Šta je novo?

GeForce GTX 1080 Thread

^ Ajde izvrti Unigine Valley 1.0 sa ExtremeHD presetom na tim tvojim klokovima cisto da uporedimo sa ovim sto je Dark Messiah okacio.
 
..razlika se drasticno smanjuje kad se karte overklokuju (mislim na nonreferentne GTX 980Ti, i GTX 1080)
 
Pa, gledaj, ima tu jos i ovaj faktor.
1080 na 2.050mhz, plus 100mhz, overklok razlika u procentima je 4.9%.
980ti na 1.500mhz, plus 100mhz, overklok razlika u procentima je 6.7%,
Nije mnogo, ali, malo po malo i nakupi se, i smanjuje se razlika, logicno....:trust:
 
Ma nema se tu vise sta dodati apsolvirali smo sve, eno se kod @krese pojavio u labu ASUS GTX 1080 strix isto los oc nece preko 2.1Ghz mizerno skaliranje, mislim da je prva nonreferentna karta testirana na balkanu.

Post ispod mog :d reviewsrb to je taj isti test haha xD
 
Poslednja izmena:
Ima kod suseda jedan test, ASUS ROG STRIX GTX1080 test, jest je na hrvatskom, valjda ces da razumes.....:d
Kazu da je malo bucnija, cak i od FE modela, bas cudno......
 
Čitam i ne verujem, hahahah...da li je moguće da ne čitaš post iznad tvog?


Kad se očekuju non flanders 1070?
 
Dosadni ste vas dvojica. Izvuci performanse kakve ima 1080 iz 'samo' 7,2 m tranzistora ili iz 2560 procesora je trenutno vrhunac tehnologije.

Evo ga i Asus Strix testiran na Techpowerup-u:

perfrel_3840_2160.png

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_1080_STRIX/1.html

U 4k je brzi 9% od referentne, out of the box, to nije lose.

Overclock na 2114 Mhz:

perf_oc.png


17% dobitak u odnosu na referentnu.

Ova karta je u 4K brza od Fury X-a za 45%.
Fury X je 'tezak' 8,9 m tranzistora, ima 4096 procesora i HBM memoriju.
Uporedite to sa GP104 i ako mislite da to nije achivement onda ja ne znam sta je.
 
Zaista, citam ove postove, te ovo, te ono, slab OC a karta sa 1600 ode ma 2050. Bas slab OC, koliko bi vi, 50%? Jedino sto ne mogu da se porede AMD Stream procesori sa nVidia CUDA jezgrima, nikad nisu ni mogli.

Osim cene, tesko je nesto zameriti 1080 modelu.
 
Da na to mislim. Nisam nikad mjenjao termalnu na grafickoj, mislim, ne bi mi bio problem zaista ali samo ako nema one naljepnice i sl.
Jeste, nalepnice stave na šrafove i onda ako želiš da skidaš hladnjak moraš da ih cepaš. A Asus stavlja neke ultra tanke šrafove, meni pukla dva dok sam ih vraćao. Držao se kuler fino 6 meseci, temperatura je bila značajno bolja nego sa stock pastom ali posle tih 6 meseci kuler spao dok sam igrao i posle toga sam mogao samo opelo da održim mojoj 980. Pokušavao sam sa rerna metodom ali ništa.

Sada čekam 1070, Intel 530 radi posao u cs go.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Dosadni ste vas dvojica. Izvuci performanse kakve ima 1080 iz 'samo' 7,2 m tranzistora ili iz 2560 procesora je trenutno vrhunac tehnologije.

Evo ga i Asus Strix testiran na Techpowerup-u:

perfrel_3840_2160.png

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_1080_STRIX/1.html

U 4k je brzi 9% od referentne, out of the box, to nije lose.

Overclock na 2114 Mhz:

perf_oc.png


17% dobitak u odnosu na referentnu.

Ova karta je u 4K brza od Fury X-a za 45%.
Fury X je 'tezak' 8,9 m tranzistora, ima 4096 procesora i HBM memoriju.
Uporedite to sa GP104 i ako mislite da to nije achivement onda ja ne znam sta je.

Fury_X radjen u 28nm GTX 1080 u 16nm, FURY-X DP chip GTX 1080 SP chip ovo ti nije nikakvo poredjenje.
U toj igri je 17% na tesu guru3d krece se od 5-12% izabiras najbolje testove da se poakze kako karta ima ajmo reci solidan oc, ali to nije tako u svakoj igri.
 
Pricao sam o broju tranzistora a ne o nanometrima.
Fury X DP chip ? DP mu je 1/16, jako slab DP chip, imas testove koji to pokazuju.

Ne izabiram testove, izabiram Techpowerup.
 
A za to vrijeme....
Preko bare se GTX980Ti nova prodaje za nekih 400$..... E zivote
Nismo mi te srece. :)
Ali gomila tih USA fanboy-eva jedva ceka novu seriju kartica da se pohvali na forumima. Tako je uvek i bilo. Naravno da nije losa cena ali one koji hoce top uvek idu na najnovije :p

Menjanjem paste rusis garanciju? Jel na pastu mislis?
Covece opusti se. To je rutinska stvar i to bi svako ko ima bar malo iskustva trebao odmah da odradi.

Niko od proizvodjaca ne moze da te uslovljava da ne smes da promenis pastu.
Ne gubi se nikakva garancija. Sve vratis na svoje mesto. Radice bolje, tj. imaces bolje temperature nego fabricki.
Sve je to lepo da 80% proizvodjaca ne stavlja nalepnice na srafove. Ja kontaktirao ASUS kod nas povodom toga i odgovor je da ako u uputstvu kartice ne stoji opisano kako da se to uradi onda i ne podleze garanciji (to su mi isto rekli i za lemljenje LN2 tacaka na ovoj mojoj da bi se otkljucala voltaza i Power Limit)

Koliko znam referentne nemaju nalepnice i video sam da EVGA isto ne stavlja, Asus sigurno ima za ostale nisam siguran.
 
Pricao sam o broju tranzistora a ne o nanometrima.
Fury X DP chip ? DP mu je 1/16, jako slab DP chip, imas testove koji to pokazuju.

Ne izabiram testove, izabiram Techpowerup.

Mislio je na battlefield 3, tu skalira dosta vise nego inace.
Ne znam zasto shvatate da je karta losa, dosao je novi proizvodni proces, mora da valja, problem je samo koliko kosta, otisla je u zestoki highend a realno je okrnjeni cip.
 
Sve je to lepo da 80% proizvodjaca ne stavlja nalepnice na srafove. Ja kontaktirao ASUS kod nas povodom toga i odgovor je da ako u uputstvu kartice ne stoji opisano kako da se to uradi onda i ne podleze garanciji (to su mi isto rekli i za lemljenje LN2 tacaka na ovoj mojoj da bi se otkljucala voltaza i Power Limit)

Koliko znam referentne nemaju nalepnice i video sam da EVGA isto ne stavlja, Asus sigurno ima za ostale nisam siguran.

Jesi bas hteo mene da citiras dopunom posta ili si se obracao Kenzu? :)

Ja taj stiker nisam odavno video ni na jednoj karti. Nalepe se samo serijski brojevi ali preko srafova jok.
To je mozda bilo pre 10 i vise godina.

A sto se tice proizvodjaca, ili ti uvoznika, pa oni ce svakako da nadju razlog vise da ti kazu da nesto ne podleze garanciji. Stara izlizana prica. Ko se jos na to pali?!
Sve dok nema fizickih ostecenja sve podleze garanciji.
 
Pa tebe jer sam se nadovezao na pricu zamene fabricke paste sto je logicno opusten proces i sve ali konkretno na prosloj 980Ti EVGA sto sam imao nije bilo nalepnice na tim srafovima, dakle u prevodu "petljaj sta hoces ali u granicama normale" dok evo na ovoj Asus Matrix stoji nalepnica na srafu sa kojom ne bi smeo da se igram zbog eto te garancije jer ne znam sta ce servisu da padne napamet prilikom provere kartice(mada realno stavljanje nalepnica na srafove i zabrane nekog bezbednog modifikovanja kartice kao sto je Matrix je vise tuzno nego komicno, al ajd' sad).
Cak je i prethodna Lightning 780 imala sticker na kom je pisalo warranty void if removed... Greota u svakom slucaju.

Mislim da i kod ovogodisnjih modela EVGA ne stavlja stickere, za ostale pretpostavljam da ce ih ponovo biti.
 
Pa ni to nije nikakav problem. Malo podgrejes fenom stiker i skine se opusteno. Odradis radnju, vratis stiker.
Nikog ti nisi prevario. To je rutinska stvar. To je obavezna stvar.

To je ta poslovna politika ili zezanje uglavnom sa neinformisanim kupcima, uteraju im strah u kosti po principu "Pec, ne pipaj", kao deci.
Nista to nije komplikovanije od skidanja kulera sa procesora i zamene paste. Sve te paste su veoma lose i pre ili kasnije
se stvrdnu i izgube provodljivost.

Prvo i osnovno sto uradim je zamena paste cim mi stigne graficka. Te fabricke zvake ne ostavljam ni u snu.
 
Poslednja izmena:
sprzices nekom kartu tim pisanjem.

thermal padovi postoje u vise debljina,i proizvodjaci posebno dizajniraju hladnjake te ne postoji standardna debljina i prostor izmedju vrm-a/vram-a i kulera pa se razmak razlikuje skoro od karte do karte.sa pastom u vecini slucajeva ne biste imali dobar kontakt izmedju kulera i vrm chipova i rizikuje se nestabilnost pa cak i ostecenje iste.

ako nemate odgovarajuce thermal pad-ove (odgovarajucih debljina indenticnih sa fabrickim) ne dirajte fabricke.nisu najcesce sampioni performansi ali radice posao daleko bolje od prostog umazavanja pastom.

GPU die (sam gpu chip) je druga prica,tu kuler direkt naleze na die,nema razmaka i to je daleko najbitnija stavka,te moze da se zameni pasta samo.na jacim custom modelima najcesce proizvodjaci ne stede na pasti (evga npr) te nema potrebe nekih dva leta za diranjem,zavisno od opterecenja i duze.

suma sumarum,menjajte pastu na starim kartama (3+ godine starosti) i jeftinijim modelima,thermal padove samo i iskljucivo ako imate indenticne debljine kao i fabricki,ako nemate moze i samo pasta da se zameni.

ne kazem da ne postoje modeli koji su dizajnirani da sve direkt naleze (po licnom iskustvu referentni blower na 7970 apslutno svukud direkt naleze) ali ne treba uzimati kao pravilo,vec kao izuzetak.
 
Ko je jos sprzio kartu menjanjem paste na gpu? :d
Kad bi karte crkavale tako lako ih..

Termalne trake menjas samo ako stavljas neki aftermarket kuler a sa njim ces dobiti nove svakako.
Kada skidas fabricki kuler, sve ti ostaje, nista ne diras, sve vracas na svoje mesto. Samo se pasta menja.
Kod ovih novijih karata sada imas backplate preko pcb, samo ostane GPU. Milina. To uglavnom imaju referentne i neki nereferentni modeli.

Recimo kao sada GTX 1080.

c7cdf646_imagezzken.jpeg
 
Nekako mi je prosla generacija mnogo ljepsa od ove sad... (ne mislim na referentne)
 
Pa ni to nije nikakav problem. Malo podgrejes fenom stiker i skine se opusteno. Odradis radnju, vratis stiker.
Nikog ti nisi prevario. To je rutinska stvar. To je obavezna stvar.

To je ta poslovna politika ili zezanje uglavnom sa neinformisanim kupcima, uteraju im strah u kosti po principu "Pec, ne pipaj", kao deci.
Nista to nije komplikovanije od skidanja kulera sa procesora i zamene paste. Sve te paste su veoma lose i pre ili kasnije
se stvrdnu i izgube provodljivost.

Prvo i osnovno sto uradim je zamena paste cim mi stigne graficka. Te fabricke zvake ne ostavljam ni u snu.

Pa, jeste, ja koliko sam video, pasta se stvrdne, zakori se, i razlije se i preko ivica Gpu die-a, deluje skroz lose, verovatno ne moze da odradi posao kako treba.
Samo treba, polako i precizno zameniti pastu za gpu chip, mislim da se mogu smanjiti temperature. Samo treba odabrati i neku kvalitetniju pastu....
 
goldi koji si ti AMD fanboy :d

EDIT: @peja E ali u SEKUNDU da postujemo obojica! ovo nisam vidio ne pamtim :D Ma da, svi neku agresivu furaju ali onu najtupaviju "LOOK MA' I'M THAT SUPER AWESOME EXTREME ULTRA GAAAMEEEERRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR" agresivu :D Pa jbt kao da samo djecurlija kupuje karte od 800€!!!
 
Poslednja izmena:
Čovek koji verovatno nikada nije imao nVidia kartu... :p
 
goldi koji si ti AMD fanboy :d

Ako sam AMD fanboy zbog tog gore linka, otvori ga prvo pa pogledaj sta je na njemu ;) ako ti je mrsko u pitanju su ASUS i MSI koji su slali jedne biose za testove, a pustili kartice u prodaju sa drugim biosima. Sad kako sam ja na osnovu toga AMD fanboy ne znam :)
 
ja se javno deklarisem kao amd fan(ali nisam boi :) ),pa taj tvoj link je klasicni clickbait,jos oni su objasnili u clanku sta je i kako je.karte rade kako treba i kako su reklamirane,a oni su jayz2c i ekipi slali karte bez toga jer sigurno ovi nece gubiti vreme na te modove a i verovatno da bi reklamirali turboboost 3,verovatno je nvidia trazila i ovi potpisali na onom njihovom sektaskom okupu.
 
Pa da karte rade kako treba nije uopste toliko vezano konkrentno za Nvidiju nego za partnere ASUS i MSI malo su izmjenili biose iz neki razloga tako da mi je bas cudan komentar od kenze, mozda nije ni kliknuo na link :p
 
Nazad
Vrh Dno