Šta je novo?

Patriot Blast SSD 240GB - programi ga vide kao Blaze

Zoza

Slavan
Učlanjen(a)
12.08.2006
Poruke
2,077
Poena
405
Moja oprema  
Laptop
Lenovo B590
Tablet
Samsung
Mobilni telefon
Realme 7 Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Danas otpakovao iz celofana potpuno nov Patriot Blast 240GB i uključim ga na komp iz potpisa da malo provrtim sintetiku, kad imam šta i da vidim - Aida 64 kaže da je u pitanju Patriot ali Blaze, sa, naravno, starim Phison S8 (3108) kontrolerom. Pošto je Aida verzija dosta stara, prvo sam mislio da je do toga, ali ipak nije, isto su pokazali i Sentinel, Patriot Toolbox i SSD-Z. Uostalom, evo slika...

Aida64.jpg Blast.jpg Patriot Toolbox.jpg CDM Blast.jpg

Nije mi problem da ga zamenim (web porudžbina), prvo ću ga probati na još nekom računaru, ali nije mi jasno kako je ovo moguće? Ili ipak postoji mogućnost da je neki bug?
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv slucaj. U Toolbox se vidi da mu je firmware od phison s10+tlc (patriot blast).
 
Koji je aktuelni firmware za Blaze modele? Poslaću Patriotu mail, baš me zanima šta oni imaju da kažu na ovu temu.

Edit: Tačno mi dodje da ga otvorim i vidim šta je stvarno unutra, samo što su šrafovi ispod nalepnice pa bih onda ostao bez garancije.
 
Poslednja izmena:
Koji je aktuelni firmware za Blaze modele? Poslaću Patriotu mail, baš me zanima šta oni imaju da kažu na ovu temu.

Edit: Tačno mi dodje da ga otvorim i vidim šta je stvarno unutra, samo što su šrafovi ispod nalepnice pa bih onda ostao bez garancije.

Vrlo čudno. Jedino nisi još napisao kako ti bios vidi ssd. Ako ga vidi kao blaze onda mi tu nešto ne štima. A to što si poslao mail Patriot-u, ako ikada dobiješ odgovor biće super. Iz mog iskustva podrška gomile HW prozvođača ka krajnjim korisnicima je očajna.
 
Ja sam od ww kupio isti taj pre par nedelja.
Evo screenshot šta pokazuju Patriot toolbox i ssd-z.

patriot blast.jpg patriot blast2.jpg
 
I u BIOS-u je Blaze. Postoji li način da mu instaliram neki stariji firmware? Ići će verovatno na rma, ionako čekam caddy koji je tek juče krenuo iz Kine.
 
Je l ti se slaze serial koji pise na njemu i onaj iz Toolbox-a?

Izgleda da su definitivno upakovali Blaze u oklop Blast-a XD Samo sa S10 kontrolerom
 
Poslednja izmena:
Garant su upakovali blaze u kuciste od blasta ili su zalepili nalepnicu blast na blaze ssd. Jedina 2 moguca resenja. Reklamiraj to odmah. Inace ja sam prezadovoljan kako mi radi blast ssd. Tako male razlike u performansama u odnosu na samsung evo. A razlika u ceni je velika.
 
Na nalepnici a ni na kutiji uopšte ne piše serial. U BIOS-u laptopa vidi se kao Patriot Blaze, malopre sam ga stavljao u LT. Ne znam šta je, ali da ne bih ni razmišljao o tome :D, u ponedeljak ide nazad u WW pa neka oni vide šta i kako. Sve izgleda kao da su upakovali ploču od Blaze-a u kućište Blast-a, jedino mi onaj firmware od S10 u Toolboxu nije jasan. Moj serial i onaj sa giovannijeve slike nije ni nalik, njegov počinje sa EB84075C1DB... a moj na 4D45076316... , ne liči kao da su serijski brojevi istog proizvoda.
 
Pre bih rekao da su zabrljali sa nazivom modela na fabrici Phison. To je upravo patriot blast sa phison s10+tlc (taj fw je nemoguce instalirati cak ni na phison s10+mlc), ali mu naziv greskom upisan kao blaze. SSD je kao HW ispravan, ali ne mogu tacno reci da li ce sledece azuriranje FW preziveti zbog te greske.
 
Nisam jedini sa ovim problemom, još jedan kupac se javio u komentarima na sajtu prodavnice. Verovatno ih ima još koji nisu ništa primetili, biće da je Patriot zeznuo jednu seriju i preimenovao je u Blaze.
 
I kod mene pise Blaze :D
 
Planiraš li da reklamiraš i kad si ga kupio?
 
Uh, kad bi mogli onu nalepnicu da zagrejemo fenom, pa da odlepimo (posle vratimo) i vidimo sta ima unutra :d
 
Nisam jedini sa ovim problemom, još jedan kupac se javio u komentarima na sajtu prodavnice. Verovatno ih ima još koji nisu ništa primetili, biće da je Patriot zeznuo jednu seriju i preimenovao je u Blaze.
Ili Patriot ili uvoznik ili prodavac :d U svakom slučaju nekoga od njih treba izbegavati u budućnosti. Iz principa ako ništa drugo
 
Vidim niko ne komentarise okacen shot benchmarka ovog SSD-a. Ja imam isti skor na CrystalDiskMarku, pa valjda se to racuna a ne sta pise za ime. Imam SiliconPower sa Phison S10. Plus firmware koji je samo za S10.

To je u sustini Blast sa pogresnim imenom.
 
Poslednja izmena:
E sad usporite malo. Koja masina, windows i ahci driver, da li je procesor OC i jos mnogo toga? Intel ima mnogo bolje rezultate od amd.. Evo ne gledajuci u profil rekao bih da kod Stormbringer_NS sigurno je intel.
Hehe. Sad sam pogledao. Kod Zoze amd. Eto. Sasvim obicni rezultati.
 
Poslednja izmena:
Evo kod mene na amd patriot ignite 240gb (phison s10+mlc) phenom 2 1055t + sb850 + default clock 2800MHz bez turbo, sve stedne opcije iskljucene u bios, windows 7 x86-64:
amd_sataignite amd sata.jpg
msahciignite (2).jpg
Eto razlike na apsolutno istom ssd i istoj konfiguraciji, samo drugi ahci driver u pitanju.
 
^^Izgleda da AMD daje malo lošije performanse sa ssd-om od Intela. Svi zaboraviše da uzmu u obzir razliku amd/intel. :D

Ali svejedno nije u redu da bios očitava blaze umesto blast. PA šta si onda u stvari kupio? Što se mene tiče ja bih odmah reklamirao.
 
Ma klasicna brljotina u proizvodnji. Toplo preporucujem da kontaktirate i Patriot zvanicno preko sajta / support ticket, dobicete tacan odgovor sta se tu desilo. Ali lepo zamenite u radnji gde ste uzeli i gotovo.

Licno mislim da mu nista ne fali, sto se i vidi iz prilozenog - testovi, firwmware, sve ukazuje na S10 odnosno Blast. Neko je samo upucao pogresan OEM string u fabrici. To vam je kao ono sto vecinu proizvodjaca maticnih ploca mrzi da stave svoj OEM string vec stoji ono "To be filled by O.E.M.". A mogu da stave sta god zele, npr. "VucicuPederu" :D

P.S. ja sam prosle nedelje pazario drugi Blast po redu, u radnji na W, i apsolutno je sajjan i normalno da pise Blast u OEM stringu.
 
Poslednja izmena:
^^Izgleda da AMD daje malo lošije performanse sa ssd-om od Intela. Svi zaboraviše da uzmu u obzir razliku amd/intel. :D...
Nije "igleda" vec zaista jeste i uvek bilo...

Ma klasicna brljotina u proizvodnji. Toplo preporucujem da kontaktirate i Patriot zvanicno preko sajta / support ticket, dobicete tacan odgovor sta se tu desilo. Ali lepo zamenite u radnji gde ste uzeli i gotovo.

Licno mislim da mu nista ne fali, sto se i vidi iz prilozenog - testovi, firwmware, sve ukazuje na S10 odnosno Blast. Neko je samo upucao pogresan OEM string u fabrici. To vam je kao ono sto vecinu proizvodjaca maticnih ploca mrzi da stave svoj OEM string vec stoji ono "To be filled by O.E.M.". A mogu da stave sta god zele, npr. "VucicuPederu" :D

P.S. ja sam prosle nedelje pazario drugi Blast po redu, u radnji na W, i apsolutno je sajjan i normalno da pise Blast u OEM stringu.

Da li eventualno moze zaista to praviti problem prilikom update-a FW ?
 
Poslednja izmena:
Kupio posle praznika, ne planiram da ga reklamiram, zadovoljan sam.
 
Ja moj danas vratio, bas me zanima sta ću dobiti kad budem uzimao zamenu.
 
Nije "igleda" vec zaista jeste i uvek bilo...



Da li eventualno moze zaista to praviti problem prilikom update-a FW ?

Mislim da ne bi trebalo, jer oni imaju poseban API call da dobiju potrebne podatke od uredjaja prilikom update-a. Ovo je samo OEM string, cist marketing... ali avaj, ko zna sta moze da se desi na staklenim nogama firmware-a SSD diska, to je kao da menjate ceo OS racunara u runtime-u.

Apropo brzine na AMD chipset-u, totalno se ne slazem. Evo ovaj novi Blast koji sam uzeo, rastura kako radi i po sintetici i realno (doduse jako malo sam stigao realno da ga uposlim jer ga imam tek 10 dana).
 
Apropo brzine na AMD chipset-u, totalno se ne slazem. Evo ovaj novi Blast koji sam uzeo, rastura kako radi i po sintetici i realno (doduse jako malo sam stigao realno da ga uposlim jer ga imam tek 10 dana).
A sta si ocekivao,da primetis u radu kako je sporiji..?
 
Pa ne znam, vidis da tako kruzi mit. Sudeci prema sintetickim benchmark testovima ta teza ne stoji. Realno - subjektivno i tesko dokazivo ali recimo NoSQL baza podataka koja je napadnuta sa 2K simultanih zahteva.
 
Koji mit? To je dokazana cinjenica. Amd je sporiji (sto chipset, sto jezgro), i svaki test ce to pokazati, ali u svakodnevnom radu ssd tesko je primetiti razliku.
 
Nazad
Vrh Dno