Šta je novo?

Xiaomi Mi Max

Upravo je MiMax preko OTA ažuriran na Android 7.0.
Screenshot_2017-02-17-11-23-31-205_com.android.settings.png
 
Daj neka iskustva čim mogneš. Mi Max ima isto chipset kao RN3pro, nadamo se brzom apdejtu i za naš model. :D
 
Iskustva su za sada da ne vidim ama baš nikakvu razliku u odnosu na Android 6.0 :trust:mada je rano tek je instaliran apdejt.
 
Trebalo bi da se dobije split screen i slično sa sedmicom. Naravno, to je i dalje MIUI 8, s devetkom će doći promjene.
 
FB i Messenger ne rade ni posle apdejta na poslednju verziju sa Play prodavnice.Nisam vraćao telefon na fabrička podešavanja,znam da bi trebalo ali me mrzi.
 
Nikakve razlike ni ja ne videh kao ni Velja pa sam vratio na 6 i jutros dobio azuriranje za stable.

Nema ni traga od split screen ili floating window opcija, sto je prava steta za ovoliki ekran.

Inace, neko je pre par dana pitao za ono budzenje microsd kartice i druge sim kartice. Jutros mi stigao Dudu Nano sim kabl za koriscenje 2 kartice i microsd, i radi extra.
 
Te stvari iz Nougata bi trebalo da dođu sa MIUI9.
 
Nadam se floating window opciji. Split screen nisam mnogo koristio.
 
Pre par dana sam nabavio Mi Max sa 64Gb memorije. U njemu je ROM 7.0 NRD90M, "MIUI 8.3 by xiaomi.eu 7.2.17 Beta". BL je otključan, telefon je rootovan i ima TWRP.

Problem je što sa nekim programima ne mogu da koristim exsternu SD karticu i generalno imam problem sa zabranom pisanja na eksternoj SD kartici. (Opcija "Documents" u Settings je "enabled").

Ima li neko rešenje za ovo? Pročitao sam gomilu stvari i o MIUI ROMovima, i o Nougat op. sistemima, ali ništa konkretno nisam našao. Pre toga sam imao telefon sa OS 5.1 i problem sa pisanjem na SD karticama je bio rešen. To bih voleo da imam i na Mi Max.

Hvala unapred za sve savete.
 
Da li neko koristi neki custom rom?
Vidim na XDA da je Resurrection Remix 5.7.4 vrlo popularan.
 
Da li neko zna zašto ne mogu da se nakačim sa mimaxom na kućni wifi, a probao sam na hot spot na moj redmi note 2 i opet neće, wifi/mobilni net.(znači nije do kućnog wifi modema)

Medjutim na drugom mestu se nakačio na wifi, onako sa zadrškom.Takodje šljaka mu mobilni net super.

Da li je neko imao sličan problem?
 
Nisam imao takvih problema. Primetio sam da poslednji update baterija za nijansu slabija

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Kad ce vise ta sedmica i split screen?
 
Mislim da će to na MIUI9 tek.
 
Jel ima neko ideju gde naci 64gb model? Ovi na kp svi narucuju pa se ceka.
 
Probao kod Vladimira iz Beograda?
 
Nabavio sam fon, prezadovoljan za sad svime osim kamerom. Generalno me zabole za kameru, slabo je koristim ali ova je tako ocajna da nisam mogao da ne primetim.

Sent from my HUAWEI MT7-L09 using Tapatalk
 
Kamera je uzas samo nocu, danju je pristojna.
 
Danju je pristojna, naravno djubre naspram L930, aliiiii, baterija kida. Ja obozavam ovaj fon, zaista best of the best

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Takodje sada ne bi presao ni na jedan mob sem mi mix.
 
e22b0f5cffa48beaacff3a26e86953d2.jpg

Sad mi se dogradio ...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Kod mene je odavno ovako...
f1e60525dfc672cb13fede64c2e6553a.jpg


Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
 
Kad istestiraju tu betu na tebi onda ce nama valjda da posalju stabilnu sedmicu.
 
Radi i beta dobro,čekamo MIUI 9.
 
nešto sam se nameračio na malo veći ekran, i ajd ovaj uđe u uži izbor...ali, neko ga ovde na forumu nagaravi kako ima tih zvuk u slušalici tokom razgovora...ako postoji nešto što me užasno iritira kod telefona onda je to baš to:) ajd kažite mi jel to baš katastrofa od tihog zvuka, ili nije baš tako crno? znam da su se neki već žalili ranije na sličan problem kod nekih drugih xiaomi telefona, to mu sad dođe kao njihov zaštitni znak:D
 
Poslednja izmena:
Cekajte, je li vam to stigao Nugat? :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Zvanicno? Znaci trebalo bi da dodje i na Note 3 :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno