Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Richard8

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
31.12.2015
Poruke
129
Poena
19
Novi Xiaomi, nova tema

znatno bolja baterija 4850 mAh

metalno kućište, debljina od 7.5mm, težina 203g

čitač otisaka prsta (Xiaomi navodi brzinu otključavanja od samo 0.3 sek)

3GB RAM + 32GB ROM cijena u Kini cca. 230 $

3GB RAM + 64GB ROM cijena u Kini cca. 260 $

4GB RAM + 128GB ROM cijena u Kini cca. 310 $

3 boje: Silver, Gold i Dark grey

via: http://www.xiaomidevice.com/xiaomi-max.html

Prvi hands-on sa uređajem:
 
Bogami, biće teška trilema tamo krajem godine...mi max, ili A9 ili C6 ultra ili šta već bude tada aktuelno od Sony 6'+

sent from e6533
 
Jel neko na kraju uzeo ili probao ovo čudo? Neka iskustva?

SM-A9000
 
Ako voliš veliki ekran, nemaš bolji izbor.

Nisam ga koristio ali sam ga video uživo. Veoma kompaktna stvarčica za 6,44" ekran. [emoji1]
 
Postoji tema na jednom drugom forumu (MS). Tamo sam izneo jedan kratak review telefona, pa koga zanima moze da baci pogled.
 
Postoji tema na jednom drugom forumu (MS). Tamo sam izneo jedan kratak review telefona, pa koga zanima moze da baci pogled.
Pročitao..thx...
Interesuje me koliko je problem navići se na miui 8...Imao sam prilike samo da ga isprobam, i nije mi se nešto svideo...

SM-A9000
 
Ja sam se bas brzo navikao, kao sto sam tamo napisao presao sam sa S7 na ovo cudo i nisam imao nikakvih problema da se naviknem, sto na velicinu i dimenzije telefona sto na MIUI. Prija promena i meni se dopada. :)
 
Ja sam se bas brzo navikao, kao sto sam tamo napisao presao sam sa S7 na ovo cudo i nisam imao nikakvih problema da se naviknem, sto na velicinu i dimenzije telefona sto na MIUI. Prija promena i meni se dopada. :)
Ti bese imaš 2/16 verziju?
Ima li ikakvih problema sa "samo" 2GB RAMa?
Koliko SOT imaš u proseku?


SM-A9000
 
Ne, ja imam 3/32GB verziju mada ne verujem da postoje razlike u realnom radu i verujem da sve verzije rade podjednako dobro.
SOT varira u zavisnosti od koriscenja, recimo od 9 do nekih 10 i po sati, zavisi naravno od 3G/WiFi, osvetljenja itd. Kao sto sam pisao vec, ceo dan uz full koriscenje a uz neko normalno koriscenje (kao sto velika vecina i koristi telefon) bez problema moze 2 dana da izdrzi bez punjenja.
 
Ne, ja imam 3/32GB verziju mada ne verujem da postoje razlike u realnom radu i verujem da sve verzije rade podjednako dobro.
SOT varira u zavisnosti od koriscenja, recimo od 9 do nekih 10 i po sati, zavisi naravno od 3G/WiFi, osvetljenja itd. Kao sto sam pisao vec, ceo dan uz full koriscenje a uz neko normalno koriscenje (kao sto velika vecina i koristi telefon) bez problema moze 2 dana da izdrzi bez punjenja.

Sa tolikim SOTom, verujem da bih izlazio na tri dana...
Samo da proverim, 4G ti radi bez problema? Vidim da podržava B3 gde je većina naših baznih stanica..

Hvala...


SM-A9000
 
Vrlo moguce mada ja ga ne stedim ali vrlo verovatno da bi mogao da se razvuce i na tri dana. Do sada mi SOT nije bio ispod 9h a najvise sto sam izvukao je bilo negde mozda 10:15, 10:20h ali uvek ostane min 5-6%, nikada ne idem do 0%.
Sto se tice 4G tu ne mogu da ti dam odgovor jer koristim 3G.
 
Kakav mu je ekran? Boje i uglovi gledanja? I ono meni najbitnije - da li se vide pikseli :) ?

mi4c/miui8
 
Ekran je stvarno dobar, kao sto sam napisao u onom kracem review na drugom forumu, upravo to je jedna od glavnih stvari zbog koje sam ga i uzeo, pre svega sama velicina ekrana. Dolazim sa Amoleda (S7) i ovaj ekran mi je super, nemam nikakvih zamerki, boje i uglovi gledanja odlicni. Uporedjivao sam displejeve (S7 vs Max) i ljudsko oko zaista ne moze da primeti razliku u kolicini piksela, ni na jednom ni na drugom telefonu se pikseli ne vide.
 
Ekran je stvarno dobar, kao sto sam napisao u onom kracem review na drugom forumu, upravo to je jedna od glavnih stvari zbog koje sam ga i uzeo, pre svega sama velicina ekrana. Dolazim sa Amoleda (S7) i ovaj ekran mi je super, nemam nikakvih zamerki, boje i uglovi gledanja odlicni. Uporedjivao sam displejeve (S7 vs Max) i ljudsko oko zaista ne moze da primeti razliku u kolicini piksela, ni na jednom ni na drugom telefonu se pikseli ne vide.
Odakle si poručio?
Koliko te izašla carina i PDV?
Jel ima u nekom EU magacinu da se naruči unutar EU bez pdv-a i carine kao što naprimer ima LeEco ? Ciljam na minimum 3/64 varijantu ali ako mogu proći bez pdv-a i carine uzeo bih 4/128 varijantu.

Kakvo je kesiranje aplikacija? Pogledaj pod Developer options - running services - show cached services i postavi screenshot ovde.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Pogledaj u Top One na Aliexpress-u, ima duty free EU dostava dhl-om.

Znam da imaju 3/32. Ne znam da li imaju 3/64.

Ako mi pošalješ order id pre plaćanja imaš 5$ popust i kaljeno staklo na poklon uz standardan bundle uz telefon (2x folija, case).
 
Pogledaj u Top One na Aliexpress-u, ima duty free EU dostava dhl-om.

Znam da imaju 3/32. Ne znam da li imaju 3/64.

Ako mi pošalješ order id pre plaćanja imaš 5$ popust i kaljeno staklo na poklon uz standardan bundle uz telefon (2x folija, case).
Imaju i 3/32 170USD i 3/64 240USD, i 4/128 300USD, shipping je 25USD...
Deluje primamljivo, samo što se i na DHL ceka 20 dana

SM-A9000
 
Do 8 dana dostava max, i nekoliko dana da se preda dhl-u.

Retko gde moze brže od toga.
 
@Pablo, imas PP.
Baci ovde ss od running services.

Pogledaj u Top One na Aliexpress-u, ima duty free EU dostava dhl-om.

Znam da imaju 3/32. Ne znam da li imaju 3/64.

Ako mi pošalješ order id pre plaćanja imaš 5$ popust i kaljeno staklo na poklon uz standardan bundle uz telefon (2x folija, case).

Neću jos da poručujem. Tamo negde pred kraj oktobra.

A duty free EU to znači bez pdv-a i carine?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Jeste, bez ikakvih troškova ako se poruči u EU DHL-om.
 
Na kraju sam uzeo Mi Max 3/32 verzija...za sada zadovoljan, ali više detalja kasnije kada se naviknem na Miui
 
Poslednja izmena:
Na kraju sam uzeo Mi Max 3/32 verzija...za sada zadovoljan, ali više detalja kasnije kada se naviknem na Miui
Jesi uzeo sa linka iznad? Koliko mu je trebalo da stigne?

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Kamera mi je zanimljiva. Zna li se ima li puni manualni mod (iso, fokus, shutter speed...)?
 
Pozdrav "kolege" ... sinoć stiže "mali" - pa me nešto zanima ... jel moguće staviti čitač otiska prsta za otključavanje telefona?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno