Šta je novo?

xeon e5440 nece overclock nikako

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
zdravo svima,morao sam opet da otvorim temu,ipak ima ovde ljudi koji ce mozda moci da mi pomognu,mada mislim da nema pomoci,ali moram da pitam,jer na netu nema tekstova da se nadju u vezi kombinacija ove ploce sa ovim xeonom. znaci jako slabo ima informacija,a bitno mi je da se kloka,voleo bih bar na 3.0ghz da ga zaokruzim,2.8 je ipak zastarelo. znate i sami kako je to... :trust:

msi p31 neo
xeon quad e5440
2560mb ddr2 800mhz

prvi problem:
dakle...procesor je sa fabrickim front busom na 1333mhz. isto toliko i ova ploca podrzava,dakle to joj je limit. osnovni takt fsb-a u biosu je 333mhz,a mnozilac je 8.5. ja mogu da povecam ili smanjim obe vrednosti i usnimam. ali cim se resetuje racunar,sve se defaultuje na 333mhz,8.5 mnozilac. nije do baterije,jer sva druga podesavanja stoje zapamcena. cak i ram se zapamti,stavio sam odnos 1/1.2,da bi mi bilo 800mhz,a ne 667. znaci nece da pamti fsb i mnozilac.

drugi problem: na svu srecu,imam opciju za mnozilac 9. to je maksimum. namestim ja to na 9,ram ostane skroz isti,dakle 800mhz,a procesor se zaokruzi na 3.0ghz. fsb i dalje stoji na 333. ko iz bajke reklo bi se,mislio sam da ce da upali sigurno!
ne,nece...:mad:
opet se vraca posle restarta na 8.5 mnozilac i 2.8ghz...ima neko ideju zasto tako i da li MOZDA ovaj modovani bios ne valja? :smoke:
 
ploca brate, ploca, receno ti je vec na Mod temi... u ko zna kakvom je stanju kad je "bez problema" pustala astronomske voltaze, 1.6v ili 1.7v, ni ne secam se sta si pisao.... to pokazuje,a ko zna sta isporucuje.

2.8 je ipak zastarelo, znate i sami kako je to.... :D :D :D
a 3.0 ima da te ponovi znas kako, samo ces moci lakse da spavas jer ces znati da si overklokovao procesor :D

ako hoces ubrzanje, nadji bolju graficku i ssd, i dodaj 2gb rama, niko ti ovde ne moze poboljsati plocu preko poruka
 
actually,zelim 3.5ghz. na toliko je radio i e5300...to mi je bio plan od pocetka. sad imam onaj osecaj "s konja na magarca" hahah. iako u stvari nije tako,ali...
 
necu,na prodaju je. ako ima jos neko da zna u cemu je problem,neka napise...imam strpljenja,hfala.
 
nije mi jasno zbog cega zelis toliki oc ukoliko vec imas 8800gt, taj cpu na stock vrednostima je i vise nego dovoljan da izgura tu grafu.
 
pa svi ce ti napisati isto jer svi znaju u cemu je problem :D
 
Nazad
Vrh Dno