Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Da li je neko mozda otkljucao BL, odradio root, flesovao neki rom?
Videh na MIUI forumu ima dobrih romova (CM, Mokee itd).
 
Par nas je uzelo od poznatog prodavca sa KP, specijalizovanog za Xiaomi. Po meni je nabolje da uzmes verziju 32/3, (3/64 nisam nešto ni viđao da ima), a iskreno, mislim da se ne isplati naručivati iz Kine, jedino ako imaš nekoga da ti donese pa da izbegnes carinu. Inače, pomenuti prodavac baš valja EU verziju sa global romom i pre-instaliranim google servisima

Mi MAX
Hvala na odg. Imas PM.

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
 
977ee76ece19b4725579c6c387a00e1c.jpg

Bez problema 2.5 - 3 dana baterija

Milina !!!!!

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Još jedan prezadovoljan vlasnik MiMax-a 3/32Gb kupljen na KP za 225e,global rom sa euro utičnicom punjač bez ijedne kineske aplikacije.Nisam mogao da verujem da ovako dobro telefon može da radi.Na oko izgleda kao da košta bar duplo više,baterija i ekran fenomenalni.
 
Još jedan prezadovoljan vlasnik MiMax-a 3/32Gb kupljen na KP za 225e,global rom sa euro utičnicom punjač bez ijedne kineske aplikacije.Nisam mogao da verujem da ovako dobro telefon može da radi.Na oko izgleda kao da košta bar duplo više,baterija i ekran fenomenalni.
Pozdrav ljudi,planiram i ja u,nadam se,neko skorije vreme kupiti ovo cudo tehnike.Zanima me kakav je ekran i sama brzina otvaranja aplikacija.Mislim na miui ne cm.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Odličan ekran,veoma dobro vidljiv na suncu,brz,radi bez kočenja,odlično kešira aplikacije u ram,MIUI radi bez problema,treba malo privikavanja,trenutno je na verziji 8.0.2.0 a android je 6.0.1.Očekuje se uskoro update na Nugat 7.0,bar tako piše po njihovim forumima.Ja imam verziju za evropsko tržište,dobio sam i punjač za naše utičnice(ne adapter) ali srpskog jezika nema u telefonu.Videćemo da li će biti ispravljeno sa Nugatom.Još jedna bitna stvar oko koje sam se ja lomio dugo vremena a to je je da ovaj telefon ne poržava LTE na 800Mz pa kome je to bitno treba to da zna.

Ako te još nešto interesuje tu sam.
 
Hvala Veljo za info_Ostaje jos samo da vidim kako lezi u ruci.Imam LG G3,imao sam L1520 i Note4 od vecih telefona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za srpski jezik ti treba global developer rom koji dobija apdejte jednom sedmično. Takođe je stabilan i na mom redmi 3s modelu nema ni jedan bag a dosta je napredniji od global stable roma.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Ma za 200e nema boljeg na tržištu .. ja sam isto pazario za evropsko tržište i pre zadovoljan sam .. svima preporučujem

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Za srpski jezik ti treba global developer rom koji dobija apdejte jednom sedmično. Takođe je stabilan i na mom redmi 3s modelu nema ni jedan bag a dosta je napredniji od global stable roma.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока

Kako preći na developer rom?Kako da znam da li je zaključan?I šta bi trebalo da je zaključano,bootloader?
 
Uđi u podešavanjima na više o telefonu i tipkaj par puta na miui version dok ti ne otključa developer options. Kad ti otključa nađi tu opciju u podešavanjima i kad uđeš u nju pisaće ti status telefona, dal je otključan il nije. Onda ćeš na komp da skineš mi unlocker a pre toga ćeš morati da pošalješ njima zahtev za otključavanje tako što ćeš se ulogovati sa svojim brojem(ili mejlom) i šifrom na mi account i ostalo će ti sve pisati. Imaš na mi forumu sve objašnjeno. A mislim da ima i na ovom. Uglavnom nije teško samo da sačekaš par dana da ti odobre otključavanje.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
U stvari izvini. Nađi miui Adria forum, naš je i svašta imaš tu počev od toga kakve ispravke donosi koja verzija developer nadogradnje.

Послато са Redmi 3S уз помоћ Тапатока
 
Prezadovoljan sam sa telefonom, jedina mana je kamera. S obzirom na cenu ovaj telefon je savrsen. Ladno ima i IR :)
 
Ni kamera nije baš toliko loša, mnogo je bolja od prethodnih kamera koje be Xiaomi ugrađivao. Po meni najveći nedostatak je što telefon ne radi na 800MHz LTE frekvenciji.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Kako da podesim u porukama da mi ne podvlaci crvenom bojom pravopis? Sve zivo sam poiskljucivao, promenio dve tastature ali dzaba :-(
 
Jedno od resenja je da podesis Alphabet za tastaturu(ugasis English i ostale), a drugo da preko kompa i ADB ugasis spell checker...

Sent from my RN3 Pro
 
Mene je nerviralo ali sam se navikao. Koristim SwiftKey već godinama ali ovo podvlačenje izgleda nije do tastature.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ovo mi je odradilo posao:

- turn on developer options
- turn on usb debugging
- on your PC downlolad and install minimal adb and fastboot ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790 )
- connect your device via usb to your PC, wait 2 minutes until adb drivers have been installed
- run the installed adb link in your start menu, a cmd window opens op
- enter: adb shell
- enter: settings put secure spell_checker_enabled 0
- close cmd, disconnect phone, spell checking is disabled
 
Poslednja izmena:
Ima li neko, osim mene, problem sa obaveštenjima o nekim aplikacijama - npr. Sofa score neće da mi daje obaveštenja o mečevima - iako je sve uključeno ! Za Gmail me obaveštava ali sve ostalo je - možda bude a možda i ne.
Pozdrav

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Danas je stigao update na MIUI 8.1.2.0 stable global rom.
Što se tiče obaveštenja ono što koristim mi dolazi osim na Gmail ne svaki put,sa Bench foruma me nikad ne obavesti da mi je stigao mail za teme koje pratim.
 
Danas ili sutra naručujem iz Top One na AE bez carine DHL-om u EU :) Koja boja je najlepša? Trenutno imam Mate 7 moonlight silver. Jel treba na nešto da obratim pažnju?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Ja imam zlatnu,napred je bele boje.Koliko te izađe ta kombinacija?
 
Danas ili sutra naručujem iz Top One na AE bez carine DHL-om u EU :) Koja boja je najlepša? Trenutno imam Mate 7 moonlight silver. Jel treba na nešto da obratim pažnju?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Pošalji mi order id pre placanja da se umanji cena za 5$ i dodaju staklo na poklon.
 
Ja imam zlatnu,napred je bele boje.Koliko te izađe ta kombinacija?

Uzeo sa silver + nillkin hard case, jedino su tu varijantu imali na stanju. 310€ sa shipingom via DHL. 128/4GB varijantu sam uzeo. :)

Pošalji mi order id pre placanja da se umanji cena za 5$ i dodaju staklo na poklon.
Upravo sam naručio. Nisam video order ID pre plaćanja mobilnom aplikacijom.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kada se placa mobilnom aplikacijom jedino se mogu skloniti sredstva sa racuna, ili ako je više kartica bilo registrovano na alipay, uraditi cancel pre unosenja vazenja kartice.
 
Kada se placa mobilnom aplikacijom jedino se mogu skloniti sredstva sa racuna, ili ako je više kartica bilo registrovano na alipay, uraditi cancel pre unosenja vazenja kartice.
krastavac vec je naruceno. Jedino što mi i treba Tempered glass.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Pošai mi order id. Ubacice tempered glass i videcu da ti ubace dodatni poklon nillkin hard case ako ima na stanju.
 
Pošai mi order id. Ubacice tempered glass i videcu da ti ubace dodatni poklon nillkin hard case ako ima na stanju.
Nillkin hard case sam uzeo. Hvala što se cimas oko mene.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno