Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Ne, jesu original.Ali 99% telefona koji stizu kod nas imaju Vendor rom-ove.Ja sam poprilicno dugo u Xiaomi prici, mozes baciti oko na RN3 temu...Tamo sam ja pisao dosta korisnih postova,koji vaze i za ovaj telefon, kao i vecinu Xiaomi modela.Kada vidis 5 cifara u nazivu rom-a, taj rom je modifikovan.Tako rade kinezi.Oni ubacuju svoje cutsom rom-ove, iz samo njima znanog razloga, iaoko postoje original Global rom-ovi na kojima radi OTA update.


Sent from my Redmi 4 prime
 
Poslednja izmena:
Ok, u prevodu sta mi preporucujete? Da ga vratim prodavcu pa neka se on zeza ili da citam neki tutorijal, itd.?
Zavisi, tvoja odluka...Nije problem flesovati, samo ako si malo upucen u pricu.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Pustio sam čoveku poruku da imam problem, ali svejedno daj neki link ako nije problem. Flešovao sam već telefone, ali beše to pre dve godine...
 
Jel neko pokušao da promeni DPI? Sa kojom aplikacijom i jel se sve dobro skalira? Pošto ovo mi je ogromno, na Huawei Mate 7 sam koristio 480 dpi.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Niko nije menjao DPI?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Zamenio sam DPI jednostavnim editom build.prop file-a. Sa 440 default na 360 i mnogo bolje izgleda. :)

Treba editovati sledeću liniju: persist.miui.density_v2

I radi sve cak i kompas koji je neko na prethodnom linku rekao da ne radi.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Da li je neko instalirao Resurrection Remix ROM 7.1.1 ili CyanogenMod 14.1?
 
poslusao sam vas savet i ponovo ubacio otisak istog prsta , ovaj sam ubacio pre tri dana i danas opet poceo da zeza , nekad ubode iz treceg puta nekad ni tad , mora sifra da se kuca , sad ce vidimo kako ce radi i do kad sa dva ista otiska u memoriji
 
Da li je neko instalirao Resurrection Remix ROM 7.1.1 ili CyanogenMod 14.1?
RR 7.1.1 ima par dana.
Double tap to wake ne radi.
Ponekad kad se pali ekran treba više puta pritisnuti power dugme (ne koristim fingerprint na Mi Maxu).
Takodje ne koristim ništa u vezi mobilne mreže (Mi Max koristim kao wifi tablet) pa ti ne mogu reći ima li tu kakvih problema.

Što se ostalog tiče radi dobro, nema lagova, restarta ili nečeg sličnog.
Sve aplikacije koje koristim rade normalno.

Kameru ne koristim, po komentarima na xda slikanje radi ali snimanje videa ne (cyanogenmod 14 problem, kažu biće rešeno).
 
Kupio sam ovaj retrovizor u izvedbi 3/32GB dual. Nisam znao šta da kupim kao zamenu za 6p (nema 6p kod prodavca), a dobio sam jako povoljnu cenu od komšije Vlade sa KP za Mi Max (presudna je cena i dual sim), računam da ću lako zameniti ako se ne uklopim.
Jeste ogroman, ali nije koliko sam očekivao, nije ni 6p mali. Displej je dobar, prija za čitanje i YT, videćemo za manipulaciju kako će to biti. MIUI 8 je podnošljiv vizuelno za razliku od starih koje sam viđao davno, opcija da se izgubi čovek i zaboli glava dok sve podesi. Novu sam ubacio odmah, ali daću bar jedan dan MIUI. Na prvu loptu nisam siguran da se ova baterija tropši, kao da se dopunjava, trajle li i traje :wave:
 
Poslednja izmena:
Sta mislite na prelazak sa LG G3 3gb na ovaj fon, veoma mi se svidja veliki ekran, jel preso neko sa g3 na njega pa da napise utiske, bitno mi je da ne koci, da radi fluidno, da ima podrsku zajednice (da potraje jos neko vreme pomocu custom romova, razumete sta mislim)... Kakva je izrada u odnosu na g3 i malo me brine bend gate, jel stvarno moza tako lako da se iskrivi?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
^ Apsolutno vredi menjati po mom misljenju.
Kupio sam ovaj retrovizor u izvedbi 3/32GB dual. Nisam znao šta da kupim kao zamenu za 6p (nema 6p kod prodavca), a dobio sam jako povoljnu cenu od komšije Vlade sa KP za Mi Max (presudna je cena i dual sim), računam da ću lako zameniti ako se ne uklopim.
Jeste ogroman, ali nije koliko sam očekivao, nije ni 6p mali. Displej je dobar, prija za čitanje i YT, videćemo za manipulaciju kako će to biti. MIUI 8 je podnošljiv vizuelno za razliku od starih koje sam viđao davno, opcija da se izgubi čovek i zaboli glava dok sve podesi. Novu sam ubacio odmah, ali daću bar jedan dan MIUI. Na prvu loptu nisam siguran da se ova baterija tropši, kao da se dopunjava, trajle li i traje :wave:
Cestitke i ovde! Konacno si na pravoj strani. :D
 
Čestitam Barabo ovaj Ivane na kupovini Max-a :)

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Hvala. Hvala i @rodjen_4_jula, istrpeo me privatno sa gomilom pitanja o Max :)

1. Da li ima negde staklo koje ide od ivice od ivice displeja? Ili folija?
2. Da li menjam miui 8 beta ako zvanična verzija radi bolje/stabilnije? Bolja kamera? Bolji zvuk?
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-12-14-07-53-19-381_com.android.settings.png
    Screenshot_2016-12-14-07-53-19-381_com.android.settings.png
    134.5 KB · Pregleda: 113
Poslednja izmena:
Ima li razlike u toku poziva? Zvuk? Kamera?
 
Evo resih i ja problem sa softverom. Vratio ga prodavcu. Covek mu ubacio miui 8 developer i sad sljaka ko netacan. Baterija sabija stvarno, pitam se kako se ovo trosi! :)
Kupio sam mu nillkin futrolu na preklapanje i vec drugi dan se rastavila, a staklenu foliju koju sam dobio uz fon ne pokriva ceo ekran, pa i mene interesuje neka preporuka za staklenu foliju i neki dobar case da porucim sa banggood ili aliexpress-a?
 
Ja sam se sinoć zamajavao i nisam uspeo da zamenim stable za dev rom.XiaoMiFlash prepozna telefon ali neće da ga flešuje,izbacuje neku grešku.
 
Pa mora preko EDL moda, ako nece preko Updater app.Takodje ne moze ni preko fastboot, kada tako zeza, samo EDL mode.

Sent from my Redmi 4 prime
 
Preko updatera nisam ni probao,fastboot ne prolazi(najverovatnije zbog zaključanog bootloadera).Šta je EDL?
 
Pa to je jedini mod u kome mozes flesovati Xiaomi sa zakljucanim BL...a pre toga probaj preko Updater app, 99.9% da ce proci...

Sent from my Redmi 4 prime
 
Znači niko ništa za foliju/staklo da bude full?

Ima li neka opcija da imam dva imenika za dve sim kartice?
 
Ja mislim da na taj fon ne moze do ivice staklo jer je ekran 2.5d.Sada sam ja porucio neko staklo za moj r4 prime koji je isto 2.5d pa cu videti da li moguce zalepi zastitno staklo na 2.5d ekran do ivice...(tj.da li je zastitno staklo uopste 2.5d).

Sent from my Redmi 4 prime
 
Folija koja ide u pakovanju uz Nillkin Scrub futrolu je odlicna. Narucio sam i staklo ali nije od ivice do ivice, ova folija je mnogo bolja.
 
Gde si uzeo Nilkin? Ta folija jeste malo šira od stakla, ali opet nije od ivice do ivice.

Mi Max
 
Na KP.
Ta folija sto ide u pakovanju ako se lepo namesti, tacno na sredinu ekrana, sa strane ostane samo ova crna traka oko ekrana pa se i ne primeti nista, tako izgleda kao da je preko celog ekrana tj od ivice do ivice. Ako me razumes sta hocu da kazem. :)
 
Pa to je jedini mod u kome mozes flesovati Xiaomi sa zakljucanim BL...a pre toga probaj preko Updater app, 99.9% da ce proci...

Sent from my Redmi 4 prime
Prošao preko Updater-a.Hvala na pomoći.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 
Uvek :)

Sent from my Redmi 4 prime
 
Nazad
Vrh Dno