Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Pozdrav "kolege" ... sinoć stiže "mali" - pa me nešto zanima ... jel moguće staviti čitač otiska prsta za otključavanje telefona?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Kako to misliš? Prvenstveno za to i čitač otiska prsta služi.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Izvini ali ne mogu da namestim .... nudi mi samo 3 opcije - pass, pattern i još nešto .... ne znam gde grešim

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Izvini ali ne mogu da namestim .... nudi mi samo 3 opcije - pass, pattern i još nešto .... ne znam gde grešim

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Sad vidim ... postavis bilo šta a otkljucavas sa čitačem ... moja glupost

Hvala

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Sad vidim ... postavis bilo šta a otkljucavas sa čitačem ... moja glupost

Hvala

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Pass ili pin mora da bude kao backup opcija. Da možeš da odključaš kad imaš mokre ili prljave ruke ili ako se naprimer posečeš na taj prst.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Pass ili pin mora da bude kao backup opcija. Da možeš da odključaš kad imaš mokre ili prljave ruke ili ako se naprimer posečeš na taj prst.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Da ... pametno
Još jedno pitanje - duble tap za otključavanje neće odmah da reaguje - jel ja to negde grešim?
Na LG G4 to je Funkcionisalo bez problema.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Da ... pametno
Još jedno pitanje - duble tap za otključavanje neće odmah da reaguje - jel ja to negde grešim?
Na LG G4 to je Funkcionisalo bez problema.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Verovatno je do MIUI 7 ako si na njemu. Flesuj osmicu, na njemu radi bez problema.
 
Kamera mi je zanimljiva. Zna li se ima li puni manualni mod (iso, fokus, shutter speed...)?
Da, evo kako to izgleda:
5f6c404a22d3aa919ccc903eff97a56e.jpg

Jesi uzeo sa linka iznad? Koliko mu je trebalo da stigne?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Ne, uzeo sam sa KP...

Mi MAX
 
Savrseno samo mi nije jasno kako tel nije awake kad je screen on? I valjalo bi da okacis i sliku iz accounts da se vidi sta sve koristis od naloga posto nije isto ni blizu kad imas instalirane fb, msg, viber, instagram i sl ili nemas.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Savrseno samo mi nije jasno kako tel nije awake kad je screen on? I valjalo bi da okacis i sliku iz accounts da se vidi sta sve koristis od naloga posto nije isto ni blizu kad imas instalirane fb, msg, viber, instagram i sl ili nemas.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Ma taj grafik sa awake nije tačan, ali SOT jeste, nikada mi uz moje normalno korišćenje baterija nije trajala 3 dana. Imam 4 gmail accounta non stop sinhronizovana, i po jedan Viber i WU, takođe Hangouts koristim često. Faceook, Instagram i ostale gluposti ne koristim. Uz to, lte non stop, wifi i bt ne gasim i telefon je često povezan na bt u kolima...

Mi MAX
 
Poslednja izmena:
Posle LGa ... ovo je praznik za mene - baterija je fenomenalana
2. dan korišćenja - uz sva zezanja i podešavanja - pre zadovoljan sam

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Za sada jedini problem koji ne uspevam da rešim jednostavnim cackanjem je spell check underline na swype tastaturi koju koristim. Izgleda da sam može preko ADBa, a ti za sada ne planiram...

Mi MAX
 
Pa moze preko ADB preko kompa bez root-a, ne znam zasto to ne bi uradio...Imas u RN3 temi postupak pri kraju teme...

Sent from my RN3 Pro
 
Ako ne bude htelo samo sa USB debbuging, (ne znam koji ROM imas), imas ispod dole u dev.options dodatnu opciju USB debbuging(security) koji takodje moras da aktiviras i onda ce proci komanda.

Sent from my RN3 Pro
 
Ako ne bude htelo samo sa USB debbuging, (ne znam koji ROM imas), imas ispod dole u dev.options dodatnu opciju USB debbuging(security) koji takodje moras da aktiviras i onda ce proci komanda.

Sent from my RN3 Pro
Ok, thanks...Ma miui8 global oficijelni

Mi MAX
 
Kakav je multitasking na ovom telefonu? Jel moze neko da stavi screenshot od running services i od cached services?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Kakav je multitasking na ovom telefonu? Jel moze neko da stavi screenshot od running services i od cached services?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Running-1:
8c6499a7e158aeb8501976bb944e3655.jpg


Running-2:
55a817157c64e258b8baa7e38b29ca1a.jpg


Cached-1:
cf5a090475285cc667ff8cafc702e13b.jpg


Cached-2:
5c3a3f9fede5a6d7045e0be21680c08d.jpg


Stanje memorije (možda sat posle restarta):
6c590ac6f8bfe0280fafbcf760ee600b.jpg



Mi MAX
 
Onda kesira solidno ako je skoro 500 MB kesirano. Pošto sam se sa Huawei-jem zeznuo on ne kesira apsolutno ništa. Ne znam ni sam da li rizikovati sa Xiaomi-jem?
A i ako cu kupovati kupicu 128/4 GB verziju.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Onda kesira solidno ako je skoro 500 MB kesirano. Pošto sam se sa Huawei-jem zeznuo on ne kesira apsolutno ništa. Ne znam ni sam da li rizikovati sa Xiaomi-jem?
A i ako cu kupovati kupicu 128/4 GB verziju.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
Koliko vidim, ostane realno 5-6 većih appova u memoriji dok ne krene da ih diže...
Ma, sve u svemu i nije mi toliko trebalo da se naviknem na miui koliko sam mislio. A, sa ovakvim HWom Xiaomi je ubedljivo best buy...

Mi MAX
 
Sve je fino i krasno ali uvijek im je kamera s F2.0.
 
Sve je fino i krasno ali uvijek im je kamera s F2.0.
U odnosu na mog bivšeg G4 - kamera je lošija ali SVE drugo je isto i bolje + cena koja je neuporediva ... meni je prelazak na Mi bilo fenomenalno iskustvo ... ali definitivno telefon je za preporuku

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
U odnosu na mog bivšeg G4 - kamera je lošija ali SVE drugo je isto i bolje + cena koja je neuporediva ... meni je prelazak na Mi bilo fenomenalno iskustvo ... ali definitivno telefon je za preporuku

Sent from my MI MAX using Tapatalk
A primećuješ li razliku između ekrana? G4 ima sjajan displej pa me baš zanima da li primećuješ razliku u oštrini kontrastu itd.

mi4c/miui8
 
A primećuješ li razliku između ekrana? G4 ima sjajan displej pa me baš zanima da li primećuješ razliku u oštrini kontrastu itd.

mi4c/miui8
Možda ... ali kad uvatiš Mi u ruku - zaboraviš sve .... ekran je više nego dobar - da se razumemo - ja sam prosečan korisnik - nemam neke sulude zahteve od telefona - ovo je savršeno za mene - vid mi slabi (krastavac godine) tako da je 6.4 ekran moj adut ... 3 dana baterija - pa sa G4 sam molio boga da izguram 1 dan ... ma jedan zadovoljan korisnik MiMax

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Osvetljenje i nije neko mi max-u, to je i sam drugar priznao koji ga poseduje, a i licno sam se uverio jer sam ga koristio vise puta..
Neuporedivo je bolje npr na mom 5s-u a i bolje je bilo na P9 lite, jer je njega koristio drug pre nego sto je uzeo mi max..
Ja sam onaj tip kome je dovoljno full HD, cak i na 6ipo inca.. Tako da po meni samo osvetljenje nije neko sto se tice ekrana..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bas razmisljam da li da uzmem ovaj tel. Koja verzija je najbolja sto se tica odnosa cene/memorije? Da li ga poruciti sa nekog kineskog sajta ili kupiti na kp od preprodavaca? Koju verziju preporucujete?
Da li radi sve out of the box ili mora nesto da se cacka po softveru kako bi radio play store?
Trenutno imam note 2 i mislim da je doslo vreme da ga menjam posle 3 god. Veliki ekran mi je samo plus, ne smeta mi, imam velike sake. :-D

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
 
Osvetljenje i nije neko mi max-u, to je i sam drugar priznao koji ga poseduje, a i licno sam se uverio jer sam ga koristio vise puta..
Neuporedivo je bolje npr na mom 5s-u a i bolje je bilo na P9 lite, jer je njega koristio drug pre nego sto je uzeo mi max..
Ja sam onaj tip kome je dovoljno full HD, cak i na 6ipo inca.. Tako da po meni samo osvetljenje nije neko sto se tice ekrana..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bolje osvetljenje na 5s ? Mozda u diznilendu... Koristim Mi Max vec 3 meseca presao sam sa 6s na njega. Jedino sta mi je downgrade to je kamera, uz moje navike izgura mi i po 3 dana koriscenja. Prezadovoljan sam telefonom
 
Ja bas razmisljam da li da uzmem ovaj tel. Koja verzija je najbolja sto se tica odnosa cene/memorije? Da li ga poruciti sa nekog kineskog sajta ili kupiti na kp od preprodavaca? Koju verziju preporucujete?
Da li radi sve out of the box ili mora nesto da se cacka po softveru kako bi radio play store?
Trenutno imam note 2 i mislim da je doslo vreme da ga menjam posle 3 god. Veliki ekran mi je samo plus, ne smeta mi, imam velike sake. :-D

Sent from my GT-N7105 using Tapatalk
Par nas je uzelo od poznatog prodavca sa KP, specijalizovanog za Xiaomi. Po meni je nabolje da uzmes verziju 32/3, (3/64 nisam nešto ni viđao da ima), a iskreno, mislim da se ne isplati naručivati iz Kine, jedino ako imaš nekoga da ti donese pa da izbegnes carinu. Inače, pomenuti prodavac baš valja EU verziju sa global romom i pre-instaliranim google servisima

Mi MAX
 
Nazad
Vrh Dno