Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Meni na default je davala 3040, sa oc na 2114mhz 3200. Gledajuci njegov OC to je normalan skor.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vase kartice su bas mogle da se klokuju dobro. Moja ne moze da prebaci 2000mhz, zato mi je skor tako oko 3000 prebaci malo.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
To je lutrija koliko ce kartica da se boostuje, dobijas skor malo manji nego mi. Mislim da u igrama je razlika 1-2fps.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Aj da ozivimo temu malo.U kompu mi je trenutno MSI-ov 1060 6gb gaming X, ali planiram da pazarim novu 1080, posto je jelte RTX trenutno bacanje para koliko vidim na duze staze.Ako sam dobro istrazio trenutna cena 1080 gaming (non X), je na k/p oko 575e. Kakva su predvidjanja oko ikakve korekcije cene, posto bi sve blize cifri od 500e bilo super, i trenutne situacije? Kontam da ce biti praznjenja magacina oko Black Friday-a(ove godine pocinje cini mi se 23novembar) zbog RTX serije, ali pitanje je da li se u opste ocekuje jos neki pad cena i da li vredi snajperisati do tad? Znam da niste proroci, ali bi zeleo malo zdrave pomoci.
- Da se ogradim u startu, tj zamolio bih bez "ti su lud bice/ima 300e sa garancijom/sto bi novu kupovao", ta vrsta pomoci mi ne treba :D Hvala :)
 
Poslednja izmena:
Mogu ti reci najkrace poredjenje izmedju gtx1060 i gtx1080, posto sam imao gtx1060 i pre neki dan sam je zamenio sa gtx1080, ali jos nisam stigao da igram kako treba, samo probao. Gtx1060 sam koristio na 1080p ekranu, dok gtx1080 na 2k (promenio sam istovremeno i monitor i grafu, s tom sto je monitor osim vece rezolucije i 75hz i 10 bitni, pa grafa mora da vise radi) i odigrao sam sa gtx1080 10 min for honor i jedno 3h nba 2k19. Nasvirao sam detalje, kao i uvek, bas sve i gtx1080 nije ni stucnula. Kad budem imao vremena krajem ove, pocetkom sledece nedelje upalicu ac origins i jos neke igre, ali nekako je jasno da je gtx1080 mnogo mocnija i iskreno isplati se.
Ja sam uzeo gainward golden sample, ali kako ona ima dual bios i identicna je goes like hell izvedbi, na primarni bios sam fleshovao glh bios i radi savrseno. Nisam oc, vec je fabricki (jos vise sa novim bios-om), ali temp. su samo nesto vece od gtx1060 g1 koja je zaista bila sjajna sto se temperatura tice. I da naglasim da moje kuciste nije nesto provetreno, nalazi se u stolu, nisam ubacio gornje ventove, jer zbog stola i ne bi imali pravog efekta.
Sve u svemu, ja sam uzeo polovnu, ali ako imas za novu ne razmisljaj, znacajna je razlika. Jedino vidi da li je razlika izmedju gtx1070ti, gtx1080 i gtx1080ti opravdana, nisam pratio cene novih.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
mozes da ustedis malo para i ides na 1070 Ti model... u igrama je 1080 jaca za oko 5%, zavisi i od same igre ali mislim da je 1080 neisplativa pored 1070 Ti modela...

ja sam pre 10ak dana uzeo 1070 Ti, cekao sam da vidim sta ce biti od RTX serije koju sam resio da preskocim... takodje sam hteo da uzmem iskljucivo novu kartu tako da me je ova 1070 Ti FTW2 izasla 499e.

pre nje sam imao 970 G1 tako da je meni ovaj apgrejd ogroman :)
igram se na 1080p 144Hz monitoru...
 
mozes da ustedis malo para i ides na 1070 Ti model... u igrama je 1080 jaca za oko 5%, zavisi i od same igre ali mislim da je 1080 neisplativa pored 1070 Ti modela...

ja sam pre 10ak dana uzeo 1070 Ti, cekao sam da vidim sta ce biti od RTX serije koju sam resio da preskocim... takodje sam hteo da uzmem iskljucivo novu kartu tako da me je ova 1070 Ti FTW2 izasla 499e.

pre nje sam imao 970 G1 tako da je meni ovaj apgrejd ogroman :)
igram se na 1080p 144Hz monitoru...

Pametno vidis, gledao sam testove ranije 70ti vs. 80 i secam se da je razlika u gamingu samo da se obrise gumicom, al *mjau**mjau**mjau*a previse posla pa ne palim mozak da proverim, kao sto nisam ni jutros uradio niti se setio :d

Da i ja sam na 1080p i 144hz.Super, usteda ogromna, pa ne mora da cekam generalno pad cena, posto mi je Ti vec u budzetu.

Hvala vam obojici :)
 
mozes da ustedis malo para i ides na 1070 Ti model... u igrama je 1080 jaca za oko 5%, zavisi i od same igre ali mislim da je 1080 neisplativa pored 1070 Ti modela...

ja sam pre 10ak dana uzeo 1070 Ti, cekao sam da vidim sta ce biti od RTX serije koju sam resio da preskocim... takodje sam hteo da uzmem iskljucivo novu kartu tako da me je ova 1070 Ti FTW2 izasla 499e.

pre nje sam imao 970 G1 tako da je meni ovaj apgrejd ogroman :)
igram se na 1080p 144Hz monitoru...
Takodje imam taj monitor i asus cerberus 1070ti i prezadovoljan sam u toj kombinaciji. Malo je ostao žal pošto su pale cene 1080 u jednom trenutku nakon moje kupovine pre 3 meseca ali koliko vidim, nije prevelika razlika u performansama.
PS apgrejd mi je bio sa 1060 6gb na 1070ti i na ovom monitoru je razlika poprilična.
PS post se prevashodno odnosio na @madafak-a..uglavnom, sa 1070 ti nećeš nikako pogrešiti, malo je klokneš i 1080 lite version :)
 
Poslednja izmena:
Takodje imam taj monitor i asus cerberus 1070ti i prezadovoljan sam u toj kombinaciji. Malo je ostao žal pošto su pale cene 1080 u jednom trenutku nakon moje kupovine pre 3 meseca ali koliko vidim, nije prevelika razlika u performansama.
PS apgrejd mi je bio sa 1060 6gb na 1070ti i na ovom monitoru je razlika poprilična.
PS post se prevashodno odnosio na @madafak-a..uglavnom, sa 1070 ti nećeš nikako pogrešiti, malo je klokneš i 1080 lite version :)

Pogledah bas sad 1080p testove u igrama, 20-30% na jacim podesavanjima.Taman da izlecim bolest :D Ma GPU da resim i to je to.Moram da zatvorim vrata "hobiju".Bebac ce za dva meseca :D
 
Pogledah bas sad 1080p testove u igrama, 20-30% na jacim podesavanjima.Taman da izlecim bolest :D Ma GPU da resim i to je to.Moram da zatvorim vrata "hobiju".Bebac ce za dva meseca :D

I ja sam tako presao sa RX480 na GTX1080 pre nego da se bebac rodi. Razlike itekako vidljive, stvarno sam zadovoljan. Razmisljam o nekom 27" 1440p 75Hz monitoru ali, sada "hobi" samo u duboku noc kad zena i dete spavaju a ja imam napade insomnije :D
 
Ja se vec godinu dana druzim sa GTX 1080 na 1080p i ne vidim razlog za brigu. RTX nije vredna tih para, ... u ovom trenutku je 1080ti najbolja kupovina ...
 
Pa i nije, s obzirom da 1080ti kosta kao 2080, a slabija je.
 
Ko kupuje novu karticu bolja je opcija da ide na 2080, ako ima 1080ti nema potrebe da prelazi na RTX osim na ti verziju.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Jedno pitanjce imam, Zotac Mini 1080-ka, ne uspevam da je namestim na FREEZE ventilatore. Jel ima ona uopste tu opciju? Posto nigde da nadjem na netu odgovor. Znaci da ne ukljucuje ventilatore do 60c... To mi treba.
 
Nema. To imaju skuplji Zotacovi modeli, Mini modeli nemaju, čak ni 1080Ti.

Postoji fora da se flashuje BIOS sa tih modela koje imaju "0 RPM" mod, ljudi su to radili (čak su ubacivali BIOS sa EVGA kartica). Potraži tutoriale po netu...ali radiš to na svoju odgovornost. Uvek postoji šansa da zezneš nešto ili da to proradi a da se zabrlja nešto drugo.
 
Nema. To imaju skuplji Zotacovi modeli, Mini modeli nemaju, čak ni 1080Ti.

Postoji fora da se flashuje BIOS sa tih modela koje imaju "0 RPM" mod, ljudi su to radili (čak su ubacivali BIOS sa EVGA kartica). Potraži tutoriale po netu...ali radiš to na svoju odgovornost. Uvek postoji šansa da zezneš nešto ili da to proradi a da se zabrlja nešto drugo.

OK Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno