSIFIED-PCB.jpg





GALAX GTX 1080 HOF (11 phases)

t’s hard to find good pictures of GALAX HOF PCB, this one is good quality, but for some reason it has no GPU ;) Here’s another picture. Card is powered by two 8-pin power connectors.

GALAXY-GTX-1080-HOF-1.png





Inno3D iChill GTX 1080 X3 / X4 (6+1 phases)

This is one of the most disappointing modifications so far. For such a large cooler we would expect something much more powerful under the hood.

Inno3D-iChill-GTX-1080-PCB.jpg





MSI GTX 1080 GAMING X (10 phases)

MSI GAMING was one of the most popular GTX 980 models. Will GTX 1080 become just as popular? 10 VRM phases should be enough for most users looking into overclocking.
Card is powered by 6-pin and 8-pin power connectors.

2ro2jko.jpg





MSI GTX 1080 ARMOR (10 phases)

ARMOR has the same PCB as GAMING, so if you’re looking for modified solution, but don’t need all the features GAMING TwinFrozr VI can offer, you should look at MSI ARMOR.
Card is powered by 6-pin and 8-pin power connectors.

91ijqg.jpg





ZOTAC GTX 1080 PGF (16+3 phases)

ZOTAC PGF clearly has the most advanced power delivery circuit on the market. If only this card was available around the globe..
ZOTAC PGF is powered by two 8-pin power connectors.

ZOTAC-GTX-1080-PGF-PCB.jpg


ZOTAC-GTX-1080-PGF.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam druze, meni ne deluje da ce ovaj Zotac pod vodom uspeti da dostigne OC 980ti. Dzabe su krecili :p
 
Hail to the king.

Sve je moguce, ali mislim da hoce samo ako se dobro upregne :d


Evo sta kaze sveukupan rezultat kroz 15 igara. Preko 35% je brza GTX 1080 od GTX 980 Ti, trku je izgubio i GTX 980 SLI ;)

The GTX 1080 beats the reference GTX 980 Ti by over 35 percent…at our 1080p Ultra settings. Crank up the detail to 1440p Ultra or 4K High/Ultra, and the margin grows to 40 percent.
The Titan X closes the gap, but only barely, losing by a considerable 30-35 percent.

vfSzfuFSQ2hCkzi3VcmwYh-650-80.jpg
 
Poslednja izmena:
@DukeLander
Sve za moju lemming druzinu, al masina mora da ima SDD, karticu sa upregnutim fora boost klokovima, i4 procesor, da moze da tera HD i FHD rezoluciju, i sve to mora da bude malo vestacki malo prirodno overklokovano :D Tako da je boje da se manemo svetog_reviewsrb jer bez njega takvu masniu ne mozem da sklopimo :d

Evo sta kaze sveukupan rezultat kroz 15 igara. Preko 35% je brza GTX 1080 od GTX 980 Ti, trku je izgubio i GTX 980 SLI ;)[/IMG]
Ma nema sanse :D tu nesto sigurno koci nema sanse a ta 980ti ako ne radi na 1600mhz i ako nije g1 taj test ne vazi, ko jos normalan poredi dve referentne karte, daj ti meni test sa nategnutom g1 ili tako nesto vs referentna 1080 koju niko nece da kupi, e to je pravo poredjenje :d
 
Vidi se da ti nista nisi razumeo coveka, pa zato ovako i pises.
Za razliku od tebe, ja poredim cenu/performanse karte, i totalno me ne zanima da li je referentna ili ne.
Isto to i reviewsrb pokusava od pocetka teme da objasni, ali kad neko ne razume, dzabe sve ;)
 
Poslednja izmena:
Verovatno da ga nisam razumeo, razumem ja njega sve nego to sto on ima da kaze stane u jednoj poruci od 3 reda a ne u 1000 poruka sve romani i manifesti pa se zanes i pocne da lupeta i preuvelicava inace tacne podatke, zato i kazem da ne laze nego fantazira hehehe, ne znam vise kako sa njim sem da teram neku z@ebanciju :p Kad pocne koncizno i manje ostrasceno da pise mozemo ozbiljnije da razgovaramo, i kada ga nesto pitam da mi na to odgovori a ne da izbegava i vrti neku svoju plocu ko pokvareni gramofon :p
 
Ja uzimam zotaka...........................................................al kad dobijem na lootou,,,,,(ne igram loto) :(

Bolje da se bacim na 980-ti ,reviewsrb evo nudim 300 jura :p pa da je nacepim da prestignem ove 80-tke :D
 
Poslednja izmena:
Ja uzimam zotaka...........................................................al kad dobijem na lootou,,,,,(ne igram loto) :(

Bolje da se bacim na 980-ti ,reviewsrb evo nudim 300 jura :p pa da je nacepim da prestignem ove 80-tke :D

Nije on nigde rekao da ces da ih prestignes.
Rekao je da ces da im budes blizu, jos i ako je nadjes za 300e :D
 
Nije on nigde rekao da ces da ih prestignes.
Rekao je da ces da im budes blizu, jos i ako je nadjes za 300e :D

Ne vredi, majke mi. :S:

Nisam hteo da pisem i hteo sam, da malo iskuliram temu, vec je receno sve i svako je objasnio sta je imao, i sad gledam, i na ovoj temi i 1070 temi, stalno neke prozivke, postao sam medijska licnost, mogu da delim i autograme...:D
ASUS 1080, boost klok 2025mhz, ( to je onaj overklok mod koji poseduje ova karica), 3d Mark Firestrike Extreme gpu score 11.062.
980Ti klok oko 1.550 - 8.200mhz, gpu score 10. 430
ddd.png
Razlika je oko 6%.
Ne znam koliki je overklok potencijal ove kartice, ali, da moze da ide i na nekih 2.200mhz, koliko moze da bidne jaca, oko 15%. I sad, kad racionalno i logicno razmislis,:eyebrows: pa bre, nadjes neku polovnu 980Ti za oko 350E i ustedis preko 400E, a imas nesto manje perfomanse, i lepo potrosis ovih 400E na letnja zadovoljstva....:guitar: :bottle: :,,:
 
^
A šta ako taj Asus može na 2300MHz?

"980Ti klok oko 1.550 - 8.200mhz" - koliko G1 karti ovo može?

Sačekajmo testove...
 
Pa, nista,
onda je razlika 17,4769 % :D i opet ti ostane 400E i , moja ide na toliko, oces da se dogovorimo za cenu, ko je bio dobar sa mnom na forum, ima popust...:d
 
Ne vredi, majke mi. :S:

Nisam hteo da pisem i hteo sam, da malo iskuliram temu, vec je receno sve i svako je objasnio sta je imao, i sad gledam, i na ovoj temi i 1070 temi, stalno neke prozivke, postao sam medijska licnost, mogu da delim i autograme...:D
ASUS 1080, boost klok 2025mhz, ( to je onaj overklok mod koji poseduje ova karica), 3d Mark Firestrike Extreme gpu score 11.062.
980Ti klok oko 1.550 - 8.200mhz, gpu score 10. 430
Pogledajte prilog 201311
Razlika je oko 6%.
Ne znam koliki je overklok potencijal ove kartice, ali, da moze da ide i na nekih 2.200mhz, koliko moze da bidne jaca, oko 15%. I sad, kad racionalno i logicno razmislis,:eyebrows: pa bre, nadjes neku polovnu 980Ti za oko 350E i ustedis preko 400E, a imas nesto manje perfomanse, i lepo potrosis ovih 400E na letnja zadovoljstva....:guitar: :bottle: :,,:

Ne prozivam te kolega ve nudim 300 jura za tvoju,razmisli dok sam vruc :D
 
Znaci, u prosjeku je GTX1080 brza od GTX980Ti ~20fps u igrama a sinteticki testovi me uopste ne interesuju.
 
^
To ne moze tako da se gleda, 20fps, vec procentualno pa da li je 20fps ili 50fps zavisi od igre...

@reviewsrb
Bas si iskulirao od teme, koliko 8h dok si spavao hahaha :p Samo skrati pricu kako bi se razumeli i uzivaj ;) Koliko je sta od cega brze to ce tek da vidimo, 3d Mark Firestrike pokazuje najmanju razliku oko 23% a to si mogao da primetis po testovima tako da ne moze na tome da se bazira to o cemu pricas ;) I da ne znam da li si primetio vec ima ponuda od 650e za 1080 pa sad ne znam o kakvoj racunici dalje da pricamo, al to cemo videti dal ce tako da bude ili je to sporadicna pojava...
 
Poslednja izmena:
Vidi se da ti nista nisi razumeo coveka, pa zato ovako i pises.
Za razliku od tebe, ja poredim cenu/performanse karte, i totalno me ne zanima da li je referentna ili ne.
Isto to i reviewsrb pokusava od pocetka teme da objasni, ali kad neko ne razume, dzabe sve ;)

Ne nego ti nisi pratio od pocetka njegovo davljenje oko iste price i racunanje procenata i kukanje "O Boze, zasto je GTX 1080 brza od moje presvetle GTX 980 Ti? Vise nemam najjacu kartu i nisam glavni na forumu".

Poenta je sto ne moze da se pomiri sa cinjenicom da je GTX 1080 brza karta pa je sve ovo vreme "dokazivao", tj pokusavao da nas ubedi da malte ne razlike i ne postoje a kako je krenuo na kraju bi dosao do toga
da je GTX 980 Ti brza karta sto je svojevremeno tvrdio za GTX 980 koji je bio brzi od Titan X :d

To poredjenje sa cenom je tek posle ubacio da moze da se pokriva svakim sledecim postom u kom bude opet izlagao svoje nezadovoljstvo i poredjenje kroz neke testove i imaginarne rezultate.
On prosto ne moze da izdrzi, to ga iznutra izjeda. Ovu temu je zatrpao sa svojim besmislenim postovima od Kulina Bana vrteci se u krug oko jedne te iste stvari.

Svi mi znamo sta njega muci tako da slobodno mozes da se opustis, njega niko ne napada vec previse smara i na to mu ukazujemo sve vreme.

P.S. Izasli rezultati GTX 1070, kazu 10% brza od GTX 980 Ti. :D
 
Poslednja izmena:
Kako oces',
bezobrazan si maximalno,,:vomit: sto kaze drugar sa tri Q, :D tvoj doprinos forumu, jedna velika nula....:smash:
 
Poslednja izmena:
^
Ne znam bas, pogledaj sta je sve covek linkovao, sve je to korisno za razliku od tvojih nagadjanja sta bi bilo kad bi bili i nerealnih besmislenih poredjenja... Jedni sto ne treba da ti postavlja dijagnozu al posto si toliko smarao normalan covek ne moze da se ne zapita sta je sa tobom :p
 
Poslednja izmena:
Svasta,
odakle ti pravo da pricas tako nesto, katastrofa,....:wall:...
 
Poslednja izmena:
Nadam se da zbog ~10% boljih performansi u igrama, GTX1070 u odnosu na GTX980Ti, nece zatrovati i onu tamo temu o GTX1070. Samo se nadam...
 
Svasta,
odakle ti pravo da pricas tako nesto, katastrofa,....:wall:...

Jel meni kazes nesto ??? Sta te muci aj mi objasni ???
Kad te pitam nesto skroz kolegijalno ignorises i prica sta ti hoces (tri puta sam te pitao) a sad kad ti kazem da normalan covek ne moze da se ne zapita sta je sa tobom nesto ti je cudno... Pa ako mi ne odgovaras na konkretno pitanje i po 1000 puta pises jedno isto sta je tebi volja normalno da cu to da se zapitam. Eto odakle mi pravo.
 
Poslednja izmena:
Uf, ajd sta sad ja da ti kazem na ovo ?
Pa, ja sam prestao da pisem, vec je receno sve, i onda dva dana pominjanje mojih postova, malo kroz salu ( okey), malo sarkasticno ( i to je okey) i malo bezobrazno, i sta ja sad da radim, valjda moram da odgovorim,....i onda, smaras i dosadjujes, i pola mojih postova su odgovori i replike. Opet kazem, na skoro svim forumima se vode rasprave o gtx1080, i prica se i o ceni, i overkloku i o odnosu ove karte prema TitanX i 980Ti, klasicne forumske rasprave....
Mislim, da sam ti apslolutno odgovorio na svako tvoje pitanje, i nisam te ignorisao. U principu, kao i sto sam rekao, svako je rekao sta je imao, kad dodju jos testova, videcemo rezultate i perfomanse i svako neka kupi kartu za koju misli da je najbolja za njega....
 
Poslednja izmena:
Sta sad se pravis lud kao ti si neka zrtva, ma sigurno ces da mi odglumis zrtvu...
Evo da ti ponovim a trazio sam ti kratak i jasan odgovor na sta si ti opet pisao o procentima i ovreklok mogucnostima 980ti g1 naravno sve malo nasvirano od realnog, i tako tri puta za redom ja te ovo pitam a ti pises sta si ti zamislio u svojoj glavi i sad kazes da si odgovori, pa tek se sad pitam sta je sa tobom...

"Da te pitam posto ne moze drugacije, koja je razlika 1080 vs 980ti referentne karte, ne 980ti g1 ili tako nesto... Samo mi na ovo odgovori precizno koja je razlika, pregledaj sve testove posto vidim da si sve pregledao. Meni je referenca guru3d sve dok je sam ne pretestiram, a referentnu sigurno necu kupovati vec g1..."
 
Nazad
Vrh Dno