Šta je novo?

Civilization VI

Svašta nešto o gejmpleju, koga zanima...


 
Ne znam, meni je za sada interesantno. Grafika mi je sasvim ok, stvar privikavanja...

Imam još dosta da istražujem u igri ali je AI užasan. Objaviše mi Rim i Japan rat, opkoliše me i ja sa 5 crossbowmana sam im odolevao dosta dugo dok nisam potpisao primirje. o_O

Sviđa mi se što su razdvojili izučavanje i tehnologija i soc. politike, builderi imaju ograničene akcije (pa ćete pažljivije planirati). Boostovi su, kao što ostali rekoše, meh... Nisam nešto oduševljen.

Ne znam da li ste inače primetili melodiju koja dosta podseća na našu narodnu pesmu "Ruse kose curo imaš"... Igram i slušam nešto i krenuo mahinalno da pevušim u sebi, da bih na kraju skontao šta je po sredi. :D
 
Poslednja izmena:
I znaci generalno Civ 5 <>= Civ 6 ? Po pitanju mehanike i recimo neke large mape sa full AI-om gde bih igrao nekih garant 50-ak+ sati u par dana ? MP aspekt me ne zanima jer sam retardiran po tom pitanju u ovom zanru :D
 
Ja igram skoro iskljucivo MP, ali AI ispod immortala je dosta glupav. Cak i immortal sa par dana vezbe pregazis kao plicak. Cekaju se modovi. Civ VI ima punu podrsku za modove u MP, sto civ V nije.
Kada poredim Civ V sa modovima, malo je bolji nego Civ VI, ali to je nakon expanzije i sa dosta modova.
 
probao sam igru, razocaralo me je sto je grafika na nivou 2006te, a zahtevna u pi*ku materinu... posle pola sata,kada se otkrije malo mapa i vidim vise jedinica, radi mi na 15fps i jednostavno ne mogu tako da igram, svaki turn se us*rem dok obavim sve... naravno na low low low sve... menjanje rezolucije nema nikakav efekat, to sam procitao i na netu da se svi zale...
igram na laptopu sa i7 620m i ati5730, civ5 je krcao kako je radio...
 
kakva je igra posle patcha ?
fali mi godisnja doza civa, pa ne znam da li da instaliram peticu ili da probam sesticu :)
 
Upravo završih.
Oko 20 sati sam igrao da bih uradio par pobeda (Culture, Space Race i Domination).
Grafika ok, brže sam završio nego Civ5.

Ljubiteljima Civilization serijala će se verovatno svideti..i ovako nema nešto puno strategija koje se mogu odigrati u današnje vreme.

Ocena: 85/100
 
Vredi li ovo sta posle par DLC?
Da se malo covek zaludi tokom zime.
Ili da igram Civ 5
 
Dobar je Civ VI, probaj. Meni posle DLCova nije losiji od Civ V, cak mi i vise drzi paznju
 
meni se ne dopada što radnici nisu automatizvani.
 
CIV 6 je dobar ali je ujedno i najgora iz serijala bar meni...
 
Taj rad, uvek se vratim na 5icu i uživam :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Meni je trojka zakon. Donekle i četvorka.
5 i 6 su, kao, ubacili gomilu novih nekih elemenata, ali koji samo smaraju (mene lično bar)
Tipa: Da li želiš +5 producion for worker, ili +10 defence on city?
Mislim, who cares? Daj šta daš, i pusti me da vodim imperiju i da se bavim ozbiljnijim stvarima.

Isprva sam mislio da je ukidanje stackovanja jedinica na jednom polju, dobra strateška promena, ali sam ubrzo promenio mišljenje. Trebali su makar da dozvole sa nekim limitom (recimo 5 jedinica po polju), i po meni bi bilo mnogo zanimljivije.
Ovako još kad krene glupi AI, sa city states da štancuje bezbroj jedinica, pa ti, bez ikakve potrbe zakrče mapu... idi begaj..
 
Igra li ovo neko?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
oAVNVz6.jpg


Igram ja [emoji3]
 
Poslednja izmena:
ja isto al gusarski :( ako budem kupovao mozda kupim Humankind igro sam betu i mnogo mi bolje deluje, civ 6 me uvek razocara jedino ne znam kakav je multyplayer, tj probo sam jednom kad je bio freeweekend al ono cim neke krene gubi se diskonektuje plus 2-3 puta zabagovao. Kontam da je nabolja opcija streamujes hotspot multyplayer i samo dcjes klijente kad nije na njih red
 
Nazad
Vrh Dno