Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Poslednja izmena:
Opet zaboravljate zakon ponude i potražnje. Setite se samo prošle godine da je Fury X u početku koštao 750-800€, iako se videlo da nije brži od 650€ vredne 980 Ti karte. Izgleda da je ista situacija i sada, jer jednostavno nema dovoljno čipova za sve zainteresovane. Tek kada se stabilizuje proizvodnja i lanac snabdevanja, cene će doći na svoje mesto.
 
Opa Đurđo! Ako nije greška, to je hit cena.

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Znaju li se cene obicnih [npr MSI Gaming] 1080 modela u madjarskoj, i kod uvoznika?
 
Imam jedno pitanje. Ovi oklopi kod G1, Strix i ostalih boljih izvedbi jel od marinije ili su uvalili plastikanera za 800e?
 
Poslednja izmena:
Classified

Cjd18CBWkAAySXs.jpg:large



Hybrid

CjeB19lVAAEsAOk.jpg:large



MSI

1024.png


Gigabyte

13320736_268798246841007_7160691243874698378_o.thumb.jpg.9ebb9d2e9d352c84904b18b0ff828820.jpg


Gainward

Gainward-GeForce-GTX-1080-Phoenix-1.jpg.92fc654e6ec273b9ccec228145219b40.jpg


Inno3D

10706_2_inno3d-announces-new-geforce-gtx-1080-video-cards.jpg
 
Grafika u dumu izgleda tako oskudno i klinacki, da me cudi sto nema 200 frejmova u 4k rez. A tek pomisao da je igra teska 50gb me tera na smeh. Odgovorite mi na pitanje, jel su oklopi kod tih malo boljih modela plastikaneri ili marinija?
 
Poslednja izmena:
Bajo ti se zalis na HD i FHD, a jel si ti cuo za SDD? :d

Ne ulazim u sve podforume, mora da sam to propustio. :D



Grafika u dumu izgleda tako oskudno i klinacki, da me cudi sto nema 200 frejmova u 4k rez. A tek pomisao da je igra teska 50gb me tera na smeh. Odgovorite mi na pitanje, jel su oklopi kod tih malo boljih modela plastikaneri ili marinija?

Znacemo kada budu dostupne recenzije tih modela.
 
Poslednja izmena:
Pitam, posto se ciganin Boza iz mog komsiluka mucenik koji svakog dana preturi kilograme i kilograme aluminijuma a zaradi jedva 5e, ponudio da proizvodjacima dostavi ogromne kolicine i da zamene ove plastikanere i stave mariniju kako dolikuje na grafike od 750e+ Eto, posteno. Ja sad ne znam kako njega da spojim sa bitnim menadzerima.
 
Ako budu ove cijene za 1070, ja cu moju 970 da prodam vise nego sto sam je kupio. :-devil-:
 
Meni se ona Gainward svidja :) Nadam se da ce takav kuler da iskoriste za 1060/1050 :)
 
Gledam, bilo je vec danas nekih KFA modela za 669 evra. Za nekoliko nedelja kad se pokupuje prvi talas karti i na trziste udje veci broj karti, situacija ce se normalizovati i bice dosta modela za oko 650 evra.
 
Gledam, bilo je vec danas nekih KFA modela za 669 evra. Za nekoliko nedelja kad se pokupuje prvi talas karti i na trziste udje veci broj karti, situacija ce se normalizovati i bice dosta modela za oko 650 evra.

Daj i meni malo toga što si konzumirao...
 
Bice da sam bio u pravu za GDDR5X i da ga nema dovoljno :)
 
Jesi vala. Izvini za komentar. Samo sto ce izgleda jos neki biti u pravu, oni koji su prognozirali sunovrat konkurencije. Nema nista od nizih cena, ceka nas GPU verzija Bulldozera...
 
Bice da sam bio u pravu za GDDR5X i da ga nema dovoljno :)

Drzi se prvobitne izjave koja je glasila da GDDR5X nece biti dostupan do kraja godine posto proizvodnja ne moze da se pokrene, dok sam ja recimo rekao da postoji mogucnost da su napravili dil za odredjenu kolicinu.
Cini mi se da je i DAS podrzao tu teoriju.
Ih, kada bih ja tako olako preuzimao zasluge za sve sto sam ovde rekao a gotovo da sam sve i pogodio ;) Ruku na srce, druga izjava te je tek izvadila, kada si uvideo da si sa prvom 'omasio :p

Sto se tice dostupnosti, videcemo kakav ce drugi talas da bude. Moguce je da je vecina kartica ostavljena za OEM dok je planirana veoma mala kolicina FE kojih ocigledno nema dovoljno.
Svakako je verovatno nedovoljno..
 
OEM interesovanje za ove kartice ne postoji (ali ni najmanje). Doduse, mozda si mislio na AiB ;)
 
Jasno je da je Nv obezbjedila odredjenu kolicinu GDDR5x memorije za svoju GTX 1080 karticu, vjerovatno ove godine i necemo vidjeti vise kartica sa ovim tipom memorije.
Sa druge strane AMD u ovome segmentu planira da izbaci karticu sa HBM2 koji takodjer nije dostupan u vecim kolicinama, tako da je jasno da ce kasniti u ovome segmentu.

Zbog nemogucnosti da izbace svoje kartice i da konkurisu Nv GP 104 chipu, desavaju se i ovako visoke cjene za GTX 1080/70 kartice. Sigurno dok AMD izbaci kartu u klasi GTX 1080 da ce se i cjene normalizovati, a do tada ko ima love kupuje ko nema, ceka ili uzima nesto jeftinije.
 
Uvek bilo i bice, ne znam cemu toliko negodovanje oko cena, svi se nesto zale svakom drugom poruko u temi koda ce to nesto da promeni... To je kapitalizam a tu vladaju zakon ponude i potraznje, i onda dolazimo do onih prica o tome kako PC gaming umire itd, smanjuje se trziste hrdvera bla bla bla, sve same gluposti, ko malo mozga ima jasno mu je da tako nesto ne moze da se desi i da su sve to bile gluposto...
 
Ma cene ko cene, nadam se da neka asus 1070gtx biti do 60000 RSD, prodam svoju za 30000RSD dodam jos toliko i cao cao :D, a tu su i madjari treba malo sacekati, zasto smo nestrpljivi :D
 
Poslednja izmena:
OEM interesovanje za ove kartice ne postoji (ali ni najmanje). Doduse, mozda si mislio na AiB ;)

Ma da, citao sam neke vesti paralelno dok sam pisao komentar i mahinalno sam preslikao misao.
Video sam da sam pogresio ali bilo kasno da ispravim.

Da li cenis da kartica nema dovoljno zbog memorijskih cipova ili postoji mogucnost da i TSMC takodje koci?
U tom slucaju bi bio problem i sa GTX 1070 mada ja mislim da ce nestasica biti samo u slucaju GTX 1080.
 
Ma cene ko cene, nadam se da neka asus 1070gtx biti do 60000 RSD, prodam svoju za 30000RSD dodam jos toliko i cao cao :D, a tu su i madjari treba malo sacekati, zasto smo nestrpljivi :D

E, moj @Borat, nije bas to tako, cene ko cene i to je kapitalizam, i imamo Madjare ( a sta ako to pukne ) :trust:
Da NV nije marketinskim i tim nekim forama sa boost klokovima, pogurala tu FE 1080 da bidne toliko jaca od TitanX i 980Ti na default, ne bi ni bila ovolika cena, onda bi i cena te gtx1070 mogla biti u nekim razumnim granicama ( oko 400E), a ne da placas za nju sigurno 500- 550E, a mozda i vise. I sad, koliko da ocekujemo cenu za 1080Ti, dal ce biti 900 - 1.000E, to je glavni problem u celoj prici.
Secam se, da sam rekao, da je cilj NV da sa novim Pascalom poveca cenu grafickih kartica po klasama, za oko 100E, i izgleda da im to zasad i uspeva...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno