Šta je novo?

Moze li da se rasklopi Foxconn PVA070F12H ventilator?

IvaIva81

Poštovan
Učlanjen(a)
10.05.2016
Poruke
1
Poena
51
Poz svima! CPU ventilator iz naslova mi je jako poceo da bruji, steka i staje, videla sam da se savetuje da se ventilator otvori tj. odlepi nalepnica i podmaze i da bi to pomoglo, medjutim na ovom mom sa obe strane je samo plastika i ne mogu doci do rotora, motora, sta vec... Pa ako neko zna, moze li se taj model uopste otvoriti ili moram kupovati nov? Unapred hvala :)
 
Poz svima! CPU ventilator iz naslova mi je jako poceo da bruji, steka i staje, videla sam da se savetuje da se ventilator otvori tj. odlepi nalepnica i podmaze i da bi to pomoglo, medjutim na ovom mom sa obe strane je samo plastika i ne mogu doci do rotora, motora, sta vec... Pa ako neko zna, moze li se taj model uopste otvoriti ili moram kupovati nov? Unapred hvala :)

Da li si 100% siguran da je sa obe strane plastika?
Fizički to je nemoguće koliko ja znam.

Da verovatno ima plastika ali pogledaj bolje. Verovatno je u sredini kulera (ispod nalepnice) mali gumeni čepić.....koji se ponekad teže i vidi.
Treba ti običan (ravan/pljosnati šrafciger) da bi otklonio plastiku.

Rotor drži mala metalna opruga/obruč.
Treba ti mali šrafciger ili pinceta recimo da bi ga skinuo, ali pazi da ti ne odleti negde i da ga ne izgubiš.

Kad skineš oprugu, lagano ćeš moći da odvojiš ventilator od kućišta.

Odvoj, očisti od prašine i svega ostalog. Možeš iskoristiti neki etanol alkohol ili tako nešto za čišćenje.

"Štap/iglu" koja drži kuler za kućište takođe očisti i podmaži nekim lubrikantom.

Može i mašinska mast, može i grafitna mast (to ja koristim već godnama).......može i vazelin, VERUJ mi probao sam i kuler radi savršeno.
Što bi značilo da ti treba neki lubrikant koji se neće otopiti ili promeniti svoje agregatno stanje.

Sklopi sve nazad i probaj. Garantujem, mislićeš da si kupio potpuno novi kuler.
 
Nazad
Vrh Dno