Šta je novo?

Dilema HDMI ili VGA

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
382
Poena
320
Trebam jednom liku da sa kompa do TV-a dovedem sliku (i zvuk naravno). Ima komp sa integrisanom plocom H81 koja ima DVI i VGA, ali nema HDMI. Razdaljina do TV-a je 6 metara minimum. VGA kablova mogu naci od 5m i od 10m, takodje i HDMI kablova od 5 i od 10m.
Plasim se da ce mi preko kablova od 10m biti veci gubitak na kvalitetu slike posto one od 5m ne mogu da koristim.
Treba mi savet za jednu od ove dve solucije, dali kupiti neku jeftinu pci-e karticu sa hdmi izlazom i 10m hdmi kabla ili kupiti 10m vga kabla (takodje i za prenos zvuka kabal).
Osnovna mi je dilema gde ce biti manji gubitak na kvalitetu slike, ako ce biti isti ili slican uzecu samo kablove da ne moram da kupujem grafiku sa hdmi izlazom.
 
Hdmi i kupiš dvi na hdmi adapter za tu integrisanu grafiku.
 
U tom slučaju zvuk moram da guram preko posebnog kabla.
 
Ne moraš. Može i zvuk, samo treba prebaciti isti da ide preko hdmi-a (na kompu, ono set default... nešto).
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam, na izlazu DVI nema zvuka pa ni ta konverzoja dvi-hdmi nece pomoći.
 
Ako je samo za filmove onda neka kupi neki android TV box ili hdmi stick i neka vuče fajlove sa PC preko wifi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
VGA ja ne bih ni u ludilu na TV.
 
Koliko ja znam, ali mozda nisam u toku zvuk ide jedino preko hdmi-ja istovremeno sa slikom. DVI i VGA prenose sliku, a za zvuk treba poseban kabal od zvucne do tv-a. Pitao sam poznanika koji je tv mehanicar i kaze da ce mi kvalitet slike na 10m vga kabla opasti, ali nije bio siguran koliki je gubitak preko hdmi kabla.
 
imam kineski hdmi od 15m i nema nikakvog gubitka.

zvuk moze preko DVI cini mi se, a i rece neko gore....
 
Zvuk moze na dvi samo ako kartica to podrzava.
Vga je neupotrebljiv za to sto hoces a i kabl je preskup.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nema gubitka u tom smislu kom pričaš, nije to analogno. Ili radi ili ne radi.
 
Ja imam 10m hdmi kabal (kineski) povezan sa tv om slika i zvuk zajedno naravno fecaraju.A drugi TV mi je povezan sa DVI na HDMI u tv u isto zvuk fecera i sa toga. U prevodu svaki izlaz ima zvuk (slika se podrazumeva.
Ovo ti treba.
hdmi-to-dvi-24pin-adapter.jpg
imam ja jedan u fioci :p ali mi treba
 
Ja imam 10m hdmi kabal (kineski) povezan sa tv om slika i zvuk zajedno naravno fecaraju.A drugi TV mi je povezan sa DVI na HDMI u tv u isto zvuk fecera i sa toga. U prevodu svaki izlaz ima zvuk (slika se podrazumeva.
Ovo ti treba.
Pogledajte prilog 200422
imam ja jedan u fioci :p ali mi treba

Unesi u moj zivot svetslost saznanja, hoces reci da ako na DVI izlaz od integrisane grafike stavim ovaj adapter, zatim u njega utaknem hdmi kabal jednim krajem, a drugi kraj hdmi kabla utaknem u TV, na TV-u cu dobiti zvuk. Inace u pitanju je ploca Asus H81M-R.
 
Poslednja izmena:
Ma jok bre tako je sa 380x grafom a i sa 280x a i sa 380 a i sa 7870 kad već cepidlačim kolko sam promenio u konfi za integrušu nemam pojma dal radi (nisam imao integrušu pa skoro pa nikad u životu). E sad teoretski ako ima zvuk preko DVI imaće i ovako. ;) sa ovim adapterom.

Evo jedan budz nepitajte zbog cega pa radi zvuk i ovako.
3d3aa3f9d679a3992f0c5d5bacdcf00b9cb4002a9d9e02ca94eddcb34257eba9.jpg
 
Poslednja izmena:
DVI na HDMI na DVI ili je to VGA?
Ne možeš da ne pitaš: Zašto??!
 
Ide DVI na adapter sa DVI na HDMi pa Zenski HDMI na muski HDMi adapter koji ulazi u grafu :p. Ma kratak mi kabal a kuciste sam pomerio ispod stola inace po Defu stoji sa strane stola a tu mi je u uglu sobe pa non stop trebam da ga vadim kad prepakujem nesto. A kabal je ispod lajsne od parketa i nemogu ni malo da ga povucem i nemoze da dohvati ulazi i dosetio se da probam i tako sa tim nastavcima i taman dohvati bez problema haha :p.

P.S. kasnije sam povukao 2cm kabal i ulazi samo DVI direktno ako nekog zanima kako se agonija zavrsila LOL
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno