Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Pa ne može od ivice do ivice kada je ekran 2.5d. mislim može ali tako staklo košta 30+$ i nije baš najsrećnije ( pogledati Galaxy s7 temu )

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Imas PP.
To za imenik ne znam jer koristim jednu karticu ali znam da ima fora da mozes aplikacije da dupliras.
 
Mogu aplikacije da se dupliraju,nisam našao da može i imenik.
 
Pi bre, dual sim telefon a nema rešenje za to? Nemoguće da ja jedino koristim dve kartice, to mi je i bila prednost. ovo mi je prvi dual sim.
 
Ja sam imao zadnja tri dual sim telefona i nigde nisam video dupli imenik.

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 
Kako onda rešiti dual sim sa dva imenika? Bez dva imenika za svaku karticu dual sim mi nema poente.
 
Mislim da si jedini na svetu kome tako nešto treba na dual Sim telefonu :)

Ne razumem čemu 2 imenika za 2 broja ? Ionako ti se kontakti vezu za google akaunt/akaunte

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Da li uopšte postoji android dual sim telefon na kome možeš imati dva imenika?
 
Pa ne postoji .. nema logike da postoji

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Screenshot_2016-12-15-11-28-38-129_com.android.updater.png

Da li opcija download update skida beta rom? Posto stable globala nema.
 
Download update skida rom koji trenutno koristiš.
 
Hvala.
To je fazon za neki backup tog roma i sl?
 
Najverovatnije.
 
Mislim da si jedini na svetu kome tako nešto treba na dual Sim telefonu :)

Ne razumem čemu 2 imenika za 2 broja ? Ionako ti se kontakti vezu za google akaunt/akaunte

Onaj ko koristi dva telefona i dve kartice ima jedan isti imenik u oba telefona? :wave: :smash:
Jedna je privatna kartica, jedna za posao. To se jedno od drugog odvaja, sigurno nisam jedini na svetu koji tako radi.
Na drugom telefonu nema google nalog, to je dumb fon, dobro si me podsetio da je problem i prebacivanje, ovaj ne vidi sa sim kontakte, ili ne nalazim opciju...
 
A kako ti koristiš 2 telefona i dve kartice na jednom telefonu koji je dual Sim?

Na kraju krajeva brojeve sa jednog vezi na jednu google adresu a sa drugog na drugu.

I dalje mi nije jasno zbog čega si zapeo na 2 kontakt apk..
I dalje ne vidim logiku u ovome što pišeš ,a čim ne postoji ni na jednom rom-u na svetu znači da verovatno niko ne vidi

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onaj ko koristi dva telefona i dve kartice ima jedan isti imenik u oba telefona? :wave: :smash:
Jedna je privatna kartica, jedna za posao. To se jedno od drugog odvaja, sigurno nisam jedini na svetu koji tako radi.
Na drugom telefonu nema google nalog, to je dumb fon, dobro si me podsetio da je problem i prebacivanje, ovaj ne vidi sa sim kontakte, ili ne nalazim opciju...

Nije isto dva telefona i dual sim telefon,džabe se natežemo oko toga.
Imenik iz dumb telefona izvezeš u .vcf fajl pa taj fajl prebaci u android i uvezi ga,ima ta opcija.
 
Vidi sa Sim kartice kontakte.Otvoris Contacs, zadrzis duze prvo kapacitivno dugme i dobijes skrivene opcije... A medju njima i import/export from SIM 1 i 2.

Sent from my Redmi 4 prime
 
@fkloznica, već sam ti odgovorio, neću da se dva imenika pomešaju, hoću da to bude razdvojeno. Ti ne vidiš poentu jer ti ne treba, meni treba i vidim poentu.
 
To ne može i stvarno je glupo o tome više pisati.

Послато са MI MAX
 
@Kidence, dosta si mi pomogao sa ovim. Nisam ni znao za ovaj meni, manipulacija sa obe sim kartice je tu. Hvala.

@veljadj, slažem se, ali... ako neko napiše na ne vidi poentu nečeg što meni treba ko leba, znaš, nije ok., uz to ni nema ovaj telefon, možda ni dve kartice.
 
Ima tu jedva varijanta, da je tako nazovem, koju sam ja osmislio ;)

Sa sim 1 obrises sve kontakte i za nju ubacis kontakte u imenik preko acc.
A kontakte sa sim 2 ne ubacujes u telefon, nego podesis da ih cita sa sim kartice...i ona se ne mesaju na isti nalog.U imeniku lepo mozes da vidis da li je kontakt sa naloga(SIM 1) ili sa SIM 2.To je moje resenje. ;)

Sent from my Redmi 4 prime
 
Kolko SOTa izvlačite iz akumulatora tj iz baterije ovog telefona? :)

37 minuta razgovora, 15ak minuta igranja NOVA 3, net preko GSMa palim po potrebi, kući stalno na WiFi-ju i puno dopisivanja (sms, viber, wa, messenger)
Odgledao zadnju epizodu Westword-a zvuk slušao preko bluetooth slušalica

1fa48714bc0b4dc225dd627a090cfd61.jpg


a5ae5c5872bd38ae699be79383509d6e.jpg


bb637f1165740f999c89a70ddd941910.jpg


96741ca9a5b652266af5ca63ca41775e.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Skoro devet sati upaljen ekran, ja nema nikada toliko SOT-a ali bateriju punim obično treći dan.

Послато са MI MAX
 
Ostali mogu da pakuju kofere, kakav samsung s7 edge i ostali, @rodjen_4_jula objasnio :D

Kod mene prvo punjenje na MIUI 8 beta, baterija 2 dana, ovakvom upotrebom nikad na nekom fonu. Prvi dan je većina dana bila napolju 4G/3G, bar 60% dana, sa automatikom i slajderom osvetljenja na 100%, oko 16:00 sam smanjio na 70%, kasnije na 50% kako se smračilo. Sve upaljeno što može da se upali. Danas je bilo laganije korišćenje, osvetljenje takođe automatika sa slajderom na 50%, isto sve popaljeno.




Za moju upotrebu sjajan rezultat koji nisam očekivao.
 
Ja imam oko 7h na 2-3 dana, ali sa 4 gmaila, ne gasim lte, wifi, fitnes tracker non stop nakčen, kao i bt u kolima često, jedino se igram sa brightnessom, automatski mi ne radi baš najbolje....

Mi MAX
 
Koristio sam i ja BT oko 30 min na trčanju, 3 gmail, viber, lte/3g uvek (ne gasim). Automatika mi stoji, kući na 50%, kada izađem odvrnem automatiku na 100%. Primetio sam ako se isključi automatika i odvrne 100% da je još svetlije, dosta svetlije, leti bi trebalo da se vidi lepo na suncu.

Koliko vam se puni sa fabričkim punjačem? :wave:


Imam problem da mi se u vidžetu ne osvežava sat (Transparent clock & world weather kupljen), a ne znam ni koji je ovo alarm 00:00?
Sada na primeru ispod je osveženo jer sam klikno da osveži vremensku prognozu pa je osvežio i sat, sat zaostaje za fabričkim. Zaključao sam Transparent clock & world weather.
 
Poslednja izmena:
Koliko vam se punu sa fabričkim punjačem? :wave:

[/img][/url]
Ja ga još nijednom nisam punio sa stock punjačem ali cifra od 4 sata mi izgleda realna (od 5-100%).
Imaš nazad u temi, za tačno 120 minuta od 13-96% sa S7 punjačem i isto tako za dva sata 14-92% sa Aukey 2.0 punjačem.
 
Izgleda da ovaj telefon uskoro dobija Android N... svaka cast za Xiaomi ;)

Sent from my Redmi 4 prime
 
Nazad
Vrh Dno