Šta je novo?

Sistem 2.1, best buy?

Maestro013

Poštovan
Učlanjen(a)
07.04.2016
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav!

Planiram ove nedelje da kupim sistem 2.1. Voleo bih da ima čist zvuk i pri visokim i pri niskim tonovima jer volim da slušam klasičnu muziku. Distorzija kod vufera ili zvučnika ne dolazi u obzir. Takođe, da ima solidnu jačinu za prostoriju od 15 kvadrata, za žurke npr. Spreman sam da dam do 8.000 dinara (65e) i da budu novi. Polovni ne dolaze u obzir. Prelistavao sam forum ali su teme uglavnom stare, želim da čujem novija mišljenja.

Razmišljam između ova dva:

Microlab M200 Platinum http://www.microlab.com/?r=21systemen&st=full&id=682

Microlab FC330 http://www.microlab.com/?r=21systemen&st=full&id=431

Ako neko ima preporuku za neke druge, neka napiše, kao i iskustva sa gore navedenim sistemima.

Hvala svima unapred na odgovorima!
 
Poslednja izmena:
Altec Lansing je pre par godina bio pred bankrotom, onda je neko kupio brend, par godina su se pod tim imenom prodavali bluetooth zvučnici i bubice, a sad evo i ovih zvučnika. Uglavnom ovo nema veze sa starim Altecom, ko zna ko to pravi.
 
Ajde što su isti, nego što su AL duplo skuplji, barem kod nas.
 
Ajd da lupim kad sam vec uzeo zbog ove teme, ovaj Microlab FC330, ima iza power 0/1 i to je to. Da li je preporucljivo da ih gasim svakog dana kada i komp ili je sigurno da ih ostavim 24/7 ?
 
kapiram da mozes bez problema. ja sam svoje male bose za punih 6 godina gasio samo dva puta kad sam ih premestao u drugu sobu :)
 
Ja imam ove Genius vec 10 godina, i nikad problema, Nisam gasio skoro nikad. Medjutim na novom laptopu, cuje se zujanje na zvucnicima kad je ugasen racunar. Kupio sam kabl sa utikacem, prekidac, i uticnicu, i prekidac postavio sa strane stola, kako bi se moglo gasiti po zelji. Ima prekidac na zadnjoj strani woofera, ali tesko je prici (morao bih se zavlaciti ispod stola, jer je woofer dole), pa iz tog razloga i ovo. :)

Sta znam, pozeljno je gasiti kad se ne koristi, ako kome vec padne na pamet i ne zaboravi. Meni to ne bi bilo na pameti nikad o glupostima razmisljati!

2561-4650-thickbox.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li ima ovde neko ko poseduje Microlab FC330 i da je iz Novog Sada ili bar blizu? Ne mogu da nađem nigde da probam ove zvučnike a Logitech Z323 mi jednostavno ne odgovaraju pa bih nešto iole kvalitetnije. Hvala unapred! :D
 
@amdpower

To je "plastikaner" klasa - nekada su kostali 15€ i to im je i realna cena.
Ako znas nekog dokonog elektronicara moze da ih sredi.


@Mikec

Ni Microlab nije vise sto je bio - bolje uzmi neku ispravnu polovnu miniliniju ( Aiwa,Sony,Panasonic ) oko 2x100W RMS
 
Ja imam microlab http://emmi.rs/zvučnici-(20-i-21)-z...m&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link
i od pocetka ce cuje brujanje uz vufera manje ili vise i neko sustanje iz zvucnika.
Dal je to normalno menjao sam i mesto prikljucka struje i ubadao u monitor i nema promena.
Da li se pojačava kada pojačavaš ton na zvučnicima? I da li se pojačava kada pojačavaš ton u windows-u/programu?
Da li se isto čuje i kada staviš slušalice u isti ulaz?

Ako su odgovori da, ne i da, onda je do izolacije na zvučnoj kartici i rešenje je druga kartica ili još bolje eksterna (jer one vrlo retko imaju taj problem).

P.S. Ja imam isti problem, a menjao sam i zvučnike i probao slušalice i ista stvar. Konfiguraciju možeš videti u "Moja mašina".
 
Bruje stalno,slusalice nisam probao ali sam probao da ukljucim zvucnike u monitor koji ima audio izlaz i takodje bruje,probacu kod drugara on ima slican bluberry koji ne bruji.
Mircolab sam uzeo kao zbog kvalitetnije izrade i pokrijenih zvucnika mrezom.

8125.jpg
 

Prilozi

  • kompiuterio-koloneles-microlab-m-111-21.png
    kompiuterio-koloneles-microlab-m-111-21.png
    112.4 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
Nisam dobro video - pomislio sam da imas Blueberry kao sa slike.
Ali svasta se kod nas uvozilo i na razne kineske kopije je lepljen logo Microlab ili Blueberry.

Brujanje moze biti uzrokovano i losim kablom koji povezuje izlaz iz kompa i ulaza na zvucnicima ( desilo se kod drugara na novim Blueberry SW-M )

Ako se desi da tvoji Microlab bruje i kod drugara , nosi ih odmah u servis i ne primaj ih nazad bez probe pred serviserom ili prodavcem.

Procitaj PP
 
Niasm rekao,cena plafon 5 000,tako da ovaj Microlab otpada.Jeste jak i dobar ali nije za mene. :)
Vidim da ovaj Genius i nije los,dok je Swex jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Da li se pojačava kada pojačavaš ton na zvučnicima? I da li se pojačava kada pojačavaš ton u windows-u/programu?
Da li se isto čuje i kada staviš slušalice u isti ulaz?

Ako su odgovori da, ne i da, onda je do izolacije na zvučnoj kartici i rešenje je druga kartica ili još bolje eksterna (jer one vrlo retko imaju taj problem).

P.S. Ja imam isti problem, a menjao sam i zvučnike i probao slušalice i ista stvar. Konfiguraciju možeš videti u "Moja mašina".

Kod mene se čuje šuštanje čim se uključe zvučnici u struju - nevezano za to da li su prikačeni na komp, telefon ili ni na šta. I to već 2 x logitech z 533. Šta može da bude razlog tome?
 
Nazad
Vrh Dno