»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 105 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 1574

Tema: GeForce GTX 1080 Thread

Member Avatar korisnika goldi
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        7.951
        Citat Citiram korisnika: zajebani Pogledaj poruku
        @goldi
        Cenu odredjuje konkuretnost robe i potraznja, ako ima potreznje a nema konkurencije cena ide gore do granice kada odredjeni deo potencijalnih kupaca gubi interesovanje, Nvidia zahvaljujuci odsustvu adekvatne konkurencije vec par godina lagano ide sa cenama na gore i samim tim testira trziste, mislim da su dosli do te magicen granice i sada mogu nesto sto su nekada prodavali za 200-300e da prodaju za 800-900e istom cak i vecem broju kupaca. Ko je krivac za takvo stanje lako se da zakljuciti, nema tog markteinga koji ce u IT sektoru da proda nesto sto je losije za debele pare od necega sto je dobro, lako se mere performanse proizvoda i svuda ima dovoljno relevantnih testova, nisu to carape i prasak za ves pa da moze svasta da se servira u reklamnoj kampanji. To je Intelu polazilo za rukom 1-2god kada su bili losiji od AMD-a al to je kratak period da trziste skapira i pretezno se okrene drugom brendu...

kazes nema konkurencije evo jedan primjer.
        Prvi Titan cjena 1000$ izlazi R9 290X za 549$ (imala iste ili jace performanse prozvase je Titan kiler) sta uradi Nvidija sa tim Titanom? Jel mu spustila cjenu, ja ga od tada nigdje vise ne primjeti valjda expresno otisao u EOL.
        Sta hocu da kazem i kad AMD izbaci konkurentan proizvod oni ne spustaju cjenu, tako bi bilo i da je AMD izbacio 14nm kartice, briga Nvidije za AMD imaju svoju cjenovnu politiku i toga se drze. Smatraju da GTX 1080 treba da kosta 800€ to je ok to je njihova roba rade sa njom sta hoce, i tako ce biti dok kupci to uzimaju i podrzavaju cjenovnu politiku Nvidije.

@Nevis ne znam o cemu zaista govoris Fury, 8 pin 30% brze.. ne znam na sta aludiras bude detaljniji /precizniji

Member
        Na forumu od
        Jan 2010
        Poruka
        3.469
      3. Moja mašina
        • CPU: 2500K/TRUE Black
        • MoBo: Maximus IV Gene-Z
        • RAM: Corsair Vengeance 8GB
        • VGA: MSi GTX970
        • MON: P2370
        • HDD: 1xSSD + 3xHDD
        • Case: Raven2
        • SND: Supreme FX X-Fi 2
        • TV: LG LA690s
        • INET: DSL
      4. AMD je kriv u malom procentu. Veca krivica je rezervisana za onoga ko kupuje kartu za 800e koja bi trebalo, i pored trenutnog trzista, da kosta max 500e (iako bi, makar IMHO, 500e trebalo da kosta 980 Ti). Ovce i sisanje i tako to...

Banned
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        4.029
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel 8600K
        • MoBo: ASRock SLI Killer
        • RAM: 2x8gb DDR4 3200 Mhz
        • VGA: MSI GTX 1070 Gaming X 8GB DDR5
        • MON: HP Omen 32 Inch 2560x1440p
        • HDD: SAMSUNG 1TB HD103SJ Samsung SSD 840 EVO
        • OPT: LG GH24NS50
        • Case: Cooler Master HAF 932, FSP Aurum Pro Gold 1200-watt
        • SND: Altec Lansing VS2521E
        • Ostalo: T300RS | Thrustmaster, Ferrari F1 Wheel Add-On, Playseat® Evolution Alcantara
      7. Preskupo je ovo 100000 rsd za grafu, nadam se da 1070gtx nece biti preko 50000 rsd....

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        7.951
        @Borat nije preskupo dok god njihovi fanovi kupuju karte nije preskupo, onog momenta kad fanovi shvate da ih njihova omiljena kompanija guli tada ce i cjene da se koriguju, posto se vec godinama podrzava Nv cjenovna politika ocito je da ljudima ni ovo nije preskupo i samo naprjed svaka cast nvidiji na ovome sto rade. Njihov marketinski tim sigurno svake godine dobije povisicu

Banned
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        4.029
      10. Moja mašina
        • CPU: Intel 8600K
        • MoBo: ASRock SLI Killer
        • RAM: 2x8gb DDR4 3200 Mhz
        • VGA: MSI GTX 1070 Gaming X 8GB DDR5
        • MON: HP Omen 32 Inch 2560x1440p
        • HDD: SAMSUNG 1TB HD103SJ Samsung SSD 840 EVO
        • OPT: LG GH24NS50
        • Case: Cooler Master HAF 932, FSP Aurum Pro Gold 1200-watt
        • SND: Altec Lansing VS2521E
        • Ostalo: T300RS | Thrustmaster, Ferrari F1 Wheel Add-On, Playseat® Evolution Alcantara
      11. Citat Citiram korisnika: goldi Pogledaj poruku
        @Borat nije preskupo dok god njihovi fanovi kupuju karte nije preskupo, onog momenta kad fanovi shvate da ih njihova omiljena kompanija guli tada ce i cjene da se koriguju, posto se vec godinama podrzava Nv cjenovna politika ocito je da ljudima ni ovo nije preskupo i samo naprjed svaka cast nvidiji na ovome sto rade. Njihov marketinski tim sigurno svake godine dobije povisicu
        to stoji, da imam para za bacanje onda bi ovo pazario ali nemam bas za bacanje tako da ocekujem da 1070gtx nece biti prejaka sto se cene tice , a i ovo su pocetne cene mozda se sve slegne posle mesec dana...

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        7.951
        Imam pare mogu je kupit cim se pojavi ali slabo kopa , ali i kad bi razmisljao o kupovini i bacao pare onda bi bar sacekao nonreferentnu pa taman da bude i 1000€ kupio bi je, ne bi bacao pare na referentnu kartu koja za 5 min. gaminga thortluje.

Member Avatar korisnika perafilozof
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        2.200
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-8700
        • MoBo: ASUS TUF Z370-PLUS G.
        • RAM: 16 GB DDR4 Hyper X 3200MHz
        • VGA: Gigabyte GTX 1080 G1
        • MON: Asus PG278QR
        • HDD: Transcend SSD TS512GMTE220S, 480GB Kingston, WD Black 1TB, WD Purple 3TB, WD Green 2TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CoolerMaster 690 II Basic+ Seasonic PRIME 1200W Gold
        • Ostalo: CoolerMaster Hyper 412S
      15. Citat Citiram korisnika: goldi Pogledaj poruku
        ne bi bacao pare na referentnu kartu koja za 5 min. gaminga thortluje.
        Ne preteruj, imao sam referentnu 780ti čak i TW3 je radio bez problema.

Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        7.951
        Nemam sta da pretjerujem pogledaj koji hoces test.
        Click image for larger version. 

Name:	clock_analysis.jpg 
Views:	152 
Size:	44,8 KB 
ID:	200665
        Cim se pocne igrat i karta dohvati 83c krene da obara takt sa 1885 na 1705, razlog lose hladjenje zato kazem da ne bi bacao pare na referentnu.
        Menjao goldi : 20.05.2016. u 22:17

VIP member
        Na forumu od
        Jul 2002
        Poruka
        2.896
        Citat Citiram korisnika: Dark_Messiah Pogledaj poruku
        Gresis u necemu. Sve kompanije znaju unapred najmanje godinu dana sta ce se desiti na trzistu. To sto mi dobijamo oficijelno kroz vesti kasnije to nema nikakvih dodirnih tacaka sa onim na sta su se oni vec pripremili ili se pripremaju.
        Nigde nisam napisao da nisu znali, postoji sansa da nisu dobro procenili sta ce biti "najvaznija stavka", a najverovatnije je da je razlog u tome sto je DX12 u finalnom obliku veoma slican Mantle-u (postoji uporedni prikaz celih pasusa iz technical uputstava za Mantle i DX12 koji su prakticno identicni), a tu su im ruke jednostavno bile vezane.

Meni je logicnije da "prepravka" arhitekture donosi velike troskove kao i da to sto sam vec rekao, unapred znaju da DX12 nece biti primaran jer i ovako postoje problemi sa njim.
        Pa najveci trosak bi im bilo kasnjenje od 6-12 meseci da prepravljaju arhitekturu koja je vec daleko odmakla u svom proizvodnom ciklusu.

Sto ti kazes, istina je negde na pola puta.
        Svakako

Member Avatar korisnika zajebani
        Na forumu od
        Jan 2007
        Poruka
        3.723
      19. Moja mašina
        • Ostalo: 5DMkIV+85f1.2LII+35f1.4 II+100f/2.8L MacroIS+16-35f/2.8LIII+100-400f/4.5-5.6LISII+MeFOTO&CullmannMB6
      20. Ako je ovo tacno napravili su je svaka im cast Ja do sada nisam imao takvo iskustvo sa 780 i 980 referentnim kartama, sve je radilo u skladu sa specifikacijama, sem u SLI tu su kuvale te referentne...

Member Avatar korisnika Dark_Messiah
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        971

Member Avatar korisnika K e n z o
        Na forumu od
        Oct 2012
        Poruka
        1.414
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i7 8700K • NZXT Kraken X62
        • MoBo: Asus Maximus X Hero
        • RAM: G.Skill TridentZ 16GB 3200MHz CL14
        • VGA: Nvidia EVGA GTX 1080 Ti FTW3
        • MON: Asus ROG PG348Q
        • HDD: Samsung 960 EVO NVME M.2 250GB•Samsung 850 EVO 1TB
        • Case: Phanteks Evolv ATX TG • Corsair RM750x 2018
        • SND: 2.1
        • TV: Samsung Q6FN 55''
        • Ostalo: Logitech G900
      24. Ako nista onda mi je veoma drago da je vecina skapirala poentu i ociglednost mog posta. Malo duzi post i obrazlozenje mog ste dobili od kolege Zajebanog Da je vise konkurentnosti cijene bi bile nize i to je to. Mislim da vecina ljudi ipak razmislja mozgom prije nego posegne za novcanik, testovi su danas svima dostupni, sve detaljne specifikacije cipova, proizvodnih procesa itd. su svima dostupni i nema se tu sta pakovati u fanboy/impulsivnu kupovinu. Trenutno je takva situacija i tek kad strucnjaci iz AMD-a naprave zaista konkurentan proizvod i daju ga po nizoj cijeni, nama, krajnjim kupcima ce zasijati predivno sunce sutrasnjice.

Member Avatar korisnika DAS
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        3.992
      26. Moja mašina
        • CPU: i7 6700K@4.5GHz / Scythe Mugen 2
        • MoBo: Gigabyte Z170-Gaming K3
        • RAM: G.Skill 16GB 3200MHz Ripjaws V DDR4
        • VGA: Gigabyte GTX 1070 G1
        • MON: Acer Predator XB271HU
        • HDD: Samsung 960 Pro 512Gb; Toshiba DT01ACA3 3TB; Samsung Spinpoint F3 1TB; Apacer 500Gb ext.
        • Case: Cooler Master HAF X / Seasonic S12D 750W
        • LAP: Dell Latitude E6410
        • Ostalo: Razer Tarantula, Razer DeathAdder, Razer Goliathus
      27. Citat Citiram korisnika: Dusan K Pogledaj poruku
        99% je da je "problem" u samom hardveru i da ne treba ocekivati neki cudesni drajver koji ce sve da popravi.

Ciklus razvijanja cipa traje otprilike 3 godine, sto znaci da je razvoj Pascal arhitekture poceo negde 2013. godine, dok je Microsoft najavio DX12 punu godinu dana kasnije, uz predstavljanje sredinom 2015. godine (finalne specifikacije za API su zatvorene valjda u martu 2015. godine). Cipovi su tada vec odavno bili dizajnirani i debugovani (floorplan se radi na samom pocetku, odmah nakon spiska zeljenih ciljeva). U vreme kada smo saznali vise o DX12 gotovo izvesno je vec bila pocela i test proizvodnja, sto ce reci da je bilo kasno da se nesto ozbiljno menja u arhitekturi a da ne utice na vreme kada ce biti predstavljeni.

Postoje dva ekstremna pogleda na sve ovo... jedan je da je AMD u prednosti jer sve aktuelne konzole koriste njihove cipove koji podrzavaju Asynchronous Compute, a druga je da ce developeri izbegavati ozbiljnu upotrebu jer NV ipak drzi oko 80% discrete trzista. Istina je verovatno negde izmedju
        A treca je da 'problem' ne postoji.
        Inace, o kakvom problemu je rec, nisam bas u toku ?

Member Avatar korisnika Dark_Messiah
        Na forumu od
        Nov 2011
        Poruka
        971
        Citat Citiram korisnika: Dusan K Pogledaj poruku
        Nigde nisam napisao da nisu znali, postoji sansa da nisu dobro procenili sta ce biti "najvaznija stavka", a najverovatnije je da je razlog u tome sto je DX12 u finalnom obliku veoma slican Mantle-u (postoji uporedni prikaz celih pasusa iz technical uputstava za Mantle i DX12 koji su prakticno identicni), a tu su im ruke jednostavno bile vezane.
        Nema tu greske budi siguran. Ne bi oni sebi dozvolili takav luksuz. Danas ne bi bili to sto jesu da su pravili greske. Ovo je odigrano bas onako kako je trebalo a mi cemo nadam se saznati sta je tacno u pitanju pre ili kasnije.

Citat Citiram korisnika: Dusan K Pogledaj poruku
        Pa najveci trosak bi im bilo kasnjenje od 6-12 meseci da prepravljaju arhitekturu koja je vec daleko odmakla u svom proizvodnom ciklusu.
        Ma sve mi se cini da je DX12 bio samo buva, da pogura MS (Windows 10) i da se izreklamiraju nove karte kao jedan od aduta "novih tehnologija". Marketing se koristi svim raspolozivim sredstvima.

Moderator Avatar korisnika DukeLander
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        8.199

Strana 10 od 105 PrvaPrva ... 678910111213142060 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke