Šta je novo?

AMD FX 9590 na 970 Chipset?

CommandeR

Poštovan
Učlanjen(a)
30.12.2014
Poruke
180
Poena
70
Poštovani, imam Gigabyte GA-970A-D3 (Rev.3.0) matičnu ploču, i trenutno koristim AMD FX 6350 koji je na TurboBoostu 4.4Ghz. Pitanje je da li može FX 9590 da radi na mojoj ploči (Viđao sam da ljudi stavljaju na 970 chipset i sve radi normalno).
Imam vodeno hlađenje, 4x4GB HyperX FURY RAM, ASUS R9 280X DirectCU II TOP 3GB GD5 Grafiku, Raidmax 735W Modular napajanje.
Hvala unapred.
 
Koliko ja vidim nema biosa za tu plocu da podrzava FX 9590, druga stvar procesor sa 220w TDp-om na 4+1 fazu slobodno zaboravi.
 
Poštovani, imam Gigabyte GA-970A-D3 (Rev.3.0) matičnu ploču, i trenutno koristim AMD FX 6350 koji je na TurboBoostu 4.4Ghz. Pitanje je da li može FX 9590 da radi na mojoj ploči (Viđao sam da ljudi stavljaju na 970 chipset i sve radi normalno).
Imam vodeno hlađenje, 4x4GB HyperX FURY RAM, ASUS R9 280X DirectCU II TOP 3GB GD5 Grafiku, Raidmax 735W Modular napajanje.
Hvala unapred.

Sta ce ti taj sporet,bolji je od njega i taj 6350.Bolje sacekaj noviju generaciju koja bi trebalo krajem godine da se pojavi.
 
ako su igre u pitanju - besmislen apgrejd.

(izvor, futuremark.com)
 

Prilozi

  • Clipboard01.jpg
    Clipboard01.jpg
    88 KB · Pregleda: 175
Meni je radio CPU na 4.4GHz sa pojačanim Multiplierom sa fabričkih (19.5 - 3.9GHz na 22 - 4.4GHz), to je bio FC BIOS, kada sam updateovao na FEf, izbacuje mi "Load default and reset changes", kao da ne može da podrži to. Nisam ništa dobio updateom.
A pošto imam FX 6350 koji sam koristio na 4.4GHz povećavanjem multipliera, da li je on time overklokovan ili se to ne smatra klokovanjem? Nalazio sam svakave informacije pa mije malo nejasno?
I koliko bih mogao da ga podignem obzirom da imam CM Seidon V2 vodeno hlađenje? Trenutno mi radna temperatura stoji na 20ak C, dok u gamingu ide do nekih 40C...
A drugo, koliko ima razlike između 3.9 i 4.4GHz u nekoj igrici? Da li ima razlike u promeni FPSa i slično? Hvala najlepše.
 
Poslednja izmena:
naravno da jeste overklok.
 
naravno da jeste overklok.

Ništa, vratio sam FC BIOS, stavio sam multiplier na 22.5 - 4.5GHz, bez drugih podešavanja oko voltaža i slično. Radi stabilno, probao par igrica, temperatura ista, ništa se nije povećala a da bude neke bitnije razlike. Minimum oko 15C, normalan rad 20 i kusur, maksimum oko 40nešto... To je to. Kad je na defaultu fabričkom nije mnogo hladniji od ovoga, koji stepen samo manje...
 
Nazad
Vrh Dno