Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Poslednja izmena:
Tačno je to za staklo. Svako staklo koje se stavi na 2.5d ekrane mora malo da suzi korisnu povrsinu ekrana.
 
2.5D staklo je malo zaobljeno tako da ne znam kako bi išlo postavljanje tempered glass-a.
 
Kod modela telefona sa 2.5D ekranom, zaštitno staklo je uvučeno od ivica za par milimetara. Mada, kod takvih telefona savetujem kvalitetnu foliju i rešen problem (barem što se grebanja tiče).
 
Utisci su za sada skroz pozitivni, Snapdragon 650 i 3GB rama rade posao fino.
Izrada nije neka (bendgate), ali neće biti korišten/nošen kao telefon i biće u silikonu tako da je u redu.
MIUI za sada, za par nedelja unlock bootloadera pa ćemo se malo igrati.
Sve u svemu za 215 evra odlična kupovina i dostojan naslednik Nexusa 7 2013 (da li će i biti kvalitetan/dugovečan, i hoće li izdržati koliko je ovaj izdržao to ćemo još videti).

Radjena instalacija programa, podešavanja razna/upoznavanje sa miui-em, radjen update MIUI-a.
Bench testovi, pet sati surfa i tapatalka otprilike (na mobilnoj mreži/3g preffered sa lošijim signalom), sat-dva filmova, nešto malo razgovora.
Vremešnim Nexusom 7 2013 više nisam bio zadovoljan u potpunosti, ovo je samo radi testa korišćen i na mobilnoj mreži, biće korišćen kao wifi tablet.
Akumulatorčina od skoro 5000mah radi svoje...

AcsROcB.png
iFeedBE.png


73eHRoC.png
FKogxtz.png
 
Jel' dovoljno veliki ekran za čitanje pdf knjiga? :)
 
Meni je taman,doduše u epub formatu.
 
Imam tablet od 8" i deluje mi preveliki za čitanje. Čitao bih knjige o programiranju, dakle samo tekst :) Vidim kad se konvertuje pdf u epub može se menjati veličina fonta i ostalo. A i ovi kindle tableti su 6". Doduše sa e-ink ekranom. Verovatno je najbolje kindle da kupim za čitanje ali želim mi max da posedujem :-D

mi4c/miui8
 
Nećeš pogrešiti.;)
 
Za tekst je više nego dovoljno, za pdf-ove sa grafikonima i slično ni 8 inča nije komforno u potpunosti.

Dobar e-book reader (meni lično je najbolji Moon Reader Pro) i nemaš brige.
Uradiš konverziju u epub, da.
Sve možeš podesiti u čitaču kada čitaš epub, to mu je velika prednost (font, boju veličinu, pozadinu, prored...).
Potvrđujem oboje...imam moon reader pro godinama, extra je..
Imam i M Max, i vrh je telefon i za veće pare od ovih koliko košta...

Mi MAX
 
Poslednja izmena:
Ja koristim Aldiko ali pošto toliko hvalite Moon reader moram ga probati.
 
Sa Aukey quick charge 2.0 punjenje ide od 14-92% za tačno dva sata.
Fabrički punjač nisam koristio, računam da je sporije.

Sve u svemu mala cena za mamutsku bateriju.
Preporuka i za mladje članove foruma (kojima kamera nije prioritet a veličina telefona nije prepreka), Mi Max ih neće izneveriti u toku jednog dana pa taman koristili dvadeset naloga na društvenim mrežama plus Viber, WA, e-mail naloge i Skype :)
 
Sa Aukey quick charge 2.0 punjenje ide od 14-92% za tačno dva sata.
Fabrički punjač nisam koristio, računam da je sporije.

Sve u svemu mala cena za mamutsku bateriju.
Preporuka i za mladje članove foruma (kojima kamera nije prioritet a veličina telefona nije prepreka), Mi Max ih neće izneveriti u toku jednog dana pa taman koristili dvadeset naloga na društvenim mrežama plus Viber, WA, e-mail naloge i Skype :)
Nisam merio, ali mislim da to nije nešto mnogo bolji rezultat od fabričkog, ako je bolji uopšte...
Ako se setim, mericu sl.put....

Mi MAX
 
Danas ili sutra naručujem iz Top One na AE bez carine DHL-om u EU :) Koja boja je najlepša? Trenutno imam Mate 7 moonlight silver. Jel treba na nešto da obratim pažnju?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
20.11 naručen danas 29.11 stigao. Naručen is Top One na AE. 128/4GB silver verzija :) Ukupno 310€, nisam platio carinu i PDV kao što je i naznačeno. Na njemu je MIUI Global 7.3 ROM. Za sada sam prezadovoljan. Zvučnik je dosta glasan, fingerprint brz kao munja, ekran dovoljno jasan i oštar. E da i ovo leti koliko je brzo. :) Jedino mi fali 4G na 800 MHz pošto i moj provajder koristi tu frekvenciju iako sam u gradu.

Kako sad ide BL unlock i root i možda noviji ROM?
Pošto nisam kod kompa i biću tek za vikend pa mi treba skupiti sve potrebne stvari za BL unlock i flash drugog ROM.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Dobar e-book reader (meni lično je najbolji Moon Reader Pro) i nemaš brige.
Uradiš konverziju u epub, da.
Sve možeš podesiti u čitaču kada čitaš epub, to mu je velika prednost (font, boju veličinu, pozadinu, prored...).
I kako ispadne tako konvertovan fajl, ima li brljotina? Ili zavisi od slučaja do slučaja.
Može preporuka za konverter?
 
@djurkash
I mene zanima, probam sledeća punjenja i sa njegovim i sa punjačem od S7.
Trebalo bi da bude neke razlike, čini mi se da u recenzijama kažu da njegov fabrički punjač nije quick charge a telefon podržava brzo punjenje.
Da, nije qc, ali je 2mAh ako se sećam, te, po mojoj subjektivnoj proceni, dosta brzo puni...Proverice se , naravno, međutim, mora da se malo duže čeka na proveru, na našu sreću :D

Mi MAX
 
Koji Quick Carger da uzmem? I koji rom da stavim da je noviji od EMUI 7.3? Uopšte nemam vremena za eksperimentisanje pa mi treba proveren i dobar.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Stigao je novi update, V8.1.3.0.
Ja sam prezadovoljan, svaka cast za Xiaomi.
Za ovih par meseci sam vise apdejtova dobio nego sa Jabukom i Samsungom zajedno. :D
 
Misliš na V 8.1.2.0?Taj je kod mene poslednji.
 
Ne, mislim na V8.1.3.0 bas kao sto sam napisao. :)
 
Global stable rom?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Od sinoć 8.1.3.0

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno