Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Jel ti uključeno u settings "we recommend using online data for new remotes"?
 
Uf, gde je to. Jedino sto sam nasao u settinsima je:

Vibrate on touch
Add shortcut
Select remote

Nasao sam. Ladno ima 2 settingsa :)
Ukljucio i nista se ne desava. Nema veze, bataljujem daljinski...
 
Poslednja izmena:
Mene brine sto sa custom rom nema find my phone opciju

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ovako. Telefon sam napunio juce ujutru na 100% i poceo proceduru rutovanja, bekapovanja starog roma, ubacivanje novog roma. Sa svim cackanjima i podesavanjima do uvece sam bio na 48-46% baterije i 3h SOT. Odem na spavanje, probdim se i na telefonu 46% baterije. Reko, super. To je to. U 8h se spakujem i odem da radim, telefon gotovo i ne pipam 12h. Bio je jedan poziv i jedan vajber sa par slika. Baterija na 2%. Znaci, nisam ga pipao a baterija sagorela od 46% na 2% za 12h stojanja.
Evo sad ga punim prvi put na novom romu, pa cu da vidim da li ce da se malo bolje ponasa posle par punjenja, da se rom malo slegne :)
Definitivno glatkije ide, definitivno se brze ucitavaju igre i definitivno mi se svidja. Samo jos baterija da se normalizuje.
 
Ja sam opet danas stavljao Ressurection, i opet se vratio na MIUI :D

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Za slučaj da neko hoće da se zeza - mi-globe rom je na bazi xiaomi.eu, pa još fodatno ima rom builder gde može da se dodatno tweakuje rom:
Xiaomi.eu ROM basic Features:

Enabled search in statusbar
Enabled search gesture (swipe up) on the desktop
Enabled MiDrive in File Explorer
Added landscape mode for SMS app
Sunrise/Sunset in the weather app
Google apps support integrated
No useless Chinese bloatware apps
More free RAM due to less background processes
Unified flat style app icons for both system and 3rd party apps (eg. Play Store icon flat too, unlike official global MIUI)
Advanced menu with color icons (not just text like in official MIUI releases)
No any Chinese character under the full system
Mi Video, Mi Music, Mi Radio, Mi Browser: No any useless Chinese content
No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release
Added real 26 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans
Added Phone swipe to the right gesture on the lockscreen
Added T9 dialer support
Added Screen-OFF animation
Optimized GPS settings for EU
Optimized Battery consumption
Optimized RAM consumption
Theme element edit mode
Deodexed


Now with the MiUI globeROM Builder, you have the chance to create a whole new ROM, based on the great xiaomi.eu firmware, packed with lots of Apps, Features, Mods from mi-globe.com other projects and allways up to date every week. You can select and chose what you want and download it as only one complete ZIP-File for TWRP installation. See more about the installation on "How to Install" .

MiUI globeROM basic Features:

init.d Support for startup scripts
zipaligned APKs on every Boot
Battery Tweaks
Performance Tweaks
RAM Tweaks
Clean UI
Removed Chinese Apps
Faster GPS Fix
3-Way Reboot Menu (added Recovery and Bootloader)
CPU and Thermal Tweaks


With MiUI globeROM you will get xiaomi.eu basic Features + globeROM basic Features + all Features you enable or disable on the ROM Builder !
Start creating your own firmware on the "ROM Builder" and see all the features you can select and apply to your MiUI globeROM !
ROM builder
Ps: obavezno uključite expert settings :)
Stiže odmah rutovan, a ima i viper4arise (kao viper4android) koji svima preporučujem da instaliraju odma ,)
Ps: okačiću kasnije svoju kolekciju impulse response-a ali ovaj radi kaozmaj sa internim zvučnicima (kome ništa nije jasno nek pita :))
 

Prilozi

  • Dolby Pro Logic II LFE.zip
    27.6 KB · Pregleda: 9
Poslednja izmena:
Krenuo sam da skidam, ima i viper a ima atos koji vec imam. Inace ovo je na bazi miui 7?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ne ovo je nougat i MIUI 8.6 — ps: za hektor2 - ja sam išao dirty flash preko iste verzije xiaomi.eu ROMa (cache and dalvik) i sve radi lepo
 
Meni isto sve lepo radi, ali definitivno nesto jede bateriju. Nocas sam ga napunio na 100%, ujutru me doceka na 94%, malo sam ga cackao, 20ak min. i baterija na 89%.

Koji si rom odabrao pod "SELECT YOUR ROM VERSION" ?
Sta znaci ono "removing live wallpaper app will debloat you system partition" ?
Da li je MIUI Email app u stvari gmail app ili ne ?
 
Poslednja izmena:
U rom builder-u, pod rom version sam stavio xiaomi.eu 7.7.20 - a ta verzija xiaomi.eu mi je i bila na telefonu...
Inače i meni je nešto baterija čudna, ali sam ja nešto instalirao razne verzije modema pa sam mislio da je od toga?
 
Stavio sam i ovaj rom, i radi i on glatko ko puter, ali baterija ubiva. Mrsko mi je da se vracam a MM, ali zbog baterije cu izgleda morati. Opet cu sacekati par dana da vidim da se malo slegne...
 
Da li je presao neko na naslednika, Mi Max 2? Kakvi su utisci?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uporedio sam fizički 1 i 2jku, definitivno se vidi dragaciji chip u kameri. Recimo max 1 slika je dosta bliza nego na 2jci, na 2jci deluje kvalitetnija kada se porede. Staklo napred je isto. Nazad se razlikuje polozaj blica, donji deo rama takodje se razlikuje. Sto se brzine tice, to nisam nesto zagledao i nisam siguran da se i primecuje kada ides kroz meni

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Jel ima razlike u displeju izmedju dvojke i keca? Ono,prikaz,boje itd?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Isto.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nisam nista primetio, bas nista vezano za ekran.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Stigao ...:smash:
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-08-19-11-57-48-500_com.android.settings.png
    Screenshot_2017-08-19-11-57-48-500_com.android.settings.png
    87.7 KB · Pregleda: 104
Cek, zar nisi ti odradio onaj builder rom :) ili si se pak vratio na zvanicni ?
Ja sam stavio ROM sa prethodne strane, baterija se normalizovala. Sad izvucem 2-3 dana bez problema, a glatko ko puter :)
 
Ovo je MIUI 9 u izdanju mi-globe i za sada su mi utisci vrlo pozitivni - najputerastiji od svih ... :)
 
Poslednja izmena:
Skinuo sam, sad cu da probam taj

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
1. ROM builder - 7.8.17
2. Show expert settings - klik na opcije koje ti trebaju
3. TWRP factory data reset ovaj put
4. Install I vozi ...

Naravno I backup po izboru - ja sam odradio MIUI backup I twrp. MIUI se vratilo normalnono na 9ku...
Edit: I da pod govtuner sam stavio battery/powersave ovaj put
 
Poslednja izmena:
Mislim da cu preskociti ovaj. Iako sam MIUI odradi restore svega, jos uvek moram dosta toga rucno da cackam, sto mi se ne radi bas :)
 
Stavio Sam ovaj room, bas bas mi se svidja.konacno jedan da mi odgovara

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
@hektor2
Kako hoćeš - ali moram da skrenem pažnju da je rom do jajjja :d
 
Sto je doyajno u odnosu na predhodni, odn. ovaj koji ja imam. Ovaj moj se od predhodnog razlikovao samo po puterastiji i to sto se video settings za kameru vise ne vraca na default, vec ostaje kako sam ja ostavio.
Vidim da je ovaj moj 1gb kad se skine, a ovaj najnoviji skoro 2gb. U vemu je fora.


Sorry. Ovaj nisam ni skidao, nego sam primetio velicinu sa onog linka sto sam ja postavio.
 
Poslednja izmena:
Kao prvo veličina starog roma je 1.06gb, a novog 1.13gb - tako reći isto. Do jaja mi je pre svega što telefon radi kao da sam zamenio procesor, a ne rom. Pri tom ne mislim da je "puterastiji", nege bre prosto brže ide sve. E, sad mrzelo me da backup radim sa titanijum-om, pa sam odradio kroz Miui i nije mi još uvek aktivan poslovni mail ni viber trenutno, pa to možda promeni malo stvar, ali ja imam osećaj da sam uzeo drugi telefon u ruku... Stvarno je "lightning fast"...
 
Veličina je 1.2gb, meni se sviđa u odnosu na 8.2.5.0. Probao sam sada split screen, super fora

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno