Šta je novo?

Xiaomi XiaoYi Night Vision WiFi 720P IP Camera

Sudeci po tom testu Dafang ima najbolji kvalitet snimka, a po specifikacijama Mijia je bolja:

Mija vs Dafang

FOV: 130 degree vs 120 degree
Frame Rate: 20FPS vs 15FPS
Infrared LED: 8 vs 6 dioda

Sta da radim, da narucim Dafang umesto Mijia?
 
Poslednja izmena:
Poredim te dve, nekad jedna zablista, nekad druga. Na Dafang nisam uspeo da podesim naše vreme da bude zalepljeno u snimku, lično više volim nju da koristim. trenutno je na akciji za 23$, pa ko iskoristi:
Xiaomi dafang 1080P Smart Monitor Camera
https://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_693217.html?lkid=10690141
Promo kod: HNYear492
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    75.5 KB · Pregleda: 99
Poslednja izmena:
Naručio sam ga za 27$ prošle nedelje. Videću kad stigne kakav je. Mora da postoji neki način da se sredi vreme.
 
Možda ako bih je prebacio na Evropski server, na kineskom ne, nisam rpobao da je prebacim jer mi ovako sve radi, pa da ne čačkam, ali hoću kada nađem vremena. Na Mijia je namešteno sve po našim, velika prednost njena je 5GHz wifi.
 
Da li se i kod vas dešava da Mijia glasno "škljocne" prilikom promene sa dnevno na noćno snimanje (i obrnuto)? Videh da tada pali/gasi IR LED.

Ovako generalno sam zadovoljan njome, odličan kvalitet videa.
 
Da, to se dešava na svim prilikom promene. Nije glasno, ali se čuje.
 
Da, najverovatnije da ima neki relej koji ukljucuje led diode
 
Stigla danas i druga Dafang kamera, posle 56 dana...:D Dobro je sto u Mi Home aplikaciji mogu da se prate, pogledaju obadve istovremeno.
 
Da, radi kada se samo ukljuci Distortion correction, ali je tada manji ugao vidljivosti... ☺
 
Poslednja izmena:
I ako ga posle isključiš, da li vraća nazad kinesko vreme?
 
Vrati se na kinesko vreme.
 
Poslednja izmena:
Pokazuje naše verne kada gledaš uživo, ali ako uključuš snimanje na snimku je drugo Kinesko vreme.
 
Rade li vam kamere preko Mi Home? Mene zeza vec 2 dana, ne mogu da gledam online, ni na wifi, niti na mob. mrezi. Ne znam da li je problem sa serverima ili do mene...:trust:
 
Radi.
 
Toga sam se plasio, znaci do mene je...:D
Pa, ne znam sta moze biti, isto je na obe kamere, a nista nisam cackao oko rutera(Cisco 9328s), samo je od jednom pocelo to da nece da se konektuje. Menjao kanale, ne pomaze...
Inace njihov status je "online", ali kada udjem u nju pise connecting(1/3), i dalje nece.
Cak sam jednu kameru obrisao iz aplikacije, resetovao, i sad ne mogu da je dodam ponovo...:(
 
Koja verzija app i koji serveri? Kod mene je 5.1.1 i ne dižem ništa dok se ne pojavi na Google play verzija
1adf3719699599b2ea30e2a626e12e06.jpg
 
Poslednja izmena:
Kineski serveri, probao sam vise app., 5.1.1, 5.1.4, na tri razlicita telefona...
Sve je radilo ok i odjednom nece, a nista nije menjano.
 
Reset, zadrži iglicu, podesi ponovo. Pod uslovom da u telefonu nisi blokirao za pristup internetu Mi?
 
Da li si probao kamere da iskljucis i ponovo ukljucis kamere?
 
Nestajao je internet pre par dana na Žarkovu, baš sam pisali u SBB temi. Automatski je sve nastavilo da radi kada je došao. Da nisi na SBB? Da nisi iza NAT?
 
Restartovao sam i kamere i ruter, nista nije pomoglo. Jesam na SBB, ali ne znam da li je nat-ovana adresa. Nisam iz Bgd-a, nije bilo prekida neta...:)
 
Nema veze, proveri da nisi dobio NAT, nadam se da nije, inače truba.
 
Nisam bas siguran kako da proverim NAT, koju ip adresu da gledam, onu kojom izlazim na net ili...?
 
Ako se ideš direktno na modem, u cmd kucaj ipconfig /all. Ako se povezuješ preko rutera, u podešavanjima rutera pogledaj šta stoji za WAN?
Ako ruter/modem od SBB-a dobija IP adresu iz opsega 100.64.0.0/10 (100.64.0.0 – 100.127.255.255), imas CG NAT.
 
I ja sam juce, pretragom pronasao ovaj post, ali u ruteru na 2 mesta gde pise wan, nema nikakve ip adrese, a u cmd jedino pod ipv4 i default gateway ima ip adresa, tako da je jedino to. Ova adresa je i u ruteru pod local network.
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.x.x
 
Ne, nije ta.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    67.6 KB · Pregleda: 44
To me i buni, jer kod mene nema nigde da pise WAN...:(
Od ip adresa koje su ispisane ima jos samo ovo:
 

Prilozi

  • Capturecisco.JPG
    Capturecisco.JPG
    83.7 KB · Pregleda: 44
Nazad
Vrh Dno