Šta je novo?

Mala pomoc

BlueGreen

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.03.2016
Poruke
54
Poena
10
Cao.

Imam Asus z170p d3 maticnu plocu, kuciste CM Storm Scout Advanced 2 koje dolazi sa tri ventilatora dva napred i jedan nazad.
E sad imam ne verujem veliki problem, na plocu mogu da prikljucim dva ventilatora, ali ne i treci.
Sta mi je potrebno za to?
Neki dodatak posto nema prikljucka broj tri ?
Smesno mi je ovako da mi radi jedan ventilator napred a drugi nazad dok treci ne moze da radi zato sto nemam gde da prikljucim.
 
Fan controller(moci ces da kontrolises brzine) ili 4pin adapter za napajanje(radice na max brzini)
 
Da li je moguc detaljniji opis? Nisam ipak toliko upucen.

Nemoj me pogresno shvatiti, dva ventilatora sam prikljucio i rade savrseno. Treci nije prikljucen a to zelim.
E sada Fan kontroler mi govori da je u pitanju kontrola ventilatora. Da li to znaci da on ima na sebi prikljucke za ventilatore, a da se isti mora samo prikljuciti na napajanje ili?
Pazi, razgovaras sa laikom. :) Hvala ti.

Ako mogu neke slike. Imam asus z170pd3 maticnu plocu, intel i5 6500, 2x8 1866, cm storm scout advanced dva, GTX 960, CM g550m.

Po potrebi bih prikljucio kasnije jos cetiri. Naravno dva gore i po jedan sa strane i dole.
 
Poslednja izmena:
Ploca nema treci prikljucak za ventilator, ako sam dobro razumeo ?
Mozda je najbolje da kupis ventilatore koji pored 3pin/4pin prijlkucka imaju Molex prikljucak na napajanje.
 
kupi neki fan spliter:
8ba72ba8ab0e733cab8de9b4c34c1ee6.jpg
 
Ploca nema treci prikljucak za ventilator, ako sam dobro razumeo ?
Mozda je najbolje da kupis ventilatore koji pored 3pin/4pin prijlkucka imaju Molex prikljucak na napajanje.

da, tako je nema ipak treci prikljucak.

kupicu fan kontroler, svih sest cu posto cu uskoro toliko imati prikljuciti na njega i to je to. hvala vam i izvinite ako sam smorio.
 
Imam pitanje vezano za plocu. Posto me interesuje ta ploca i proc, eventualno mozda uzmem 6600k, videcu.
Tebi normalno radi sve obzirom da memorije rade na 1.5 ili 1.65v, nisi imao problema?
 
Sluzi me savrseno. Nikakvih problema do sada nisam imao.
Od mene ide preporuka za plocu.
 
Hvala druze, to me je zanimalo. :)
 
Nazad
Vrh Dno