Šta je novo?

Civilization VI

Alex

Znamenit
Učlanjen(a)
15.08.2000
Poruke
5,069
Poena
1,255
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 7 5800X3D | Fuma 2 rev.B
Matična ploča
ASUS TUF GAMING B550M-PLUS
RAM
Fury Renegade 2x16GB DDR4 3600MHz CL16
GPU
EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 ULTRA GAMING
Storage
2x KINGSTON 1TB KC3000 SKC3000S/1024G
Zvuk
HyperX Cloud 2 | AltecLansing 2.0 Curved
PSU
Corsair SF750
Kućište
FSP CST350 PLUS
Monitor
Dell S2721DGFA | Dell U2412M
Miš & tastatura
HyperX Pulsefire Dart Wireless | Fizz Pro K616
Ostale periferije
LG C9 55, PS5, XSX
Mobilni telefon
Xiaomi Mi 9T
Pristup internetu
  1. Optički internet
[YOUTUBE]MeMkgoH2iHQ[/YOUTUBE]

Besane noći nedostajale ste mi :)

About This Game
Originally created by legendary game designer Sid Meier, Civilization is a turn-based strategy game in which you attempt to build an empire to stand the test of time. Become Ruler of the World by establishing and leading a civilization from the Stone Age to the Information Age. Wage war, conduct diplomacy, advance your culture, and go head-to-head with history’s greatest leaders as you attempt to build the greatest civilization the world has ever known.

Civilization VI offers new ways to engage with your world: cities now physically expand across the map, active research in technology and culture unlocks new potential, and competing leaders will pursue their own agendas based on their historical traits as you race for one of five ways to achieve victory in the game.

EXPANSIVE EMPIRES:
See the marvels of your empire spread across the map like never before. Each city spans multiple tiles so you can custom build your cities to take full advantage of the local terrain.
ACTIVE RESEARCH:
Unlock boosts that speed your civilization’s progress through history. To advance more quickly, use your units to actively explore, develop your environment, and discover new cultures.
DYNAMIC DIPLOMACY:
Interactions with other civilizations change over the course of the game, from primitive first interactions where conflict is a fact of life, to late game alliances and negotiations.
COMBINED ARMS:
Expanding on the “one unit per tile” design, support units can now be embedded with other units, like anti-tank support with infantry, or a warrior with settlers. Similar units can also be combined to form powerful “Corps” units.
ENHANCED MULTIPLAYER:
In addition to traditional multiplayer modes, cooperate and compete with your friends in a wide variety of situations all designed to be easily completed in a single session.
A CIV FOR ALL PLAYERS:
Civilization VI provides veteran players new ways to build and tune their civilization for the greatest chance of success. New tutorial systems introduce new players to the underlying concepts so they can easily get started.
 
Sve je to super, ali je cifra brutalna...
 
Predugo se cekalo ... :p , novi Civ i povratak Battlefielda u WW eru

Ne svidja mi se graficki izgled (imate 3 screenshota dostupna) , nekako izgleda previse djetinjasto za civilizaciju
Ali zato najavljene promjene u gameplayu su izvrsne na prvi pogled - pogotovo da ce gradovi zauzimati vise mjesta (a ne jedan kvadratic za grad od 3 kao i za 26 stanovnika) sto ce totalno promijeniti strategiju prilikom izgradnje carstva ....
 
Ne verujem im nista kao neko ko i dalje igra aktivno civ V mp. Beyond earth koji se pokazao kao veliki fail je bio samo retekstura petice tako da od tog trenutka sve sto najave ne sme da se uzme zdravo za gotovo. Ovo kosta 60e a trebace sigurno 2-3 ekspanzije kao u slucaju petice da bi igra bila dobra tako da preorder za ovo nikako nego samo na popustu.
 
video sam skrinove, izgleda kao igra za mobilni... bedno
 
Koliko sam se obradovao najavi šestice, toliko sam se razočarao videvši skrinšotove. Kao verzija za mobilni ili konzole, previše drečavih boja. Nadao sam se da će grafika evoluirati u nekom drugom smeru, ovako mi čak i četvorka deluje primamljivije. U skladu sa predstavljenom grafikom, očekujem da i sam gejmplej bude pojednostavljen :(
 
beyond earth :( toliko potencijala je bilo u toj prici

ovaj deo definitivno cu prvo da izigram kao iso demo pa tek onda mozda kupim
 
Hoće imati Denuovo? :p
 
Ne fali grafici ama baš ništa.
Drugi je stil ali to nema veze sa kvalitetom.
 
[YOUTUBE]2qzC5cUQcFk[/YOUTUBE]
 
Jedno će biti sigurno ovo će biti puuuuuuno bugova u prvih godinu dana posle izlaska, a biće i duže ako bude imalo denuvo jer kontam da dobar deo feedback-a ide i od ovih koji se džaba igraju. :d

A za grafiku nemam reči nadam se da je ovo na low ili neka opcija za igrače kojima grafika nije bitna, za one koje Civ V igraju samo u strategy view-u.
 
Dok ne izađe Civ 6, dotle imamo Civ 5 + Srbija mod.
 
Uzivao sam dosta igrajuci Civ 5 i Beyond Earth.. Nadam se da ce i sestica da opravda kvalitet takodje.
 
ne pipam dok ne prodje godinu dana, ili bar dok se ne slegnu neki fenomenalni utisci :D
 
Iskreno nisam impresioniran igrom...sareno je ali nekako IV i V su i dalje zakon.
 
Kakva je igra? Jel uzeo uopšte neko?
Deluje nešto mnogo kao crtani film. Vidim dobre ocene na metacritic od strane igrača
 
Kakva je igra? Jel uzeo uopšte neko?
Deluje nešto mnogo kao crtani film. Vidim dobre ocene na metacritic od strane igrača

Ja sam sinoć igrao oko sat vremena, nisam nešto oduševljen ali joj treba dati više vremena. Mislim da su previše pretili nečim novim, a u suštini je reč o evoluciji ne revoluciji, što je ok za ovaj tip igara.
 
Igra je kompleksnija ali UI i ceo izgled je uzasan (bar meni). Civ V je po planu bio poslednji stari civ jer je sledeci pravac bio svemir pa posto je to propalo do granice da se ne isplati ici dalje vratili su se na stari civ i neke promene su ovde na silu uvedene da bi izgledalo drugacije.
 
Poslednja izmena:
Evo ja vec imam lijep broj sati , dakle :

- Graficki to OK izgleda , bolje nego na sceenshootovima --- jedino lose jeste jedinice (prvo sto su previse warcraft stil , a drugo sto umjesto da jedinicu predstavlja 10-15 modela u formacijama kao u CIV 5 ovdje imate ne znam spearmana i 4 covjeka sa kopljima koji stoje bezveze jedan do drugog)

- Muzika je OK (glavna tema je fenomenalna) , problem je sto ponekad skoro da je i nema za vrijeme igre

- Novosti oko izgradnje distrika su dobro uradjenje , dodan je jedan novi novi strateskog planiranja. Izgradanja cuda izgleda fenomenalno , i dok traje i kada ih napokon izgradite

- AI je najveci problem , izgleda dosta nesposoban (pogotovo u ratu , zna se desiti da ima hrpu jedinica ali da ga lako pobjedite sa duplo manje)

- Zahtjevnost je OK , mozete igrati i sa Core Quad ili cak Duo procesorima

- Ostale stvari su dobro i logicno uradjene (razvijanje tehnologija i socijalnih politika odvojeno , resursi , cak i Builderi koji su sada umjesto Workera-sto se meni ne svidja) ... jedina zamjerka jeste sto su malo pretjerali sa Boostoma u tehnologijama (koji je 50% ako uradite ono sto je potrebno , dakle sa recimo 30 turnova tehnologiju istrazujete za 15 ako uradite sto je potrebno za boost ... jednostavno vas tehnoloski napredak odredjuju ti boostovi - ali vjerujem da ce ubrzo neki mod koji ce to popraviti , po meni 15% boost bi bio OK)
 
Jel ima negde na netu neki opis / test koji pokazuje koliko je igra CPU zahtevna?
 
Jel ima negde na netu neki opis / test koji pokazuje koliko je igra CPU zahtevna?

Ako ti ista znaci,ovo je na i3-4160,nista nisam podesavao u settings,kako je igra postavila tako igram:

Capture.PNG

Meni se ne svidja,nekako je decije,u Civ V mi je mnogo bolje odradjeno...
Ovde mi je nepreglednije a i sto kolega kaze,ovi boostovi su... ne znam,nije mi u duhu Civ serijala...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno