Šta je novo?

Xiaomi XiaoYi Night Vision WiFi 720P IP Camera

Na Gearbestu Xiaomi Dafang trenutno 23.80$ ako treba nekome

Sent from my MI 6
 
Ove Xiaomi kamere... je l' rade sa našim 4G netom (Telenor ili VIP)? Dopušta li im se pristup kada su kamere nakačene na 4G WiFi ruter naprimer? 4G je komplet pod nat-om, ali vidim da se spominju neki Xiaomi serveri, pa rekoh da pitam. :)

Video sam na drugoj strani nešto o tome, ali ne baš najbolje.
 
Не знам за НАТ, нисам га још закачио, на 4Г мрежи ради. Једина је мана што не можеш наместити наше време на логоу снимка код Дафанг. Код Мијиа може наше време, али је статична.
 
Te kamere što pomeraju glavu su glupost, mnogo bolje je sirokougaoni objektiv.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
One i imaju sirokougaoni objektiv, Dafang 120 stepeni, i nema potrebe za pomeranjem, ali ako treba moze da se pogleda skroz levo, desno, pa cak i iza...:)
 
Може само да користи ротатција, ако не треба не мора да се користи. После коришћења таквог модела, статична ми делује мање функционална.
 
Не знам за НАТ, нисам га још закачио, на 4Г мрежи ради. Једина је мана што не можеш наместити наше време на логоу снимка код Дафанг. Код Мијиа може наше време, али је статична.
Mijiu bi mi i odgovarao.

Na 4g mrezi radi u smislu da ti gledaš sa telefona (koji je 4g) stream Xiaomi kamere koja je nakačena na kućni Wifi ruter od sbba ili telekoma naprimer? Ili si nešto drugo mislio...
 
Poslednja izmena:
Шта друго? Поента јесте да преко 4Г или бежичне мреже, путем телефона/таблета приступиш одакле ти желиш, као и у реалном времену да добијеш обавештење о детектованом кретању.
 
Ček da objasnim polako, jer ne formulišem dobro poruke izgleda.
:)


Lokal gde bi stajala Xiaomi kamera (možda i Xiaofang na kraju) nema nikakav net. Uzeo bi se Telenor kućni net i ubacio u lokal da pravi wifi mrežu. Xiaomi kamerica bi se nakačila na tu mrežu "wifiranu" 4g mrežu i tako imala izlazak na net.
Interesuje me da li to radi, da li je kamera dostupna spolja zbog NAT-a kojeg imaju provajderi sa 4g kucnim netom? Video sam da se koriste neki Xiaomi serveri, ali ne znam u kom obliku, da li oni premošćavaju taj nat problem i kamera je dostupna i pod natovanom konekcijom, kao da se koristi vpn npr ili...?
 
Poslednja izmena:
To je već pitanje za nekog ko koristi na taj način, najsigurniji odgovor ti note dati. U teoriji to radi kako si zamislio, jedino ovaj deo oko NAT ne mogu da komentarišem, koliko znam oni koji su iza NAT moraju zakupiti statičku IP. Serveri za koje pitaš, to su serveri preko kojih ide snimak sa kamere, biraš Kineski, EU itd. Nema veze sa NAT.


Moze da radi i na bateriji za punjenje :
ddcc4c5af372e30d0335610afb7f8a5b.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne daju statičku za kućne net-ove ni Telenor, a ni VIP.

Ne bih da te cimam, jer ne znam koliko koraka ima za setovanje kamerice, ali i ti možeš proveriti da li kamerica radi preko podataka telefona. Naravno, ako ti nije mrsko da odvojiš koji minut. :)

Upali 3g/4g podatke na telefonu, upali hotstop telefona i nakači kamericu na taj hotstop. Uzmi drugi telefon koji je nakačen na drugu mobilnu mrežu ili kućni wifi (nikako na taj hotstop koji si napravio) i vidi da li se može pristupiti kamerici. Ako može, onda radi i kroz nat provajdera tj. ti kineski eu serveri su zapravo vpn.
 
Kod mene je Dafang nakacena na Vip kucni net i radi naj normalnije, pristulam joj sa tel odakle god hocu, ako si to pitao [emoji3]

Sent from my MI 6
 
E to je to. Znači radi kroz nat. :)

Super.

Hvala obojici na odgovorima.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
  • Like
Reagovanja: NAS
Bice opet negde na snizenju ako ti se ne zuri

Sent from my Lenovo A7600-F
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Da li je neko kupovao ili zna koji drzac kamere odgovara za xiomi dafang kameru? Ima raznih drzaca ali posto nemam kameru ne mogu da provalim koji odgovara. Nisu skupi a sigurno mnogo lepse izgleda nego da zbudzis nesto.
 
Dafang je prestao da vidi sd karticu, jel se desavalo nekome?
8608ca16e5a8059eb02abd52acf36c5b.jpg


Sent from my MI 6
 
Meni se to desilo dva puta.
Izvadi je, formatiraj i vrati u kameru.
 
Probacu kad stignem kuci, jutros sam je restartovao na brzinu ali nije proradila

Sent from my MI 6
Sad se setih da nemam vise telefon u koji ide sd [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Prosle nedelje stigla jos jedna Dafang kamerica i to za 9 dana... [emoji41]
Ovog puta u novom pakovanju, dok nisam otvorio kovertu, mislio sam da su poslali nesto drugo, jer je dosta manje...
ae5e452744617a1b57b143ab8a3d81b5.jpg
 
Gde si uzeo? Koja cena?
 
To je bas super cena!
Kod si pokupio na nekom sajtu? Ima li jos toga?
Jurim tu Dafang kamericu skoro 2 meseca i nikako da mi naleti po nekoj super ceni.
 
Taj kod sam nasao bas na DD4, i vazio je za odredjeni artikal, medjutim posle nekih radova kod njih na sajtu, ti kodovi su mogli da se koriste za sve artikle. Bio sam skroman i uzeo samo jednu kamericu...:D
Trenutno ima kod FIFA od 8%...
Postarina je besplatna i dobija se registrovani broj za pracenje, samo morate poslati poruku prodavcu da vam da, jer im ne funkcionise bas sve automatski na sajtu, pise da je poslato ali nema broja...
 

Prilozi

  • DafangFIFA.JPG
    DafangFIFA.JPG
    45.8 KB · Pregleda: 66
Dobio sam neki kod na mejl posto sam se registrovao, 10% popusta. nego nigde nisam video gde se to unosi a nigde ne pise kako salju niti da li ima broja za pracenje ili nema.
PS/ dali je to samo pakovanje manje ili je i kamera manja? Daju li eu adapter?
 
Poslednja izmena:
Kod se unosi kada artikal ubacis u korpu, vidi se iznad u screenshot-u koji sam postavio.
Za sve do sada sto sam porucio kod njih(10-ak porudzbina) dobio sam registrovani broj za pracenje, pisalo je ranije, ali su skoro menjali dizajn sajta, pa dosta toga i ne funkcionise, ne stizu obavestenja na email, vec moras da proveravas na sajtu kada je porudzbina promenila status u "Shipped", pa i tada mi nije ispisalo tracking broj, vec sam morao da ih kontaktiram porukom i dobio sam odmah, nakon par sati....
Novo pakovanje je manje, malo sire od same kamere, vidi se gore na slici, nema EU adaptera, to uzmes kod nas kod kineza ili neki power adapter sa usb izlazom, od mobilnog itd.... Kameru jos nisam stigao da povezem i testiram...:)
 
Juce uopste nisam imao opciju za unos koda.Sad probao i ima.
 
Da li ima neki drzac kojim bi mogla da se zakaci za krevetac?

Sent from my Le X620 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno