Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

Ta Galax je po defaultu sa otkljucanim biosom do 1.25v ?
 
Tu je radjena softver modifikacija sa nekim njihovim alatom.
Kingpin je odradio hard mod. Galax tim trazi dozvolu od Envdiije da ukine restrikciju na hard limit od 1.25v jer kako kazu
cipovi mogu jos i dovoljno su izdrzljivi. To je njihovo zapazanje.

Kartica nije po difoltu otkljucana :-devil-: ako na to mislis a to je ono sto te zapravo interesuje :D
 
Poslednja izmena:
Na Techpowerup-u testiran MSI GTX 1080 Gaming X

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_1080_Gaming_X/24.html

perfrel_3840_2160.png


Out of the box the card comes overclocked to a base clock of 1708 MHz, vs. 1607 MHz on the reference design. After Boost 3.0 is applied this translates into average clocks of 1912 MHz (reference: 1783 MHz). While I'm sure that this is not the highest out of the box overclock we will see, it is a good amount, translating into 7% extra performance when averaged over our benchmark suite. This makes the card 23% faster than the GTX 1070 reference, over 33% faster than GTX 970 SLI! AMD's fastest, the Fury X is out of the game, with a 50% performance difference. MSI has also overclocked their memory chips, for a bit of extra performance.
 
Poslednja izmena:
Ako se gleda ova tabela sto je @Das okacio onda ce biti 105% brza od GTX 980Ti :p hoce li biti? malo sutra :d
 
ja bih i sad uzeo fury x,po adekvatnoj ceni naravno.
 
Pa da, cene se polako stabilizuju.
 
Pa za FuryX, ona je sporija za 42,285%, ne 50% kao sto kazu :D Ako cemo vec brojke da ganjamo. Dok je brza od 970 SLI za 45% i brza je za 31% od 1070. Ne valjaju im brojke uopste.
 
@rAMA
Ma da, bas bi voleo da cujem sad strucnjake sta ima da kazu na temu cena performanse i ostala vidovnjacka predvidjanja :p onoliko pisanje i mlacenje prazne slame na ovu temu...

A vidi ovo govance sto je bezobrazno skupo a ne moze da prismrdi ni 980ti referntnoj a kamoli 1080 kartama uz to OC potencijal 0% :p Nisam ni znao da je ova karta u pokusaju ovako sukupa, sad slucajno pogledao. I onda se cudimo sto nam Nvidia dere kozu sa ledja :D
http://geizhals.de/?cat=gra16_512&sort=p&xf=1440_R9+Fury+X~653_AMD#xf_top
 
Poslednja izmena:
@rAMA
Ma da, bas bi voleo da cujem sad strucnjake sta ima da kazu na temu cena performanse i ostala vidovnjacka predvidjanja :p onoliko pisanje i mlacenje prazne slame na ovu temu...

A vidi ovo govance sto je bezobrazno skupo a ne moze da prismrdi ni 980ti referntnoj a kamoli 1080 kartama uz to OC potencijal 0% :p Nisam ni znao da je ova karta u pokusaju ovako sukupa, sad slucajno pogledao. I onda se cudimo sto nam Nvidia dere kozu sa ledja :D
http://geizhals.de/?cat=gra16_512&sort=p&xf=1440_R9+Fury+X~653_AMD#xf_top

Legendarno. Do sada nisam cuo nista originalnije :D

Ma vec smo pricali o tome. Ista su to sve bagra samo sto su neki ostrasceni pa to kapiraju kao dobro i zlo, kao u filmovima :D
 
^
Od kad koristim g-sync monitor nisam ni pogledao sta nudi AMD, a vidim u tabelama medju ovim testovima Fury X pa reko da vidim sta je to o cemu se radi, kad ono oc potencijal oko 8% a skaliranja pri overkloku jos gore gotovo da ga nema uz to referntna karta sa vodenim hladjenjem... Ja ne znam kakave je ovo sprdnja od karta jos manje mi nije jesno ko bi normalan ovo kupio pored 980ti koja ako nista drugo ima oc potencijal od +30% i srazmerno skaliranje pri overkloku ???
 
Jao suplje... Da si planirao gledati sta nudi AMD, ne bi ni kupovao Gsync :laugh::laugh::d Kupio bi freesync za manje para :d
 
980Ti oko 500e kao i 1070 - logicno.
Ova moja preko 650e sto me malo plasi ali vecina bi rekla da je napumpana cena.

Mozda ispadne najbolja solucija 1070 SLI, mada kad sve pogledam ispasce ista situacija kao i prosle godine(sto se tice odnosa performansi izmedju svih cenovnih rangova) samo ne znam da li ce da razdvoje Titan iz gaming segmenta sa gomilom memorije ili ce mozda 1080Ti opet da je "delje" :p
 
Kako je logicno da 1070 i 980-Ti imaju istu cenu? Jedna je TOP model generacije, druga je prakticno srednji segment. Pa sta ako su slicne performanse, gde je tu prestiz, generacijski napredak? Seti se 460, 660 koje su uspesno nadjacavale prethodne TOP modele i to za $250? Ovo je cista pljacka, ali kad vec volite, kupite!
 
Gde si bre Nevise kuco stara? :) Uplasio sam se, nema te ovih dana da bacis koji ku-ku :d
Ali znas sta. Potpuno si u pravu, bez obzira sto toliko jadikujes, cene jesu katastrofa i nisu realne.

Po ovom sto se sada desava, GTX 1080 Ti moze laganini da kosta 1000 eura a 650 eura je kostao GTX 980 Ti. Jasno je sve.


Nego da se vratimo na temu. Izasao test sa Gej 1 Gigabyte. Overklok 2.4 Ghz :smoke:

http://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-gtx-1080-g1-gaming-review,1.html
 
^ Opravi to u 2,1GHz za max OC.
 
Gde si bre Nevise kuco stara? :) Uplasio sam se, nema te ovih dana da bacis koji ku-ku :d
Ali znas sta. Potpuno si u pravu, bez obzira sto toliko jadikujes, cene jesu katastrofa i nisu realne.

Po ovom sto se sada desava, GTX 1080 Ti moze laganini da kosta 1000 eura a 650 eura je kostao GTX 980 Ti. Jasno je sve.


Nego da se vratimo na temu. Izasao test sa Gej 1 Gigabyte. Overklok 2.4 Ghz :smoke:

http://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-gtx-1080-g1-gaming-review,1.html

Cemu dupli postovi?

Okacio ja isti test cim je izasao na guru3d i okacio bas link za OC ni blizu 2.4GHz
Link ka mom postu : http://forum.benchmark.rs/showthrea...-1080-Thread&p=4682809&viewfull=1#post4682809
 
Zeza se ... Uklonjene su i one slike koje su za Xtreme najavljivale 2.4GHz.
 
Ako cemo realno i tih 2-2.1GHz su ogromni taktovi, ovde mene vise interesuje zbog cega je Nvidija zategla ovako taktove referentnoj karti, pa je ispalo da i nonreferentne nemaju nista bolji OC.
 
Vole da se razmecu, da demonstriraju silu.
Kad covek razmisli, klokovi su zaista impresivni. Imati stabilno 2.0 Ghz za svaki dan je revolucija. Svaka im cast na tome.
Bas me interesuje hoce li AMD uspeti da probije tu barijeru. Videcemo koliko su uspesni.
 
^sa ovom serijom gotovo nemoguce da to postignu(>=2GHz)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne razumem? Svaka karta ide minimalno na 2.050 Mhz, bolji primerci nesto preko. Da nisi nesto pomesao?
Imas primere ljudi koji imaju klokove od 2.2 Ghz. Sve je u ovoj temi.

Asus Strix ide na 2.050 Mhz po difoltu, bez ikakvog overkloka.
 
Mislio sa na 4XX seriju od AMD-a [emoji4]
Sto se nvidia-e tice svaka cast za klokove [emoji1305]

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sto se tice AMD oni ne mogu probiti ni 1.5Ghz nije isti Nm proces, AMD ce moci da upakuje vise tranzistora, ali 14nm glo proces im ne dozvoljava tako visoke taktove kao 16Nm TSMC
 
Odlicna karta izgleda. Uzeti nju ili 1440p G-Sync 144Hz monitor pitanje je sad:trust:
 
Interesantan je ovaj Paskal. Svaki dan neki novi momenti. Veoma mi je zanimljiv za proucavanje ;)

Bio sam blizu sa analizama. Relacija - temperature/napon. Tacno uz dobro hladjenje ovo ide na vise klokove a samim tim je i napon cak i sa GPU boost 3 algoritmom zadrziv.

E sada jedna interesantna stvar. Ljudi su poceli da skidaju fabricke paste i da stavljaju bolje. Temperature cak do 10c nize.

Sa takvim temperaturama smanjeni su dropovi kako u frekvencijama tako i sa naponom. Ovde je konstantan napon od 1.093v.
Apsolutno nema nikakve sumnje da kartama fali vise napona i to je ono sto koci mada smo to apsolvirali.

900x900px-LL-2df9b723_valleyclu.jpeg
 
Poslednja izmena:
Bolje sacekaj HDR monitore, uzmi karticu :)
 
pa,po meni je ova karta vec malo overkill za 1440p,jer vec tu meni i ne treba AA.ja licno bih uz ovu kartu pre uzeo koreanski 4k panel nego davao besne pare nasima za 144hz i gsync,ali ukusi se razlikuju. :)
 
Nazad
Vrh Dno