Šta je novo?

Patriot Blast SSD 240GB - programi ga vide kao Blaze

Sporiji jeste u testovima ali razliku u radu neces primetiti pa da mu radis ne znam sta.
 
Daklem Intel chipset i Cpu (koji, i7?) bi izvukao drasticno bolje od ovoga u attach-u. How yes no. Ovo je taman limit SATA 6 Gb/s interfejsa.


Evo istog testa sprovedenog nad WD RED hardom. Random 4K je razlika 100x u korist SSD-a.
 

Prilozi

  • BLAST_240G_novi_122fw.png
    BLAST_240G_novi_122fw.png
    35.6 KB · Pregleda: 153
  • RED_NEW_ZERO_FILL.png
    RED_NEW_ZERO_FILL.png
    34.7 KB · Pregleda: 135
Daklem Intel chipset i Cpu (koji, i7?) bi izvukao drasticno bolje od ovoga u attach-u. How yes no. Ovo je taman limit SATA 6 Gb/s interfejsa.


Evo istog testa sprovedenog nad WD RED hardom. Random 4K je razlika 100x u korist SSD-a.

Koji čipset je u pitanju i koji drajveri? Nikad ne bih rekao da su ovi rezultati sa AMD-om.
 
ali to je 0fill test?
 
Koji čipset je u pitanju i koji drajveri? Nikad ne bih rekao da su ovi rezultati sa AMD-om.

AMD A85X (Hudson-D4)

AMD drajveri.

Vidis, predrasude su cudo :)

ali to je 0fill test?

Jeste. 1fill i random imaju ocekivano losije rezultate u 4K random delu. Ostalo je manje-vise isto.

Evo okacio sam i ostale testove ovde: http://forum.benchmark.rs/showthrea...SD-preporuka&p=4659632&viewfull=1#post4659632
 
Poslednja izmena:
Haha, pre mi stigao caddy iz Kine nego SSD sa reklamacije iz Altija, kako tipično. Mada, zvao sam ih danas, odobrili su i poslali zamenu, sutra-prekosutra stiže.
 
Cudno. Ovo je zicer, nema sta da se proverava - i tako vracaju nazad proizvodjacu pa neka se oni bave sa njime..
 
Stigao novi SSD, ovaj put punokrvni Blast, postoji razlika u propratnom prospektu. Prošli je imao samo dve strane, uz novi je stigao prospekt koji kad se razvuče ima desetak strana i na raznim jezicima pišu dimenzije, konektori kao i kako ugraditi disk u desk i laptop. Firmver je poslednji, takodje 12.2.
 
Patriot Blast SSD 240GB imam ovaj ssd da li neko moze da se nadje firmware za njega??
Na ploci kada je prikacen samo blokira komp kada treba u win da udje, dok na usb se poveze mogu da mu pristupim ali stalno izbacuje scan and fix u windowsu, a kada hocu format ne da mi napise error.Da li je do firmware jer gledam i trazim firmware na netu nema nigde osim toolboxa njihovog???
 
A nema veze nemam toliko bitnog na njega pa da mi treba, samo windows odradicu ga ponovo to nije problem.Nego nigde ne nadjoh pa da probam flash jer vidim po netu svuda da pisu da je greska u firmware-u.Nego od ova tri bilo koji ili isti sto je na ssd-u da flesujem??
 
Aj pogledacu kada dodjem kuci nisam trenutno kuci.Pa cu javiti koji je SAFM...
 
Nazad
Vrh Dno