Šta je novo?

Xiaomi XiaoYi Night Vision WiFi 720P IP Camera

Nemaš NAT. Sad traži šta je problem. Ja bih ih resetovao i ponovo podesio.
 
Vec sam to uradio sa jednom i sad ne mogu da je povezem. Resetujem, skenira QR kod , dodje do 90% i izbaci connection timeout... Kamera stoji na 20cm od rutera.
8b2779555c2e87ffb9895c9461bc6884.jpg
 
Poslednja izmena:
Promeni server.
 
Samo na kineskim serverima se vidi kamera, na ostalim, niti mogu da je dodam, niti se vidi ova sto je povezana.
 
Na EU ne možeš? Mislim da sam probao čim se pojavio i nisam uspeo da dodam, pa sam odustao u nedostatku vremena za ispobavanje. Ostavio sam sve ovako, jedino ne radi naše vreme na snimku na Dafang:
Screenshot_20180206-113024.png
 
Samo sa kineskim radi, nece na EU. Jel mozes da proveris sta pise pod Dafang->General settings->Network info->RSSI, tu mi stoji 0, a nisam siguran, da li je i pre tako bilo?
 
Isto 0.
 
Pa ne moze CN model na EU server... ja ne znam da je to ikada i moglo...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako neće, vidiš da radi, našli smo problem, treba izabrati dobar server. Na USA i još nekim radi mijia, Dafang ne.
 
Ja imam Xiaofang i samo na CN serveru radi. Koliko ja znam, razlikuju se mac adrese za CN i EU modele i po njima se zna za koje je trziste kamera.Mada nisam bas u toku zadnjih par meseci, mozda se nesto promenilo...ali cisto sumnjam.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Na kom serveru si probao? Na EU? Na Kineskom ti radi, ne čačkaj tu ništa :d Na kom serveru on proba? To ima probati samo za EU server, ako je bolja konekcija i naše vreme na snimku.
 
Poslednja izmena:
Ma, ne rade mi kamere na kineskom serveru, to pricam od pocetka...:) Odjednom samo nisam mogao da udjem u obadve, a nista nisam dirao niti menjao.
Ovako stoji stalno:
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-02-05-17-00-34.png
    Screenshot_2018-02-05-17-00-34.png
    243.5 KB · Pregleda: 42
Da ti nije kamera povukla neki update firmware-a ? Uporedite verziju...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mi Home je 5.1.1. Imaš i one modovane je verzije... Radi preko 4G, sad nisam kući
Dafang verzija:
Screenshot_20180206-131221.png
 
Probaj još negde, kod komšije ako možeš, i ako je drugi internet operater. Sumnjam da si nešto blokirao, možda ti je AV zatvorio neki port, ili neka slična app. Probaj i menjanje različitih servera,možda neki pusti. Ili odmori pa sutra, možda jednostavno neće.
 
Svasta sam probao, evo sad i sa starijim verzijama Mi Home(4.x.x), sve isto, connecting(1/3) i dalje nece... Valjda ce proraditi, kako je i stalo, samo od sebe...:)
 
Tako je i bilo, proradile!:D
Odjednom je kamera koju sam resetovao i pokusavao da dodam izgovorila nesto na kineskom i zasijala plava lampica, do tada je blinkalo naizmenicno plavo-zuto, pokusavala da se poveze.
Rade sada najnormalnije, a procitao sam na 4pda, da su jos neki korisnici imali iste probleme. Inace su sve vreme snimale na sd kartice, cak i ova koja nije bila povezana na server.
 
Znao sam da je nešto prosto u pitanju :D
 
Naleteo sam na jednu kamericu koja mi deluje ok
https://www.aliexpress.com/item/Sri...on-Motion-Detection-for-Home/32731266549.html
ali me zanima kako generalno funkcionise dojava na tim IP kamerama.
Ova kamerica ako sam dobro skontao nakon aktivacije senzora pokreta salje fotku na izabrani e mail.
Ako koristis ovakve kamere za video nadzor sigurno neces buljiti u ekran non stop vec je ta tkz dojava jako bitna. Kako je to reseno na kamerama koje imate?
 
Xiaomi ima svoju app, dobiješ obaveštenje sa video klipom u trajanju od 9-10 sek.
 
Preko aplikacije dobijes klip? Ima li kasnjenja ili se video dobija ,,odmah''? Koja je velicina klipa odprilike?
 
Odmah se dobija. Ne znam koja veličina.
 
Na Dafang kameri dobijes obavestenje sa video klipom u Mi Home aplikaciji, kao sto rece Ivan. Da bi pogledao moras da ga download-ujes sa kineskog servera i ostaje u memoriji telefona. Kod mene su trajanja oko 15-ak sec i velicine do 1mb. Ne postoji mogucnost slanja obavestenja na email, bar za ovu kameru.
 
Narucio sam ja sa geekbuying-a Xiaomi Mijia Aqara Smart 1080P, sa opcijom da radi kao gateway. nije skupa, sad je 27e, videcemo kakva je kad stigne. :)
 
Potrebna mi je jedna kamerica za isped kuce pa mi treba mala pomoc oko izbora. Kamera bi stajala zasticena od padavina i noci bi imala dosta dobro ulicno svetlo tako da nece nikada biti u potpunom mraku, pozeljno je da ima rotaciju onu "interfon" funkciju, dojavu o kretanju i snimanje na sd a naj bitnije je to sto u kuci nema racunara osim telefona pa ukoliko ta podesavanja ne mogu da se urade preko njih otpada cela prica na zalost.

Послато са Lenovo A7600-F уз помоћ Тапатока
 
Ne razumem kakvu interfon rotaciju želiš?
Mi ovde uglavnom ove dve koristimo i zadovoljni smo. Prva ima malo širi ugao vidljivosti a druga može da se okreće/rotira po potrebi iz aplikacijie, ili može sama da prati ono što se pomera na slici.

Xiaomi mijia 1080P Smart IP Camera
https://m.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html?wid=21


Xiaomi dafang 1080P Smart Monitor Camera https://m.gearbest.com/ip-cameras/pp_693217.html?wid=21


Inače i meni je stigla dafang i nisam uspeo da sredim timestamp na slici pa sam ga isključio skroz jer imam vreme gore u aplikaciji, ne mora da bude i na slici. Na Mijia timestamp radi bez greške i sa sadnjim update-om 3.3.10_0154
 
Poslednja izmena:
Rotaciju i "interfon" komunikaciju, greška u kucanju. Video sam da je neko tako nazvao audio komunikaciju između kamere i telefona u toku snimanja npr. ako sam ja to dobro shvatio. Video sam da u glavnom koristite ta dva modela zato sam i pitao da li ispunjavaju to što meni treba


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno