Šta je novo?

Xiaomi XiaoYi Night Vision WiFi 720P IP Camera

Pokazuje kinesko vreme.

Kao sto sam napisao, radi dobro samo kad su telefon i kamera na istom WiFi-u. Čim ide kroz internet, tj preko kineskih servera, ide jako sporo.

Noćni snimak je iznenadjujuce dobar!
 
Noćni snimak na ovom modelu je najbolji koji do sada videh.
Kako misliš Kinesko?
c88e8c73323404829c4fe9c68f69d94c.jpg
 
Mislim da je kinesko vreme na watermark-u koji je deo same slike.
 
Koju app koristite na telefonu? Može neki link?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Ovo moze biti jako dobra prica u kombinaciji sa Raspbery pi 3 i motioneyeOS...naravno hack za rtsp se podrazumeva...meni pokriva ispred stana parking mesto..
 
Kinesko vreme...ne vidim opciju da promenim...

34eax69.png
 
Poslednja izmena:
Koji je to server?
Kod mene server i app ovako izgleda :
19dcc7c3a2a8beda3bb49f540abaf370.jpg
962e0171007643a3e4068b9b70ad27e1.jpg
 
Probao sam nekoliko servera i app uspeva da se poveze na ovu moju kameru samo ako je izabran kineski server. Skroz je nova, verovatno ce biti neki update...

Da ispravim moju predjasnju tvrdnju: veceras veza preko interneta funkcionise skroz ok, dakle isto kao i kada sam na istom WiFi. Izgleda da zavisi od guzve na serveru...

Probao sam NAS i radi. Samo se kroz app izabere SMB share koji ima full write prava za "Everybody" korisnika i kamera na njega kopira sve snimke koje inace smesta na SD karticu. Naravno, SMB share mora biti u istoj mrezi na kojoj je i kamera.
 
Pazario i ja Xiaofang, danas stigla.Za 23e zadovoljan...
Ja imam i Mi home skalameriju, sa njom sam bas zadovoljan...Ovo mi samo falilio da kompletiram setup :)

@peca89

Nase su China only, zato vuce vreme sa kineskog servera, mora CN u podesavanjima, inace ne radi.


Sent from my Redmi Note 4X
 
Poslednja izmena:
Koji port treba da se otvori na ruteru ili sta vec da mozes da se pristupa kameri preko RTSP protocola sa eksternog neta...
U lokalu sve radi, ali preko mob.neta nece...
 
Da bi radio RTSP na toj kameri, potreban ti je Fang Hacks. I bez njega, trebalo bi da mozes da pristupis kameri preko Mi Home bez port forwardinga.

PS. Drago mi je da skalamerija radi lepo :D
 
Odradio sam hack, modovao firmware(sada je english, nije CN).

Sve mi je jasno za app..ali preko dana kada su serveri optereceni spolja nema sanse da se pristupi kameri...(dok na istom wifi sve sljaka). Serveri su krs, tek uvece prorade.

Odradio sam hack i preko wifi(iste mreze) radi RTSP, ali spolja ne mogu da pristupim. Radi takodje preko kompa i VLC player-a.

Probao sam da otvaram neke portove na ruteru,ali nece...

Jasno mi je da moram da otvorim port, setujem externu IP...ali nece, pa me zanima gde gresim :)

A sto se tice skalamerije, odlicna, zavrsava vrunski posao.Malo sam je jos prosirio :)
 
Poslednja izmena:
Daj printscr sa ruter konfig strane za port forwarding

Sent from my SM-T715 using Tapatalk
 
I ne zaboravi da aktiviras auth za RTSP, posto vec planiras da pristupas spolja
 
Sa ovim serverom radi na WiFi, na mobilnim podacima ne:
aae4155d228743d526a76fdb04b5b2a4.jpg
 
Bila je Email ponuda za 28$, plus osiguranje i praćenje pošte. Sve oko 34$. Sve preporuke za taj model. Radi odlično na 5GHz WiFi, kod mene je problem nekad 2.4GHz i sve živo na tom WiFi uspori zbog ogromnog broja WiFi mreža, na 5GHz sve radi top, pronađete server koji najbolje radi i to je to.
Karticu od 64GB vidi bez problema, može da snima i na NAS:
984f3b352f7c85e01932a035659b00c6.jpg
 
Ps.
Neke stvari su malo jeftinije ako naručuješ preko mobilne app nego preko PC verzije sajta, ako vidiš ovaj znak to je to, još jeftinije nego preko PC Web veezije:
ad1caf0371ce54a96af1ddf65f5b35b5.jpg
94ab776d55adb54abfbe92e23af828c7.jpg





I preko WEB PC:

https://imgbb.com/
 
Poslednja izmena:
Problem je sto ovaj xiaomi mijia trenutno nemaju. Probao sam da naručim.
Sigurno ce biti neka akcija uskoro.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Sada sam probao, rasprodata je. Biće koliko već sutra u ponudi...
Ima i nov model koji se rotira ali nije dual band:
found a very interesting good in Gearbest: https://gearbest.app.link/zS3KNqkegH

Sačekaj malo da ih uporedim ako ti nije hitno. Mada očekujem da je noćni snimak slabiji, jer ima 6 LED. Ako ti nije bitno da se rotira onda mijia.
 
Bitniji mi je nocni snimak, noćni snimak. Sačekaću još par dana.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Onda mijia, mislim da je ona jedina sa 10 LED za noćno.
 
A, koja ima bolji kvalitet video snimka Mijia ili Dafang? Ili da uzmem obe, posto sam i planirao 2 komada...:) Vidim po netu da sa novim modelom dafang neki imaju problema sa povezivanjem sa mobilne mreze...
 
Meni je stigla dafanak, čeka u pošti, danas nadam se stižem pre kraja radnog vremena da je preuzmem. Za nju ću prvi put za sve ove godine platiti carinu ili pdv, ne znam šta su rebnuli na carini, oko 700 din. Nova je kamera, ko zna koliko misle da košta jer ima rotiranje...
 
^ imaš li iskustva sa tim sajtom? Da li im je roba original?

Preuzeo sam Dafanak, pakovanje duplo veće Mijia :wave:
 
Poslednja izmena:
Porucivao sam par puta, sve je bilo ok, placanje PayPal-om, tako da je i sa te strane sigurno.
 
Nazad
Vrh Dno