Šta je novo?

SD kartica - permissions problem

svarun

Slavan
Učlanjen(a)
23.12.2005
Poruke
53
Poena
309
Valda sam potrefio podforum....

Drugari potrebna mi je pomoc. Problem je bas specifican.

Sve je pocelo potpuno naivno, pre par dana, menjao sam telefon (sa androida na bbz10) i smislim da u novi telefon ubacim sd karticu koja je do tada bila u starom (skoro godinu dana bez ikakvih problema).
U pitanju je Transcend premium 300x class HC1 od 16gb, ako to ista znaci.
Dakle ubacio malo cackao, opalio par fotki, snimilo na sd karticu, vidim radi i to je bilo to.
Posle nekog vremena ajde opet fotka, prc, nece da snimi na sd. Izlazi neka poruka tipa "sd card is read only". Rekoh pobrljavilo, resetujem fon, opet nece, povezem na komp preko usb mount, nece. Izvadim karticu, ubacim u citac na laptopu, nece, cackam permissions u windowsu - ne dozvoljava bilo kakve promene ili dodavanja novih. Dignem live linuks, chmod, chown, nece. Instaliram linux pravo, opet nece. Krenem sa gparted da ga pregazim, ko fol odradi, al kad ponovo mountujem sve isto. Iz windowsa Mini Tool Partition wizard isto satro odradi, pa nista.

Napominjem godinu dana je radila bez problema, razumem se dovoljno da nisam nesto ocigledno preskocio, nije cuveni lock/unlock problem sa adapterima i citacima. Nesto je pruzelo ownership, mada zasto bi?

Interesuje me da li postoji neki programcic/tool za re_firmware-isanje sd kartica, poput onih alata za usb stickove?
U principu nije ni bitno - sd kosta ~1000rsd, al me nervira ljucki, dva dana zongliram i lupam glavu.

Ili ako znate nacin kako nasilno promeniti permissionse...

edit: e, da, sasvim korektno cita sa nje, mogu da presnimim negde, otvorim....
 
Poslednja izmena:
Nesto nisam juce mogao da pristupim forumu, te kasnim sa odgovorom..

Probao i sa tim i sa Transcendovim alatima i sa svim alatima sa usbrepaira-a. Mrka kapa. Neki nece ni da pokusaju da odrade, neki ko fol odrade, pa sledeci mount opet isto...

Mislio sam da bacim, ali se setih da ima garanciju tri godine, pa cu promeniti....
 
Nece ni to. Nista, bataljujem. Hvala na savetima!
 
Nazad
Vrh Dno