Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Pa realno 15-20%, sto je procentualno svakako manje od prethodne generacije, ali i dalje bolje od Fury X :D. Licno mislim da je u pitanju bilo malo industrijske spijunaze na delu i da je cilj bio da se napravi sto veca razlika na defaultu u odnosu na Polaris 10. U teoriji, mogli su oni da ostave default takt od 1500 MHz, OC potencijal bi bio bolji (~30-35%), ali bi i AMD bio blizi uz daleko nizu cenu. Po meni svakako razumna odluka :)
 
Slazem se i podrzavam teoriju :D
Fury X nema oc potencijal, da se ne lazemo :D
 
Znaci pored 800€ treba jos i vodeno, e golemo :d
 
Moze da se uzme za nekih 670eur u DE, moja poenta je i bila da ti voda ne treba jer mozes da izvuces dodatnih 80mhz :d
Ja bar ne bih kupovao blok za to...
 
Ne mogu se sloziti da se karta lose klokuje. Kartica se procentualno slabije klokouje od prethodne generacije razlog znamo kao sto rece mcrazy to vise nije ni bitno mada resenje postoji.
Fizicki karta ima sasvim zadovoljavajuci skok, isti kao i prethodna generacija. Sta reci onda za one kartice/cipove koji ne mogu da mrdnu 50/100 Mhz od difoltnog takta?
Mi smo previse ocekivali jer nas je turbo folker nalozio na prezentaciji ;)

@Rivjuver

Treba da radis sledece. Kada testiras samo memoriju. Nadjes njene domete. Ako je opseg od oko 300 Mhz overklok, pustis neki sinteticki benc, neku igru, i podizes na svakih 100 Mhz samo memoriju
i gledas koliko realno dobijas. 1-2 frejma recimo, zavisi. Onda ces znati gde ces da pravis kompromis ali nikad se nije uskracivao GPU klok zarad memorije to zapamti.

Ovu istu proceduru mozes da ponovis i sa GPU, stim sto tu zavisno od potencijala GPU ides koracima od 50-100 Mhz pa gledas kako skalira u frejmovima. Te testove zabelezis a ne pamtis ;)
Ako hoces da budes precizan i da ljudima zaista preneses pravu sliku onda sedi brate pa se potrudi.

Ja nemam nista protiv tebe licno, ti si meni cak simpatican ali previse generalizujes i brzoplet si.

@Dusan_K

Kakve su to teorije zavere? Zar je i dotle doslo? :d
 
Poslednja izmena:
Opet ti o 'fizickom' skoku... samo su bitni %, tj koliko % performansi dobijes, moze se ona klokovati na 5ghz, ali ako dobijes 15% karta se lose klokuje, jednostavno.
 
@Dark_Messiah
Ma, naravno, bas tako sam i radio, maximalno detaljno, :type: ali, sam rekao, zaboravio sam bas tacan rezultat, ( ko ce sad da trazi :shock: ), pa sam po secanju rekao rezultat i mislim da je tacan....
Nece niko da se naljuti, ali, koliko sam samo puta flashovao biose za kartice, mnogi sa foruma, nisu toliko puta overklokovali graficke kartice.....:D....recimo, da me probudis u toku noci, i da mi kazes na kojem overkloku sljaka 980Ti, mogu oma' iz glave, da ti kazem score za sve ove sinteticke 3D mark i Ungine benchmarke....:d
 
Poslednja izmena:
Sto, mislis da je nemoguc scenario :p

Ne mislim. Ako hoces moj najiskreniji odgovor, ocekivao sam manji TDP kod GTX 1080.
Imam i ja neke odredjene teorije i slutnje. Nismo toliko daleko :)

@mcrazy

Vidi, poenta je da hardver poznajes, da znas sta od istog mozes da ocekujes i sta dobijas kao finalni produkt.
Nije isto ako generacijski jedan cip ima potencijal 100 Mhz a sledeci 500 Mhz. Kako se pokazala arhitektura.

Ovo je potpuno odvojena prica od onog o cemu ti govoris a ja kazem da si potpuno u pravu samo sto ti ne razumes o cemu ja pricam.
 
Poslednja izmena:
Ali to o cemu ti pricas je nebitno, jer ne sluzi nicemu. Ne mozes reci odvojena prica a kontrirati to da se karta lose klokuje. Ako ti kazes da se dobro klokuje onda je to ista prica.
 
Pa realno 15-20%, sto je procentualno svakako manje od prethodne generacije, ali i dalje bolje od Fury X :D. Licno mislim da je u pitanju bilo malo industrijske spijunaze na delu i da je cilj bio da se napravi sto veca razlika na defaultu u odnosu na Polaris 10. U teoriji, mogli su oni da ostave default takt od 1500 MHz, OC potencijal bi bio bolji (~30-35%), ali bi i AMD bio blizi uz daleko nizu cenu. Po meni svakako razumna odluka :)

Najzad, :banana: :bottle:
pa ja o tome pricam od pocetka ove teme, samo sto su u tu pricu ubacili i ono, FE 1080 brzi od Titance ( pa cemo malo i cene da podignemo ) i krug se zatvara...;)
 
Poslednja izmena:
Ali to o cemu ti pricas je nebitno, jer ne sluzi nicemu. Ne mozes reci odvojena prica a kontrirati to da se karta lose klokuje. Ako ti kazes da se dobro klokuje onda je to ista prica.

Tebi jeste. Meni nije. Meni to predstavlja odredjenu sliku i ostavlja konkretan utisak o tom hardveru.
Imam odredjenu predstavu i na osnovu tih stvari i jos nekih detalja kasnije mogu da predpostavim ili naslutim, procenim kako god kakva moze biti
sledeca generacija, tj. koja bi ocekivanja trebala da budu. Kao sto vidis, za sada mi ide od ruke ;)



Svako drugacije percipira i posmatra situaciju. Ne funkcionisemo svi isto.

P.S. Kakav god da je scenario bio, tih 1500 Mhz sigurno nije planirano, u to sam potpuno siguran.
 
Poslednja izmena:
Ja ne vidim da ti ista ide od ruke, osim palamudjenje, ako ces realno. Ti si se po meni nesto nafurao previse na forum, valjda isti sluzi da neko razmijeni neko misljenje ili informaciju, a ne da se nadurava i glumi neki faktor. Mozda mislis da predstavljas nesto u zivotima forumasa, vidim govoris nekima da sute, nisi ih pitao i sl. Za mene je to odraz nezrelosti, nista vise.
Da ne bih vise isao u offtopic, obecavam da necu vise replicirati na ono sto pises (niti citati), da ne bi bezveze gubili vrijeme, a i tebe bih zamolio isto.
 
Mislim da kroz bios i stelovanje tablica, TDP-a, voltaze i ostalih parametara moze da se napravi bilo koji scenario, pa i ovih 1.500mhz ili 1.800 na koliko boostuje 1080 karta.....
 
Poslednja izmena:
Ja ne vidim da ti ista ide od ruke, osim palamudjenje, ako ces realno. Ti si se po meni nesto nafurao previse na forum, valjda isti sluzi da neko razmijeni neko misljenje ili informaciju, a ne da se nadurava i glumi neki faktor. Mozda mislis da predstavljas nesto u zivotima forumasa, vidim govoris nekima da sute, nisi ih pitao i sl. Za mene je to odraz nezrelosti, nista vise.
Da ne bih vise isao u offtopic, obecavam da necu vise replicirati na ono sto pises (niti citati), da ne bi bezveze gubili vrijeme, a i tebe bih zamolio isto.

Bas nasuprot svemu sto si rekao. Tvoje misljenje stari, imas na to pravo.
Meni je sve ovo zezanje a ti izgleda shvatas to preozbiljno.

Sluzi da se razmeni misljenje ali sluzi da se ljudima i pomogne i da se daju tacne informacije.
Pogresno si sve protumacio.

Postujem.
 
Ne znam cemu tolika frka oko klokova. Maxwell kartama je bilo ostavljeno mnogo prostora za oc. Nerealno je ocekivati da ce nVidia i u ovoj seriji dozvoliti toliko pogotovo sto Pascal vec ide na default-u na ~1800Mhz. Ostavljeno je sasvim dovoljno, cak i da proizvodjaci karti izbace po nekoliko oc modela.
Realno, sa Maxwell kartama su mogli da izbace i refresh seriju koja bi imala samo podignute klokove ali obzirom da su nereferentne to vec nudile, nije bilo potrebe. Tako smo imali nereferentne GTX 980 i 980Ti karte koje su brze od referentnih za 20-25% out of the box.
 
@Dark_Messiah
Pa, da ti iskreno kazem,
poneki put pomislim, da si zajedno sa NV inzenjerima ucestvovao u pravljenju gtx1080 kartice, :d :D, pa je toliko branis....:smoke:,..... a ja sam mislio da sam najveci NV fan na forum....:sceptic:
 
Poslednja izmena:
Sad bi ti ja rekao :d Kakva GTX 1080, ona me uopste i ne zanima. Cene su toliko visoke da je po meni kupovina hardvera obesmisljena.
Sta ce sledece godine biti? Kuda to vodi? Vec sam pricao na tu temu.

P.S. Tebi sam samo ukazivao na greske, nisam jedini tako da..
 
Ne moze se ocekivati od svake generacije da ima visk OC potencijal to sto je kod AMD-a HD 7950 imala 50% oc potencijala kasnije se pokazalo da je to tesko ponoviti, pa su recimo Fury karte imale los oc ili ti bile zategnute do kraja.
Sad je isto kod Nv GTX 980/ti imale su ogroman OC, sad je GTX 1080 dobro zategnuta i to je to, mene samo malo interesuje zasto je to Nv odradila, vjerovatno ce vrjeme pokazati razlog sad je tesko nagadjati.
 
GTX 1080 G1 GAMING

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_1080_g1_gaming_review,38.html

untitled-2-63986d.png


Stvarno slab OC!
 
Ovo je referentni pcb?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
nista ti ne znaci nereferentni pcb,faze itd,cip je nategnut do kraja i to je to.ocigledno ce HBM2 da donese veliku prevagu i 4k i VR segmentu,pa da se izmuze dok moze.
 
Jel uspeo ovo neko da potera na 1.25v ???
 
Jeste. Imas u temi pratio si valjda? Ovi sto su radili sa LN2, tim iz Galaxa i Kingpin koji je postigao nesto preko 2.8 Ghz.
To je sve sa naponom od 1.25v ali svakako pod ekstremnim uslovima.

1.15v bi bilo ok za svaki dan, nema jos uvek modovanog biosa, tj. otkljucanog.
 
Poslednja izmena:
Hard mod, LN2 99% korisnika ne interesuje, ono sto je sada vidljivo GTX 1080 /nonreferentni modeli imaju slab OC potencijal, ili prevedeno i referentna karta je dobro zategnuta tako da nije ostavljeno puno prostora za OC.
Moze se reci i maxwel na steroidima :)
 
g.png

Ovde pokazuje voltazu na maximum 1.093v. Ali, mnogo bre varira voltaza. :trust:
Kod 980Ti, recimo, u pocetku bude 1.223v, i drzi do odredjene temperature, pa padne na 1.212V i opet drzi konstantno, i na kraju padne na 1.199v.......Znaci, nema bas ovakvog 'agresivnog' menjanja voltaze kao kod 1080.
I ovo trotlovanje klokova kod 1080 je dosta cudno. Kod 980Ti, padne za 10-15 -30mhz i tako stoji, ovde kod 1080, klokovi se non-stop menjaju i nisu stabilni..
Verovatno ce doci i neki custom bios, koji ce to popraviti, tj. ukinuti boost tehnologiju, spreciti trotlovanje kartice, nesto podignuti TDP i voltazu ( ako je moguce), pa da vidimo, da li moze da se nesto dobije na overkloku...
 
Poslednja izmena:
To je samo peak, ne moze da se zadrzi napon. Napravili su drugaciji algoritam a jos promovisu GPU Boost 3 kao napredniji haha.
Zbog njega sve to tako funkcionise u skladu sa zagrevanjem. Zato treba modovan bios gde ce napon biti fiksiran i otkljucan.
Bilo je i za Kepler i Maksvel karte gde je boost potpuno eliminisan. Idu direktno frekvencije po difoltu i napon po difoltu.

Realan napon koji je odrziv je 1.050v to je skoro na svim karticama. Cak i ako malo predje vraca se na njega.
Koliko uspes da stabilizujes karticu na tom naponu to ti je.
 
Poslednja izmena:
Da,
recimo, i ne moraju da podignu voltazu, neka je samo fiksiraju, ako je moguce, na tih 1.093v,( da ne seta ovoliko ), ukinu boost tehnologiju, (kartica ne trotluje ), podignu malo TDP, i onda, po logici stvari, sa svim tim popravkama, 1080 ce moci da drzi te peak klokove koje poseduje, na nekih 2.120 - 2.150mhz......ako se i malo podigne voltaza, mozda ce moci da ide i do 2.200mhz....
To je u teoriji tako, videcemo kako ce biti u praksi......
 
Poslednja izmena:
Upravo to. Zato sam misljenja da bi sa naponom od 1.15v koji uopste nije opasan moglo dosta da se postigne, pogotovu na vodenom hladjenju.
Na vazduhu ne znam koliko bi se karta grejala. Cip je veoma male povrsine a previse nabijen.
Sa tih 1.093v koliko si rekao bi moglo dosta da se postigne isto, mada kada si vec dotle dogurao, trebao si bar da zaokurzis na 1.1v :p
 
Nazad
Vrh Dno