Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

E, moj @Borat, nije bas to tako, cene ko cene i to je kapitalizam, i imamo Madjare ( a sta ako to pukne ) :trust:
Da NV nije marketinskim i tim nekim forama sa boost klokovima, pogurala tu FE 1080 da bidne toliko jaca od TitanX i 980Ti na default, ne bi ni bila ovolika cena, onda bi i cena te gtx1070 mogla biti u nekim razumnim granicama ( oko 400E), a ne da placas za nju sigurno 500- 550E, a mozda i vise. I sad, koliko da ocekujemo cenu za 1080Ti, dal ce biti 900 - 1.000E, to je glavni problem u celoj prici.
Secam se, da sam rekao, da je cilj NV da sa novim Pascalom poveca cenu grafickih kartica po klasama, za oko 100E, i izgleda da im to zasad i uspeva...

a sve mi je jasno ali ne mozemo da uticemo na to...
 
E, moj @Borat, nije bas to tako, cene ko cene i to je kapitalizam, i imamo Madjare ( a sta ako to pukne ) :trust:
Da NV nije marketinskim i tim nekim forama sa boost klokovima, pogurala tu FE 1080 da bidne toliko jaca od TitanX i 980Ti na default, ne bi ni bila ovolika cena, onda bi i cena te gtx1070 mogla biti u nekim razumnim granicama ( oko 400E), a ne da placas za nju sigurno 500- 550E, a mozda i vise. I sad, koliko da ocekujemo cenu za 1080Ti, dal ce biti 900 - 1.000E, to je glavni problem u celoj prici.
Secam se, da sam rekao, da je cilj NV da sa novim Pascalom poveca cenu grafickih kartica po klasama, za oko 100E, i izgleda da im to zasad i uspeva...

Znaci ti si pobedio, to su neke dobre fore sa boost klokom hahahahhahah :D Naravno da se secamo sta si pricao, kad neko kaze malo i generalno malo i koncizno prica poput tebe, a smisleno kao ovo navedeno ko se toga ne bi secao :p
 
Pa, kako nisu fore sa boost klokom.
GTX 780 i 780Ti, na default sljakaju na oko 1.000 - .1040mhz., na vazduhu ( znaci ne na vodu ) mogu da idu do 1.300mhz. oko 30% porast kloka. Gtx 970 i 980 na default oko 1,150 - 1.200mhz, na vazduh mogu i do 1.600mhz, porast kloka oko 33%. FE 1080 sa default boost klok od oko 1,800 ,i da bi dostigla porast od bar 30% na vazduh, mora da sljakaju na nekih 2.400 - 2.500mhz da bi zadrzale overklok potencijal prethodnih generacija kartica.
Znaci, smanjen ovreklok potencijal 1080 u odnosu na Maxvell i Kepler, jednostavno previsoki klokovi na default i nema mogucnost velikog kloka, chip je na default zategnut do nekog svog maksimuma i ne mere nesto mnogo vise da ide gore sa klokom itd....
 
Poslednja izmena:
^
To o cemu pricas nije nesto cime se oni bave pri kreiranju proizvoda, koliko koja karta moze da se klokne vremenom definisemo mi korisnici kroz nasa iskustva, a da li je prenategnuta ili ima prostora za jos to cemo tek videti, na osnovu referentne karte to ne moze da se definise tako precizno kao sto ti radis... Al dzabe ja to tebi pricam ;) Sustniski taj neki upotrebljivi oc potencijal varira od 15% do 30% od generacije do generacije karata...
 
Steta sto svoju energiju i vreme ne okrenes na nesto korisno,tipa ucis neku struku,postanes expert u nekom inzinjeringu i da te Bog vidi...
Ovako mlatis praznu slamu,vrtis brojeve koje zanima mozda 1% citalaca i smaras ostalih 99% koji ni ne citaju vec prelete/preskoce tvoj post...

Shvati da se "procene" grafa u 99% slucajeva gledaju preko gameplay-a,bench testova i dubine dzepa.Tacka.

Nista zlonamerno ne zelim,da ne shvatis pogresno
 
Ma sve je okey, cisto pricamo, rapravljamo o svim aspektima ove kartice. Pa, na drugim forumima raspravljaju bas i o ovim stvarima i to po trideset strana u cugu, i to mnogo dublje i preciznije, tipa, koliko dodatni 8pin i dodatne faze mogu pomognuti overklok i mnoge druge stvari i teme, i niko ne pravi neku frku i problem, itd...
 
Poslednja izmena:
Ne pravimo ni mi,samo meni zao rasipanja tolikog mozdanog resursa... mozda gresim,ne znam...
Da ne bude zabune,volim i ja kompove i sl,ali ono,uopsteno,kao recimo advance user... ali kad vec toliko duboko ides u to,napravi posao od toga,radis ono sto volis plus si placeni expert,nista lepse od toga...
Slaba vajda da nama stampas brojeve... :D
 
Ti i par ostalih nista korisno rekli ovde niste, sem sto cekate @reviewsrb da postavi poruku kako bi ste uleteli u lemming train sa Zajebanim i mislili kako ste ispali face.
I mene kao kupca graficke karte ce vise da zanima svaka sitnica koju je reviewsrb ovde rekao nego vase glupiranje.
Kao deca ste.
 
EVGA ACX 660 evra na Caseking.
f1823f254a01ebde3de98650153458d6.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa, kako nisu fore sa boost klokom.
GTX 780 i 780Ti, na default sljakaju na oko 1.000 - .1040mhz., na vazduhu ( znaci ne na vodu ) mogu da idu do 1.300mhz. oko 30% porast kloka. Gtx 970 i 980 na default oko 1,150 - 1.200mhz, na vazduh mogu i do 1.600mhz
Posto ne citam vise sta pises, uvek isto pises pa tako i ovo nisam procitao prvi put... Ovo nema veze sa mozgom, moze da ide do 1300 i 1600mhz, pa u teoriji sve moze, a ovo sto si ti naveo prvo ne moze na vazduhu za svaki dan stabilno sem ako ACIS nije debelo preko 90% pa i tada je pitanje da li moze za svaki dana ovako velik klok da se postigne, tako da ovo nije prosek vece uzorak kod okvirno 5% korisnika a mozda i manje, vise kao sporadicna pojava, toliko o tvojoj objektivnosti za sad a uskoro za svaku gluposto koju napises sledi demanti cisto malo da smiris strasti i prestanes da lozis ljide ne forumu kosto lozisi samog sebe, jer ti ne lazes, ti jednostavno lozisi samog sebe da je nesto tako a nije...

Sve sto sam naveo iz licnog je iskustva a evo i da potkrepi vezano za 780ti, ovo je realno sta moze za svaki dan da se postigne, temeljno pretestiran na kartama koje imaju neki prosecan acis izmedju 70~80%...
http://forum.benchmark.rs/showthrea...-780-DC2OC-SLI-vs-780-TI-vs-MSI-770-Lightning

Isto to vezano za 980ti...
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?364171-GTX-980TI-Gigabyte-G1-vs-980-MSI-Gaming-OC-SLI
 
@marko_ns

Bolja je kupovina KFA2 GeForce GTX 1080 EX OC Edition. Ta evga ima referentni pcb, malo je podignut radni takt i bolje je hladjenje, to je sve.
 
Ma ne zanima me mene GTX1080, nego GTX1070 ako bude do 400 evra. Mada otom potom, pošto možda moj GTX770 nije još za bacanje
 
Pa ako sada ima modela koji su pristupacniji sigurno ce biti i za GTX 1070 tako da mozda naleti nesto po toj ceni.
Na k.p. koliko sam ranije mogao da primetim, bilo je ljudi koji su imali te egzoticnije modele koje kod nas u radnji nisi ni mogao da kupis
a cena je bilo da kazem ok.

Tebi sa te kartice ce biti OGROMAN skok.
 
+1

Mudrije mu da novac utrosi na Haswell/Skylake i5 komplet uz GTX1060/neki Polaris ili nesto od polovnjaka R9 290/GTX970/GTX980.
 
Posto ne citam vise sta pises, uvek isto pises pa tako i ovo nisam procitao prvi put... Ovo nema veze sa mozgom, moze da ide do 1300 i 1600mhz, pa u teoriji sve moze, a ovo sto si ti naveo prvo ne moze na vazduhu za svaki dan stabilno sem ako ACIS nije debelo preko 90% pa i tada je pitanje da li moze za svaki dana ovako velik klok da se postigne, tako da ovo nije prosek vece uzorak kod okvirno 5% korisnika a mozda i manje, vise kao sporadicna pojava, toliko o tvojoj objektivnosti za sad a uskoro za svaku gluposto koju napises sledi demanti cisto malo da smiris strasti i prestanes da lozis ljide ne forumu kosto lozisi samog sebe, jer ti ne lazes, ti jednostavno lozisi samog sebe da je nesto tako a nije...

Sve sto sam naveo iz licnog je iskustva a evo i da potkrepi vezano za 780ti, ovo je realno sta moze za svaki dan da se postigne, temeljno pretestiran na kartama koje imaju neki prosecan acis izmedju 70~80%...
http://forum.benchmark.rs/showthrea...-780-DC2OC-SLI-vs-780-TI-vs-MSI-770-Lightning

Isto to vezano za 980ti...
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?364171-GTX-980TI-Gigabyte-G1-vs-980-MSI-Gaming-OC-SLI

Ali, tu si testirao referentnu 780Ti i to bez dizanja napona, mogla je na 1.200mhz, custom mogu mnogo vise sa visom voltazom i boljim hladjenjem.
U principu, procenti ostaju tu oko 30%, plus minus jedan- dva procenata gore dole, sve u zavisnosti od klokova. Sta cemo tek sa karticama na vodi, pa, 780 i 780Ti mogu da idu i na 1.350 - 1.450mhz, a 970, 980, 980Ti i na 1.650mhz, razumes, govorim o mogucnostima chipa, da li ce neka custom 1080 na vodi moci da ide na 2.500 - 2.600mhz., da li taj chip ima te mogucnosti ?
U sustini, sve pokazuje da je 1080 kartica, Maxvell na stereodima :test:, kao sto si i sam reko' i sto pricaju na forumima, to pokazuju i ti visoki default boost klokovi.
U principu, ja sam zadovoljan sa perfomansama 1080 kartice, pa ljudi nisu i svesni koja je zverka 980Ti kada se overklokuje, jaca je od klokovane FuryX za nekih 25 - 30%, od klokovane 390X jaca 50% i vise :rtfm:, onda moze da se vidi gde je 1080 i gde ce biti neki buduci 1080Ti.
Ja bih volo' :d,
da bidne neka custom 1080 sa overklokom potenicijalom na nekih 2.300 - 2.400mhz i da bude do 700E, (onda bih bio iskusenju i da je uzmem, ali, u principu cekamo 1080Ti, ali, kakve su trenutne cene, nesto mi muka od kartica i NV ), ali, tesko ce da se desi taj scenario, uglavnom su modeli 1x8pin, 1X8 plus 1x6pin, i 1X8+2pin, i tu tesko moze biti nekih velikih pomaka u kloku...
 
Poslednja izmena:
I treba da budu. I treba da se bune. Samo i to ce biti kratkog veka :( Nista se na tom polju nece promeniti.
Envidija progresivno dize cene, to vam je bar sada jasno.
 
Iskreno je postao preskup sport ovaj PC gaming na MAX/close to MAX settings.

Sećam se da me je 590gtx referentna koštala 750e tada je to bilo oko 65,000din, 780ti referentna 75,000din, a 980ti gigabyte G1 preko 100,000 i još osećam koliko mi je lakši novčanik, posle godinu dana.

A kada se setim da sam pre 10 godina za GPU izdvajao oko 200evra, možda i manje... sećam se da je 8800GT bila deal decenije.

Mislim da prelaze granicu mogućnosti i za ljude kojima je ovo hobi, kao meni npr., sa ovim cenama. Sumljam da će tržište izdržati prodaju 1xxx serije. Kod nas bar, ima još neprodatih 6xx zbog početnih previsokih cena.
 
Poslednja izmena:
@reviewsrb
Govoris o mogucnosti cipa i poredis sa necim cije mogucnosti jos uvek nisu ispitane, uz to ovo sto ti svidja da bi potkrepio svoje tvrdnje guras u nebesa navodeci neke nerealne vrednosti sem za izuzetno dobre primerke... Kad se sve sabere i oduzme navodis vodu na svoju vodenici manipulisuci informacijama. Sta moze a sta ne moze to cemo tek videti.
 
@zajebani

Ne gubi vreme. Cela poenta je da ne moze da preboli da je GTX 1080 brza kartica, pa mlati sa jedne na drugu stranu, kako kazes manipilise informacijama.
Te nije to, nego su cene, ne nisu cene nego je overklok potencijal ama nije ni to vec je na kraju do cipa.

Pazi ovo KFA2 (Galax) ma za 660 eur, GTX 980 Ti jede za dorucak ;)
 
@Zajebani
Dobro,
slazem se, treba videti mogucnosti, ima ona Zotac sa 2X8pin, kazu da ima unlock voltage bios, jeste malo extreme i pitanje je koliko ce da kosta.,
Ali, uglavnom su kartice sa manjim brojem pinova, ne razumem u cemu je fora, cak i ova MSI 1080 SEA HAWK, kosta 680funti i ima 1X8pin, kako misle iskoriste takvo hladjenje sa jednim pinom.
Ispada, da onaj ko hoce da kupi ovu 1080, uzme neku najjeftiniju custom, kada je klokuje, na bilo kom overkloku bice jaca dosta od bilo koje klokovane 980Ti i neka uziva u gamingu.
 
Poslednja izmena:
Nema nista nejasno,samo tebe buni broj konektora.Karta je 180w,sa ploce vuce 75w i ima jos 200w sa jednog 8pin-skog konektora.Ti strucnjaci koji su je projektovali su procenili da je to dovljno za max overclock te karte.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
^
Valjda ce da dostigne tih +30% kada je nas sveti_reviewsrb analiticar bude testirao :p

Nego jel zna neko na osnovu ovog videa da li je ovo hladjenje drugacije od ovih koje su koristili do sada za 980ti i 780ti ???
 
Poslednja izmena:
Ti i par ostalih nista korisno rekli ovde niste, sem sto cekate @reviewsrb da postavi poruku kako bi ste uleteli u lemming train sa Zajebanim i mislili kako ste ispali face.
I mene kao kupca graficke karte ce vise da zanima svaka sitnica koju je reviewsrb ovde rekao nego vase glupiranje.
Kao deca ste.


U pravu si,ivini molim te...

Zajebani,prestani da miniras coveka

Iskreno je postao preskup sport ovaj PC gaming na MAX/close to MAX settings.

Sećam se da me je 590gtx referentna koštala 750e tada je to bilo oko 65,000din, 780ti referentna 75,000din, a 980ti gigabyte G1 preko 100,000 i još osećam koliko mi je lakši novčanik, posle godinu dana.

A kada se setim da sam pre 10 godina za GPU izdvajao oko 200evra, možda i manje... sećam se da je 8800GT bila deal decenije.

Mislim da prelaze granicu mogućnosti i za ljude kojima je ovo hobi, kao meni npr., sa ovim cenama. Sumljam da će tržište izdržati prodaju 1xxx serije. Kod nas bar, ima još neprodatih 6xx zbog početnih previsokih cena.

O da... kao i 9800GT... uzeo jednu G1 u startu i na kraju zavrsio sa 3 od EVGA,MSI i Gyga... i sve 3 dan danas sljakaju...
Ovo mi ni ne pada na pamet uzeti po ovakvim ciframa... mislim na FE... nova godina ce biti najpovoljnija,ako neko zeli da uzme,neka se strpi dotle + ce ispeglati sve bagove i drajvere...
 
^
Valjda ce da dostigne tih +30% kada je nas sveti_reviewsrb analiticar bude testirao :p

Nego jel zna neko na osnovu ovog videa da li je ovo hladjenje drugacije od ovih koje su koristili do sada za 980ti i 780ti ???

Obecava ASUS, totalno drugacije hladjenje nego sto je bilo, sad lici na G1 ili EVGA samo je direktan kontakt pajpova sa cipom. Sad se hladi VRM i izgleda pali ventilatore pojedinacno po potrebi. 1 radi, 2 ne rade i slicno. Nadam se da ih gasi sve kad nisu potrebni.
 
^
Gledao sam malo one metalne prilepke na vrm od ranije, ovo je sasvim drugacije daleko ozbiljnije i onako kako bi trebalo da bude, trebalo im je dve generacije da se smene dok nisu ukaprali, al realno sve sem tog hladjenja bilo je najbolje kod ASUSA... Jos da vidimo kako radi u prakis i nema sta da se misli :)
 
Nazad
Vrh Dno