Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

big_evga-1080-sc-6.jpg.jpg
Izgleda da ce neki nonreferentni modeli da imaju "samo" 1x 8 pin.

Evga FTw pak ima 2x8pin vidicemo sta ce gigabyte, Msi, asus uraditi po tom pitanju.
 
Kako god, ovo je ipak nedovoljna snaga za neki 1440p 144hz+ monitor, a slabo je i za 4k 60hz. 1080ti ce vec ponuditi snagu, ali ta karta ce biti paprena. Nema sta, ovo je postao preskup sport.
 
Cene ce dosta zavisiti od nereferentnih, od brenda do brenda, od edicije do edicije. Ali uzevsi u obzir ovo sto Dusan kaze, nece ni tu situacija biti najsjajnija bez obzira sto je msrp cena 599$ odnosno
600 eur kada prebacis za evroposko trziste kako je i do sada bilo. Te FE covek moze i da zaobidje pa nek su ne znam koliko. Nazalost i ta predvidjena cena nije ispostovana, cak ni za FE.
 
Pogledajte prilog 201124
Izgleda da ce neki nonreferentni modeli da imaju "samo" 1x 8 pin.

Evga FTw pak ima 2x8pin vidicemo sta ce gigabyte, Msi, asus uraditi po tom pitanju.

Uuu ta EVGA ce brutalno izgledati. Za ovu 1080ku je 1440p bas sweet spot, sad ne mora bas svaka igra da se gura na 144Hz majku mu :)

P.S. Jeste, postao je ekstremno skup sport i dosta "zapadnjaka" sa mnogo visim standardima kuka po raznim forumima a koliko ce se ovaj trend glupavo i bezobrazno visokih cijena nastaviti to ne znam, ne ide na dobro ni po nas ni po proizvodjace. Nista oni od sake entuzijasta nemaju.
 
Izgleda predobro ;)
Dovoljna karta za 1440p, za 4K treba jos snage.
 
Za ovu 1080ku je 1440p bas sweet spot, sad ne mora bas svaka igra da se gura na 144Hz majku mu :)

P.S. Jeste, postao je ekstremno skup sport i dosta "zapadnjaka" sa mnogo visim standardima kuka po raznim forumima a koliko ce se ovaj trend glupavo i bezobrazno visokih cijena nastaviti to ne znam, ne ide na dobro ni po nas ni po proizvodjace. Nista oni od sake entuzijasta nemaju.


Ja se na 60hz ne igram evo sad ce skoro 10 godina(Samsung 2233rz do pre koju godinu) tako da nije to izaslo pre godinu dana, pa da se tako razmislja. Trebalo je vec odavno svi da predjemo na jace osvezenje. Imajte na umu da su nekadasnji crt monitori i dalje brzi od svih ovih danasnjih monitora na sceni, cak su brzi i od nekih 120/144hz modela.
 
Poslednja izmena:
Upravo. nVidia nije naredila da to kosta 699, nego eto, njihov predlog, a partneri ce vec da odluce koliko. Custom ce biti jos skuplje, posebno u Srbiji. 1070 ispod 60k RSD-a - nema sanse. A po performansama bi mogli i na 70k da stave. Uglavnom, dovoljno smo trubili mi o cenama, sada cete videti da smo bili u pravu. Srednja klasa od 200-300 evra nalik na 460/560-Ti/660 vise nece postojati. Ili high-end ili entry-level. I 1060 ce kostati vise od 300 evra, ja mislim barem 350. Zamenice 970, bice istih performansi i iste cene. Uzas.

Potraznja je mnogo veca od ponude, zato je cena mnogo visa od preporucene. Skidaju kajmak sada. Bice bolje za par nedelja a kako treba tek za par meseci. Samo sto 699 USD nikada nece biti 650 EUR sto zbog poreza sto zbog slabog evra. Prosla su ta vremena.
 
@Adzem Nazalost situacija je takva i tu nema diskusije. Sto bi bilo kad bi bilo, trebalo je itd. Pa trebali smo do sad vec imati 4K OLED 200Hz monitore da su imalo pratili razvoj grafickih karti ali nemamo (zapravo postoji Dell UP3017Q koji kosta tragicnih 5000$ i ide "samo" do 120Hz). Ovo danas je najgori moguci scenario po kupce i bice zapamcen kao najgore i najvece deranje koze s kupaca u istoriji i to je fakt samo sto to jos uvijek velika vecina ne vidi od raznih RGB sranja. A sto se tice CRT monitora, pa niko ti ne brani da kupis katodera i peglas CS do ne prokrvaris, tu ti grafika svakako nije imperativ :)


P.S. EVGA izgleda ozbiljno dobro

e0e862eb_small_evga-1080-sc-3.jpeg


a6c45f6e_small_evga-1080-sc-4.jpeg


EVGA-GeForce-GTX-1080-SC-ACX-3.0_1.jpg


EVGA-GeForce-GTX-1080-SC-ACX-3.0_-635x585.jpg


EVGA-GeForce-GTX-1080-FTW-ACX-3.0_1-635x587.jpg




Asus

ASUS-ROG-STRIX-GeForce-GTX-1080-Graphics-Card.jpg



Zotac

ZOTAC-GeForce-GTX-1080-AMP-Extreme_3-635x544.jpg

ZOTAC-GeForce-GTX-1080-AMP_1-635x498.jpg
 
Poslednja izmena:
Monitori sa preko 60Hz su previše ograničeni upotrebnom svrhom.

FPS igre da igrate na preko 60Hz. Ok. I šta još?

P.S. Nešto se sećam da je bio neki CoD u kome ako se igra na preko 60Hz tj. 60 frejma krene da se baguje igra i igrač ima neke prednosti u odnosu na ostale?
Takođe, skyrim, F4 čim se isključi Vsync i pređe 60fps igra pobrljavi. Engine krene da se raspada.

U eri konzolnih portova od 30 i 60 fps koji će vam 144Hz? Za CS?
 
Poslednja izmena:
Te EVGA ACX 3.0 SuperClocked su bile, nesto malo toplije u 980 i 980Ti izvedbi.
Ne znam, na onom linku ima i SS od MSI AF Monitoringa. Ako je taj ss pravi i ako pokazuje parametre ove EVGA kartice, onda nije situacija bas savrsena. Temperatura je do 80C, na oko 1.500rpm. ( nije ni mnogo, nije ni bas malo za dva venta ). Boost klok maximum od oko 1,850mhz, ali, koiliko vidim, ,) ( od oka ) ipak postoji konstantno trotlovane od oko 30 -40mhz, pri konstantnom GPU usage od oko 99%. Memorija sljaka na 10.000mhz. Dobro, i svaka custom 980Ti kartica je do 80C trotlovala za oko 20 -30mhz, to se sredi sa neki custom bios.
Ako je ovaj grafikon od ove kartice, onda brinu malo temperature i mozda nesto nizi boost klok, ali, videcemo, ipak treba da dodju bolje custom verzije 1080...
eeeeeeeeeeeeeeee.png

EDIT: Ipak ima samo jedan 8pin, verovatno je to ogranicava..
 
Poslednja izmena:
Pitanje je koliko ce se u realnosti koristiti taj drugi 8pinski konektor - graficka sa dva 8-pinca u teoriji bi ukupno mogla da povuce 375W (a i nesto malo vise, ploce isporucuju nesto preko specifikacije preko PCIe slota), sto definitivno nije realno za karticu deklarisanu na TDP od 180W. Treba sacekati i jedne i druge custom verzije i testiranje veceg broja primeraka, ali se moze desiti da taj dodatni konektor nema presudnu ulogu kada je OC potencijal u pitanju.
 
Mozda danas u 3 padne neki custom 1080 review :)
 
Te EVGA ACX 3.0 SuperClocked su bile, nesto malo toplije u 980 i 980Ti izvedbi.
Ne znam, na onom linku ima i SS od MSI AF Monitoringa. Ako je taj ss pravi i ako pokazuje parametre ove EVGA kartice, onda nije situacija bas savrsena. Temperatura je do 80C, na oko 1.500rpm. ( nije ni mnogo, nije ni bas malo za dva venta ). Boost klok maximum od oko 1,850mhz, ali, koiliko vidim, ,) ( od oka ) ipak postoji konstantno trotlovane od oko 30 -40mhz, pri konstantnom GPU usage od oko 99%. Memorija sljaka na 10.000mhz. Dobro, i svaka custom 980Ti kartica je do 80C trotlovala za oko 20 -30mhz, to se sredi sa neki custom bios.
Ako je ovaj grafikon od ove kartice, onda brinu malo temperature i mozda nesto nizi boost klok, ali, videcemo, ipak treba da dodju bolje custom verzije 1080...
Pogledajte prilog 201135

EDIT: Ipak ima samo jedan 8pin, verovatno je to ogranicava..

temperatura od 80c za kartu sa nonreferentnim hladjenjem nije nesto cim se mogu pohvaliti, izgleda nekakav dobar hladnjak bar na ovim slikama ko bi rekao da se karta od 180w tdp-a ne moze bolje ohladiti.
Vjerovatno se teze odvodi toplota sa male povrsine cip-a ipak je unutra ugurano puno tranzistora. Vidicemo ostale proizvodjace, ovih 80c sto je Evga prikazala ne izgleda kao nesto obecavajuce.
 
Pitanje je koliko ce se u realnosti koristiti taj drugi 8pinski konektor - graficka sa dva 8-pinca u teoriji bi ukupno mogla da povuce 375W (a i nesto malo vise, ploce isporucuju nesto preko specifikacije preko PCIe slota), sto definitivno nije realno za karticu deklarisanu na TDP od 180W. Treba sacekati i jedne i druge custom verzije i testiranje veceg broja primeraka, ali se moze desiti da taj dodatni konektor nema presudnu ulogu kada je OC potencijal u pitanju.

Da, postavlja se pitanje koliko moze cak i drugi 8pin da pomogne kod overkloka, Vec neki freak i tehno likovi, koji se ozbiljno bave hardverom, kazu da dodatni konektor i vise voltage, nece nesto mnogo doprineti vecem overkloku, jos ako je tacna moja pretpostavka, da je NV vestacki nadrukala boost klokove na ovoj 1080, samo da bi ova kartica bila brza od 980Ti ( NV je cak FE 1080 reklamirala kao brzu od TitanX, zasto nisu pricali da je brza i od 980Ti, ovako je sigurno medijski efektnije ), i zbog toga joj je overklok potencijal nesto manji od svih kartica Maxvell serije grafi.
Gledao sam i odnos overklok potencijala gtx970 ( 8pin i 6pin) i gtx970 mini ( 8pin ), i razlika je vrlo mala sto se tice klokova, recimo od 50 - 100Mhz maximalno, tako da je upitno sta moze doneti jos jedan 8pin. Ali, i ako ima nekih benefita, recimo ta ZOTAC AMP, verovatno ce to debelo naplatiti....
 
Poslednja izmena:
^
Kako te samo ne mrzi :p
 
Overclocking GeForce GTX 1080 with MSI AfterBurner 4.3.0 Beta 3 and Curve based Frequency Tweaking.

[YOUTUBE]D2g7DJ4S-2s[/YOUTUBE]

Hey, dude, during the last 15 years of our cooperation I hear your real voice for the first time ;)
And BTW, you're adjusting offsets in MHz for each point, not in millivolts.
And one more addition: disappearing monitoring window on <Ctrl>+<D> is not a bug. When you press <Ctrl>+<D> from curve editor window only the offsets for each point are being reset (but not applied). When you press <Ctrl>+<D> from main MSI Afterburner window then all hardware settings (i.e. fan settings, voltage settings, overclocking settings and monitoring window detachment state) are being reset and immediately applied. So the <Ctrl>+<D> functionality depends on the context where you press it.
 
@Zajebani,
serbian tehno freak, to mi dojde kao hobi, otkad znam za sebe interesovala me je tehnologija,.....samo kad bi znao, koliko sam gledao i ispitivao kako Clear Motion Rate utice kod TV, na kvalitet prikaza slike kod gaminga ( nesto sam i pisao o tome ), pao bi na teme......:D :beat:
Secas se kako sam ti 'vadio' mast :rupa:u vezi nekih podesavanja u biosu, na gtx980 temi....
 
Poslednja izmena:
Sta znam mislim da se zamlacujes previse a neces postici nista smisleno iz svega toga, da ne pricamo o tome koliko je gubljenje vremena sve ovo piskaranje po forumu prekucavanje brojki procnata svega i svacega svakojakih nagadjanja sta bi bilo kad bi bilo :p i onda se pojavi guru3d test koji sve objasni i cao zdrav, cemu mlacenje u prazno...
 
Nije u prazno, ;)
izgleda da sam sad postao neki 'expert' :trust: na forum, za te neke stvari oko grafi, i ne prodje malo vremena, stigne mi neka PP, gde traze savete u vezi nekih nedoumica u vezi grafickih kartica, ali i proceva, ....i ja se i onda i nesto angazujem i kao pomazem nesto itd.....:sceptic: :bottle:
U sustini, ja to radim zbog sebe, da namestim taj skupi PC da sljaka kako treba i da izvucem maximum iz te konfe, a onda samo pisem ono nesto sto sam naucio iz iskustva itd.....
 
Poslednja izmena:
Sta znam mislim da se zamlacujes previse a neces postici nista smisleno iz svega toga, da ne pricamo o tome koliko je gubljenje vremena sve ovo piskaranje po forumu prekucavanje brojki procnata svega i svacega svakojakih nagadjanja sta bi bilo kad bi bilo :p i onda se pojavi guru3d test koji sve objasni i cao zdrav, cemu mlacenje u prazno...

Nemoj tako zajebani ti u guru3d bas i nisu neki experti u poredjenju sa reviewsrb, dosli smo do zakljucka 980ti je i dalje trenutno najbolja graficka, pitanje je da li ce i 1080ti joj doci blizu.
 
@reviewsrb
Dobro to je lepo, al opet gubljenje vremna. Licno ja ne bi voleo da me stalno cimaju na pm neki likovi koje ne znam za neke usluge ili pomoc oko hardvera, nisu zivotno ugrozeni pa da im treba pomoc oko necega sto mogu i sami da provale samo treba malo analitickog pristupa i da ne budu lenji, tako da mesto da trose svoje zivotno vreme oni bi da trose moje, e pa ne moze to tako... Ima ljudi kojima zaista treba pomoc u zivotu pa ako mi je do toga njima cu da pomazem a ne lencugama i gotovanima putem PM na forumu, za to postoje teme pa neka tu postavljaju pitanja a ne da smaraju pojedinci na PM...

@Leon4
Znam da sprdas sa nasim svetim_reviewsrb kolegom, al ozbiljno guru3d testovi su najrelniji, najcesce dobijam iste rezultate u kategorijama koje mogu da se porode, tako da su oni meni prilicno merodavni...
 
Poslednja izmena:
@reviewsrb


Tvoj problem je vrlo prost. Drzao si se sve vreme neosnovanih teorija odredjenih clanova koji su tvrdili da GTX 1080 nece biti brz kao GTX 980 Ti, pa su onda vremenom korak po korak to po malo menjali da bi dosli do toga da ce biti ili tu negde ili nesto malo brzi.
E kada su izasli testovi srusio ti se svet. Sada po svaku cenu izmisljas neke nebuloze i zaista me ne bi cudilo da danas, sutra taj tvoj GTX 980 Ti opet bude brzi od svake moguce GTX 1080 karte jer ako ti je GTX 980 bila brza od Titan X onda je ovo sasvim logicno zar ne? :)

Takodje, citao sam neke tvoje postove gde opisujes neke detalje za rad graficke karte koji su apsolutno netacni. Dovodis ljude u zabludu koji zele nesto da nauce.
Sada recimo opet mlatis praznu slamu kao sto rece kolega, ti znas da je Envidija VESTACKI - ma sta to uopste i znacilo - podigla klokove da bi kartica bila brza od GTX 980 Ti? Jel ti shvatas koliko zapravo nista ne znas i koliko pricas gluposti?!
 
Poslednja izmena:
Ma ide nepotrebno u neku sirinu a sve je tako prosto i jednostavno, a u toj sirini cesto se pogresno izrazi pa lupi po nesto sto nema veze sa mozgom, kao recimo to sto si naveo :D
 
Ja jedva cekam da se pojavi GTX 1070 ali nereferentne posto su ove FE sa limitirane power targetom pa je overklok manji.
Bas me interesuje G1 model, osecam da ce da "pojede" GTX 980 Ti koja je uzgred zaista dobra karta stim sto je doslo vreme na novu seriju.
 
Lapo ja rece', ko da ne citate moje postove, pa moram stalno nesto da se pravdam.
Onda bi video da sam vec rekao u nekoj temi, da mislim da ce 1080 biti brza od 980Ti, dok ce 1070 biti izmedju 980 i 980Ti, ali, blize po perfomansama ovoj drugoj. I o cemu vise da diskutujemo. Kad mi non stop, stavljate u usta nesto sto nisam rekao ili tvrdio. Pa ovo oko vestackog dizanja kloka kod 1080, pa , lepo sam napisao par puta, to je neko moje misljenje, znaci licno, to ja smatram, na osnovu mog iskustva sa gtx780, 980 i 980Ti karticama, da je to NV uradila, sto ne mora da znaci da je tacno. Znaci precizno sam se izrazio.
Kao sto i si sam rekao, malo analize, koncetracije i logike. Kazu guru3d je najobjektivniji, ja postavim rezultat sa tog sajta i moj test, gde se vidi da je ovo sto tvrdim tacno i nikom nista, ko da nisam i postavljao. Ja imo' gtx980, koja je sljakala na kloku od skoro 1.600 - 8.000mhz,( znaci klok bas iznad proseka za ovu kartu) i odradio dosta testova i uporejivao sa rezulatatima TitanX, gde je ova karta na ovim klokovima skoro jednaka sa ( TitanX) i opet, nikom nista, puj pike ne vazi.
I tako u krug, ima puno slicnih slucajeva, i samo napadi cak i na licnoj osnovi, bez nekih konkretnih argumenata, ali, nebitno, tako je kako je, jasno mi je kako stoje stvari na forum.
 
Poslednja izmena:
^
I opet si napisao roman, a cemu to, aj da si neki elktro inzinjer ili sta vec, da stvarno posedujes neko strucno znanje pa i da razumem... Sta cu ovde da procitam po 1000 put nesto sto si napisao i na pocetku teme :p
 
Poslednja izmena:
Pa, ne bi ja to ni pisao, nego odgovaram na prozivke, sta treba da cutim, dok vi pricate nesto sto nema veze za onim sto sam ja rekao, bezveze, ali stvarno.
I opet cu da ponovim, i po sto puta ako treba, :D, jos sam na pocetku teme rekao, nije problem ni 980Ti, ni FE 1080 karta, jaca je, problem je u ceni, tj. NV je zacenila preterano ovu karticu u odnosu na perfomanse,i u odnosu na cenu i perfomanse koje ima 980Ti karta i to je sustina moje price :alo:, nije komplikovano,:trust: i vidim, sada se moji oponenti zale na cene koje su formirane, a ja to pricao od pocetka teme, svasta...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno