Šta je novo?

HP Presario cq57 kako ga ubrzati

aca_mc

Poštovan
Učlanjen(a)
31.10.2015
Poruke
23
Poena
54
Imam laptop HP CQ57 koji skoro da i nije koriscen od kada je kupljen.Sad mi je postao potreban ali uzasno me nervira koliko sporo radi..Pokusao sam po forumima da nadjem nesto ali se bas ne razumem mnogo oko nadogradnje i poboljsanja konfiguracije.Imam procesor AMD E 300 koji je izgleda uzasno los a procitao sam da je zalemljen za plocu..Ne znam da li moze da se stavi drugi i da li je to pametno i isplativo raditi.Ram memorija je 4gb mislim da je to dovoljno.
Oprerativni sistem je windows 7 ultimate 32 bit.Nisam jos rekao da zena ima laptop koji je kupljen u Metrou pre 8 godina Acer ali radi ekstra sa nekim celeronom i 2gb rama.Sta da radim da li moze nekako da se ubrza rad ili da ga prodajem i kupujem drugi.
 
ne moze da se ubrza nikako.... deda moj ( hahaha :D ) ima neku najjeftiniju toshibu sa e350 (cini mi se), kad on ludi koliko je spor, onda se zna koliko je sati :D
a igra samo sah i gleda youtube... ja seo jednom da listamo oglase, hteo sam da ga zviznem o pod...


besmisleni procesori, jos besmisleniji laptopovi...
 
Ja sam citao tako nesto ali nisam mogao da verujem da ne moze!!
 
Poslednja izmena:
Gresis SSD ne moze da popravi opterecivanje procesora pri sitnicama(otvaranje vise tabova , sporo skrolovanje , 1080p na youtube i slicno) samo ce mu brze bootovati i ulaziti u Windows , procesor je dosta slab kod ovog modela.
 
Nazad
Vrh Dno