Šta je novo?

Sistem 2.1, best buy?

Maestro013

Poštovan
Učlanjen(a)
07.04.2016
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav!

Planiram ove nedelje da kupim sistem 2.1. Voleo bih da ima čist zvuk i pri visokim i pri niskim tonovima jer volim da slušam klasičnu muziku. Distorzija kod vufera ili zvučnika ne dolazi u obzir. Takođe, da ima solidnu jačinu za prostoriju od 15 kvadrata, za žurke npr. Spreman sam da dam do 8.000 dinara (65e) i da budu novi. Polovni ne dolaze u obzir. Prelistavao sam forum ali su teme uglavnom stare, želim da čujem novija mišljenja.

Razmišljam između ova dva:

Microlab M200 Platinum http://www.microlab.com/?r=21systemen&st=full&id=682

Microlab FC330 http://www.microlab.com/?r=21systemen&st=full&id=431

Ako neko ima preporuku za neke druge, neka napiše, kao i iskustva sa gore navedenim sistemima.

Hvala svima unapred na odgovorima!
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Svi ti kompjuterski zvučnici do 100 evra neprijatno "bruje" kada se pojacaju vise od 30, 40%. Zvucna slika se tom prilikom menja i ne lici na primer na sliku kada je pojacan 20%. Kada odvrnes do daske, zvuk nema veze. Imaju losa integrisana pojacala. Nisam naisao na woofer koji se ne rasprdi na 50% na takvim zvucnicima. Za tiho slusanje su ok, ali za zurke nema sanse...
Microlab su dobri ali bezobrazno skupi kod nas.





Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Sta je sada best buy do 8-9000 eventualno 10000?

Imam integrisanu zvucnu ali bih kasnije kupio neku.

Gledao sam Microlab FC360 i Logitech Z333 ali ako ima nesto bolje (novo) za taj novac, slobodno preporucite. :)
 
Ja sam isto u dilemi izmedju Microlab FC-360, Microlab FC-530u i Logitech Z533, pa ako moze neki savet izmedju ova tri.. Trenutno me najvise privlaci FC-530u zbog daljinskog, ali ne znam koliko su dobri, imaju li nekih osetnih falinki (npr tunjav zvuk ili sl). Hvala unapred :)
 
Je li kupio neko nesto od navedenih sistema? Kakvi su utisci?

I ja se dvoumim izmedju Microlab FC360, Logitech Z533 i 333, i MicrolabM200 Platinum. Na par mesta sam procitao da oba Logitech modela proizvode neprijatan sum dok su upaljeni (bez pustene muzike ili drugog izvora zvuka), sto mi je veliko no-no.

Svi ovi modeli imaju odvojen kontrolni deo sto mi se svidja. Woofer bi isao ispod stola pa bilo kakva kontrola na samom wooferu otpada, a i daljince bi takodje zaobisao.

Za sada mi se najvise svidja FC360, ali eto bacite koji utisak ako ste uzeli neki od pominjanih modela.
 
Taj tihi šum 90% nije do zvučnika.
Može da bude do zvučne kartice (nema izolaciju dobru, a pominje se i uzemljenje) ili do interferencije (zbog blizine zvučnika ili drugih električnih aparata).

Taj šum zavisi od pojačanosti samih zvučnika (što ih više odvrneš više se čuje), a ne zavisi od softverskog pojačavanja.

Ja imam taj problem i zvuk se čuo na Logitech 2.1, na slušalicama i na Genius 5.1 (iz potpisa).

Ja sam kompenzovao tako što sam zvučnike stavio na ~30%, Windows na ~90% a PotPlayer na 25% i AIMP na 1%. Jaki su zvučnici pa je ovo taman.
Ako je film tih pojačam PotPlayer za po 5% (maksimalno sam išao do 35%), a AIMP za po 1% (maksimalno išao na 3%). Deezer mi je isto na nešto sitno (do ~10%).

Nemam drugu zvučnu, u planu je eksterna Xonar U7, pa sam se na ovaj način snašao :)
Šum se sada čuje samo kad prislonim uvo na zvučnik.
 
Taj tihi šum 90% nije do zvučnika.
Može da bude do zvučne kartice (nema izolaciju dobru, a pominje se i uzemljenje) ili do interferencije (zbog blizine zvučnika ili drugih električnih aparata).

Taj šum zavisi od pojačanosti samih zvučnika (što ih više odvrneš više se čuje), a ne zavisi od softverskog pojačavanja.

Ja imam taj problem i zvuk se čuo na Logitech 2.1, na slušalicama i na Genius 5.1 (iz potpisa).

Ja sam kompenzovao tako što sam zvučnike stavio na ~30%, Windows na ~90% a PotPlayer na 25% i AIMP na 1%. Jaki su zvučnici pa je ovo taman.
Ako je film tih pojačam PotPlayer za po 5% (maksimalno sam išao do 35%), a AIMP za po 1% (maksimalno išao na 3%). Deezer mi je isto na nešto sitno (do ~10%).

Nemam drugu zvučnu, u planu je eksterna Xonar U7, pa sam se na ovaj način snašao :)
Šum se sada čuje samo kad prislonim uvo na zvučnik.

To što ti pričaš ukazuje na slabe kondenzatore u pojačalu, bar koliko sam ja čitao. I dosta kompjuterskih 2.1 sistema pati od toga.
 
Nigde nisam našao da su zvučnici u pitanju.
A i nemoguće je jer se čuje na 2.1 zvučnicima, na 5.1 zvučnicima, na slušalicama...
A mislim da se ni ton ne bi menjao sa pojačavanjem samih zvučnika i ostao nepromenjen sa softverskim pojačavanjem.
 
Ma lako se proveri da li sami zvučnici imaju problem. Otkačiš ih od kompa i vidiš da li i tada imaju šum, ako toga nema onda nije do kondenzatora. Ali i dalje stoji da mnogi pc zvučnici imaju preslabe kondenzatore. Uostalom, čak su i Logitech z5500 imali slabe i nekvalitetne kondenzatore, šta onda treba pričati za druge jeftinije sisteme.
 
I na kraju pola godine kasnije sta je preporuka od gole navedenih ? Isto spreman do 70-80e max da izdvojim, nista posebno mi ne treba, malo bass-a i to je to a da opet zvuk bude pristojan.
 
Ja sam na kraju uzeo Logitech z533 i apsolutno sam zadovoljan. Ne čujem nikakva šuštanja niti sl, sto me je veoma obradovalo, jer sam strepeo od toga čitajući raznorazne komentare. U stand by-u su podjednako tihi kao i kad su isključeni. Pak za pojacavanje/paljenje/gasenje je odličan. Bas nisam imao prilike jos da testiram previse, ali sam za sada zadovoljan njihovim radom.
 
Narucio FC330, nadam se da ce ga biti u utorak na mojoj adresi ukoliko ga imaju na stanju. Nikad nisam kupovao kod njih ali vidim da imaju lokale po Srbiji tako da kontam ok firma.

@peja, isto je i sa grafickim karticama danas.. Sve u K otislo.

Btw od cega je spoljasnja izrada ?
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam:

yamaha-rx-e810-receiver-system-120-volts-and-115-watts-b3a178ee7d182b90b2208f9b2aa83bbd.jpg


i na nju prikacio 2 Wharfedale zvucnika koja sam vec imao. Ima i izlaz sa subwoofer pa cu i njega nakaciti za neko vreme.

Sta reci nego da sam prezadovoljan kako zvuci.
 
Microlab fc330 naruceno, stize sutra. E sad posto znam da ce apetit da poraste, neko pojacalo ili nesto sa njima moze ? Ili su ipak ispod tog kvaliteta da bi uzivao totalno ? :) Zvucnu uzimam za komp obavezno.
 
Pa, oni imaju pojačalo u sebi koje je adekvatno, kad odlučiš da pređeš na HiFi onda će će se pričati o tome. :)

Prezadovoljan generalno za ove pare, sve u full-u :) Hvala za preporuku tj potvrdu ;)
 
Poslednja izmena:
Altec odavno ne proizvodi 2.1 sisteme. Zato ih niko i ne preporučuje kad neko traži nove zvučnike. Ne znam gde si ti uspeo da ih vidiš u tom cenovnom rangu.
 
Izgleda da su ponovo počeli da rade, ali ovi zvučnici nemaju veze sa onim starim Altec Lansing modelima, tako da ljudi verovatno ne znaju ništa o njima, kakvi su i da li vrede te pare.
 
Nazad
Vrh Dno