Šta je novo?

Da li je legalno koristiti Macbook u firmi?

adamche

Cenjen
Učlanjen(a)
15.03.2011
Poruke
756
Poena
195
Dva Macbook-a (jedan sa Lion a drugi sa Mountain Lion os, kupljeni u Americi pre otprilike 5 i 3 godine), da li ih je legalno koristiti u poslovne svrhe sa OpenOffice-om?

I da li je moguce koristiti Windows Intesa i Halcom programe sa WineBottler-om
 
re

Kakvo je ovo pitanje? U kojoj varijanti bi njihovo korišćenje bilo nelegalno? Jedino ako su kradeni pa te to brine.

Na drugo pitanje ne znam odgovor.
 
Dva Macbook-a (jedan sa Lion a drugi sa Mountain Lion os, kupljeni u Americi pre otprilike 5 i 3 godine), da li ih je legalno koristiti u poslovne svrhe sa OpenOffice-om?

I da li je moguce koristiti Windows Intesa i Halcom programe sa WineBottler-om

Nikakve veze nemaju legalnost i tip hardvera. Naravno da je legalno, sto ne bi bilo? Cak i da imas krekovan Office, ne mogu da provere jer to radi samo sa Windows sistemima.

Odgovor na tvoje drugo pitanje je ne, za tu svrhu instaliras Windows u virtuelnoj masini i uzivas.
 
Pa jedino ako ga pitaju za poreklo tih računara i da li ih imaju u inventaru osnovnih sredstava za rad, tj. da li se vode u poslovnim knjigama.
Da li su kupljeni preko računa firme i da li se uopšte vode na firmu ili fizičko lice?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima.

Ne vode se na firmu, kupljeni su (i korisceni) za licnu upotrebu, negde sam procitao da u ovom slucaju vlasnici mekova (koji su i vlasnici firme) mogu firmi da prodaju (ili iznajme) ove racunare (poseduju kutije a za racune ko zna, kupljeni su regularno u USA).

Pitanje je pre svega bilo vezano za koriscenje Mac OSa, nemam pojma da li postoje licence za komercijalnu i licnu upotrebu.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče licence za OS, koliko ja znam, nema razlike u tome da li se neka Apple mašina koristi u privatne ili u komercijalne svrhe, licenca je ista.

Još jedna stvar, što se tiče legalnosti OS-a, to ne treba da dokazuješ, pošto je instalacija na Apple mašinu besplatna.
 
Nazad
Vrh Dno