Šta je novo?

Xiaomi XiaoYi Night Vision WiFi 720P IP Camera

Ne radi, uopste ne moze da pronadje kameru.
Nego, jel vama cvile strujni adapteri od kamera? Kod mene bas cvrci kada se priblizis..:zgran:
 
Ne, ništa. Poslušao sam ih sada :D
 
Dafang:
Screenshot_20171111-092229.png
 
Na poslednjoj verziji rade i Mijia i Dafang, ako ne rade posle ažuriranja, izbrišite keš i podatke, pokrenite ponovo app i ulogujte se. Ova kombinacija je kod mene server i jezik:
Screenshot_20171114-101330.png

Rade obe preko 4G mreže:
be73c10d87be537daf434df4ac08a584.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, na Mi Home 5.0.10 nije radila Dafang, a jutros je izasao update plugina(1.7.34) za nju, i kao sto rece, radi sve. Kod mene je u settings iskljuceno ono da apdejtuje plugine automatski...
Porucujem jos jednu.:)
A, adapter i dalje cvili...:d
Probao sam i sa drugim adapterom, cuje se ali dosta manje, u stvari svi oni ispustaju neki zvuk, neki vise, neki manje, bar ovi koje ja imam, ali ovaj Xiaomi je pobednik... Svakako cu uzeti neki sa EU utikacem.
 

Prilozi

  • Screenshot_2017-11-14-11-09-42.png
    Screenshot_2017-11-14-11-09-42.png
    73.9 KB · Pregleda: 85
Poslednja izmena:
Stigla mi je Mijia i prvi utisci su da je osetno bolja od stare XiaoYi
Timestamp radi kako treba i drugacije je resen pregled snimaka u odnosu na staru kameru.
Pitanje je da li da radim upgrade firmware koji mi nudi sa 3.3.6_0106 na 3.3.10_0147 posto sve radi kako treba?
 

Prilozi

  • Screenshot_20171114-215147.png
    Screenshot_20171114-215147.png
    71.4 KB · Pregleda: 90
Kod mene je zadnja verzija, na zadnjoj takođe vreme podešeno, radi sve isto kao i na staroj verziji. Za Dafang nisam uspeo da podelim naše vreme.

Zna li neko kako sa Dafang da sačuvam snimak u telefon? Mislim na snimanje non stop, ne zanima za koja dobijem upozorenje, vć kad izabere dan i vreme, kao što može na Mijia?
 
Uradio sam update firmware i zeznulo mi se vreme za 6 sati na timestampu.
 
Popravio sam times stamp!
U MiHome sam obrisao cameru (remove device) i odradio sam reset kamere. Posle toga sam je konektovao iz pocetka i radi kako treba. :)
 
Kako vi otvarate .mp4 video fajl sa sd kartice?
Probao sam u vise plejera i ne moze da se otvori, cak ni na youtube ne mogu kacim.
 
Ne vadim karticu iz kamere, skinem na telefon jer su ograničene opcije deljenja na one njihove talk koje ne koristim (izaberem datum i vreme koje mi treba, selektujem fajlove i u dno opcija download, skinuti fajlovi su u galeriji telefona), ako mi treba na PC delim na neki oblak iz telefona koji mi je povezan sa PC, zatim otvorim sa PotPlayer (ovaj otvara sve živo, inače ga koristim kao primarni Player) na PC.


88c3ada641354e25a031527857a86411.jpg
d74d65b4482c0cf3a2f781a04970004d.jpg



Kod Dafang može direktno da deli gde želim, odmah na neki oblak, mail, viber itd. ali samo fajl koji mi dođe kao upozorenje o kretanju, ne mogu da provalim kako da delim koji želim fajl snimljen kao kod Mijia?
 
Poslednja izmena:
Radi i kod mene i direktno sa SD kartice, problem je bio zadnji snimak koji izgleda da je corrupted, ima gresku jer je bio zadnji i iskljucio sam kameru u toku snimanja.
 
Meni od sinoc na Dafang-u blinka plava lampica, mislim da je do sada sijala konstantno. Nista nije apdejtovano, jednostavno sam primetio kada sam se vratio kuci, mogu da je iskljucim, ukljucim, ali i dalje blinka, inace sve funkcionise normalno. Mi Home 5.0.10, plugin 1.7.34, firmware 5.5.1.200.
 
Kod mene je isključena.
 
Ja mogu da se konektujem samo sa domaće wifi mreze, dok sa 4g ili sa druge wifi mreze nece. Vidim da neki preporucuju downgrade i firmware i aplikacije.
Kako je kod vas?
 
Na Dafang se konektujem normalno, sa mobilne, druge wifi mreze, poslednja verzija aplikacije, kao i plugina i firmware-a.
 
Koji server koristiš i verziju app?
 
Nakon šetanja kroz svih servera najzad su mi proradile i na 4G obe kamere (Mijia i stara Xiao Yi Ants).
Zanimljivo je to što Mijia radi dobro na americkom serveru ali tamo nisam mogao da dodam staru Ants kameru.
 
Ni Dafang ne mogu da dodam na USA, a dobro radi. Jesi li probao EU?
 
Da li je neko radio nadogradnju na novu verziju?

Screenshot_20171126-114859.png
 
Meni još uvek ne nudi update.
To na playstore si našao?
 
U samoj app, idi u podešavanja i na update.
 
Instalirao sam 5.0.12, cim je izasla. Sve radi ok, osim sto sam primetio da malo sporije ulazi u kameru, kada kliknem na precicu na ekranu. Pojavljuje se i ovaj prozorcic u dnu ekrana, u prethodnoj verziji(5.0.10) toga nije bilo, bar kod mene....
uploadfromtaptalk1511728053699.png
 
Koristi li neko ovu kamericu kao baby cam? Kako se pokazala? Ako koristite neku drugu može i preporuka za neku drugu.
 
Za baby kameru trebalo bi da radi dobro. Ne znam sta te zanima, da ti šalje notifikacije kada se probudi beba?


Mijia nikako da bude ponovo na popust. Mislim da sam kupio jednu za 25$ a sada nikako da je spuste ispod 45$.
A baš je dobra kamera.
 
Poslednja izmena:
Za baby kameru trebalo bi da radi dobro. Ne znam sta te zanima, da ti šalje notifikacije kada se probudi beba?


Mijia nikako da bude ponovo na popust. Mislim da sam kupio jednu za 25$ a sada nikako da je spuste ispod 45$.
A baš je dobra kamera.

U smislu kakve detalje mogu da očekujem na maloj distanci.
 
Nazad
Vrh Dno