Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Nisam siguran da je realan kapacitet. Da je moguce na velicinu koju ima originalna, Xiaomi bi sigurno stavio vecu. Za pocetak, stavi ti Mokee rom, bas fino štedi bateriju

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Od originalne ne može biti bolja,kupovao za druge telefone,iz iskustva.
Ne možeš imati SOT 9h i standby 3 dana.
 
To sam samo ja uspeo jedanput :D

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
U zadnjih par buildova primetio sam da se mail sinhronizacija cudno obavlja. Naime, stigne mail uredno i na mob i na komp, obrisem na telefonu, a na kompjuteru ostane. Ranije je bilo, ako procitam ili izbrisem na telefonu, to se automatski odrazava na kompu. Sad na kompu ostaju poruke neprocitane ili neizbrisane.
Zadnji build je 7.10.19
 
Nisam nikad imao problem sa tim. Trenutno na Mokee koristim Bluemail aplikaciju koja je daleko bolja od stock

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Prodaje li neko ove telefone kod nas? Ako može neki kontakt na PM, hvala
 
Gledam pre koji dan kod kuma, ista verzija kao moj - 2/16gb ima 10 sati SOT i 30% baterije. Nemam pojma kako ali tako :)
Ja i dalje ne mrdam od mojeg, 5-6 sati i da pevam. Evo sad je 3h SOT-a na 3 ipo dana i stigao je na 19% baterije.
Dodje mi da uzmem onu pojacanu bateriju sa Aliexpress-a, pa da vidim onda.
Na mokee, trenutno 24h standby, 6:30 sati SOT, jos 45% baterije

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Kad malo razmislim, kod kuma je iskljucen data (nema net u paketu), pa samim tim nema gubitaka na 3g/4g.
Probao bi tog mokija, ali me odbija to sto nema miui sync. Toliko mi je legao dobro, bekap sms-a, programa, setings-a, milina. Ovde bi morao posebne programe da instaliram za bekap.
 
To smo vec pricali :), superbackup, i vrati mi sve. Aplikacije skinem sa Play store, u library ima spisak

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Da da, ima,

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Da :), videces OTA takodje skida istom brzinom. Meni ne predstavlja problem, radim nesto drugo po telefonu. Svakako radi rucni install preko twrp(dirty flash), da bi mogao da uradis root. Ne zaboravi da skines gapps 7.1.2

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Nisam siguran da je realan kapacitet. Da je moguce na velicinu koju ima originalna, Xiaomi bi sigurno stavio vecu. Za pocetak, stavi ti Mokee rom, bas fino štedi bateriju

Sent from my Mi Max using Tapatalk

Jel ti Mokee bitno štedljiviji sa baterijom u odnosu na RR? I kakav je generalno u odnosu na RR (brzina, fluidnost itd...) - tj. da li mi se isplati da se prebacim sa RR na njega ?
 
Mene prosto muka hvata od isprobavanja. MIUI ocigledno odlicno radi, ima tu i tamo bubica, ali mi je mucenje to skidanje, stelovanje.
Kakva je kamera na Mokee ? Ima li hdri, da li radi google camera ?
 
Jel ti Mokee bitno štedljiviji sa baterijom u odnosu na RR? I kakav je generalno u odnosu na RR (brzina, fluidnost itd...) - tj. da li mi se isplati da se prebacim sa RR na njega ?
Bolji mi je mokee od RR, sa RR sam se vratio na MIUI koji definitivno nije štedljiv. Mokee ima neki svoj kernel koji izgleda lepo cuva bateriju. Bas cesto izlazi update, evo posle 2 dana vec novi. Koristim Google camera i lepo radi. Slike su definitivno bolje nego na MIUI
055ca430f898078f23642bde2fcc2287.jpg


Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Jedini problem kod google camera je to sto ne mozes da stavis da snima slike na sd katicu. Ovo bi trebalo da moze da se namesti preko xposed modula pictures2sd, ali xposed jos nema za nugat (ako nisam pogresio).
 
Pogrešio si - radi Xposed v88.1 lepo.
@ iH8Sn0w
Hvala - baš ću da probam prvom prilikom...
 
Kod mene radi na RR sa njegovim ugrađenim root-om - ne vidim problem da radi sa Magisk ili SuperSu:
Screenshot_20171024-123129[1].png

Da li si mislio na Magisk systemles verziju ?
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na root. Meni je umesto SuperSU, Magisk. Ako to nema veze, onda bi mogao da ga probam.

Inace, mislim da znam zasto imam problema sa mailom i viberom. Kada sam stavljao update, stavio sam da mi GOVTUNER MOD bude powersave, pa je valjda poubijao sve background servise.
 
Poslednja izmena:
Koliko se ja raumem (a to nije mnogo :d) gov tuner ne bi smeo da ima nikave veze sa blokiranjem background procesa ...
Ako je to MIUI kod tebe - dozvoli im autostart u "security" app i u onim "per app" setovanjima baterije stavi "no restrictions" ( settings > battery > manage apps’ battery usage)
 
Koliko se ja raumem (a to nije mnogo :d) gov tuner ne bi smeo da ima nikave veze sa blokiranjem background procesa ...
Ako je to MIUI kod tebe - dozvoli im autostart u "security" app i u onim "per app" setovanjima baterije stavi "no restrictions" ( settings > battery > manage apps’ battery usage)
Tacno, ni ja na Globe rom nisam imao problema. Koristim Bluemail i radi push instant. Xposed radi na Mokee 7.1.2, trenutno jako zadovoljan baterijom

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Zadovoljan
9a1522bbfe14b7c66cdc7c89a8989f9c.jpg
51f0273ed51ecd8224b45ebfcaf4e382.jpg


Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Moras rutovati posle instalacije.


Ne zaboravu Gaps, 7.1.2 arm64

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Mokeeeeeeeeee
8b20f16d398f226bc3d063db9b7f35fb.jpg
2abff1e00aa1f39420a3d73fcf1ab165.jpg


Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Pre koji dan sam stavio xposed za MIUI 9 i instalirao ga iz prve. To sam uradio samo da bi mi slike koje slikam sa google kamerom automatski prebacio na sd karticu. Pictures2sd se valjda zove modul. Naravno, kao sto sam i ocekivao, nista nije uradio. Nove slike su ostajale u memoriji telefona, umesto da budu prebacene na sd karticu. Posle su poceli programi sami od sebe da se force close i tako resim da nekako izbacim xposed. Prvo sam probao sa flashovanjem uninstalera iz recoverija, nije uspelo. Onda sam skinuo rom, fleshovao preko postojeceg, ni to nije pomoglo. Na kraju sam pobrisao SVE (ukljucujuci i sistemsku particiju), ubacio rom i sad imam nov telefon :) Nema repova, sve kao fabricki.
3 dana, 5+ SOT. Sve ukljuceno (gps, 4g, wi-fi, sinhronizacije)

Jedno pitanje. Da li neko koristi google kameru na MIUI ? Radi, ali kad je HDR u pitanju, tu je malo problematicna. Okinem i onda brzo odem do galerije (iz same kamere) i tu cekam da finisira. Ako samo okinem i cekam, u vecini slucajeva samo pukne i ne snimi sliku.
I cinimi se da su opasno popravili google kameru. Nocne slike su nebo i zemlja u poredjenju sa fabrickom. Danju su tu negde, mada mi se sve vise svidja gcam.
 
Nazad
Vrh Dno