Šta je novo?

Warhammer 40k: Dawn of War 3

Međutim, ne znam koliko pratite lore u knjigama, ima indicija da će se besmrtna životna sila Imperatora smesta obnoviti čim njegovo beživotno ali neumiruće telo bude skinuto sa Zlatnog Prestola, nakon čega će se On ponovo roditi. Pa da izvučem još jednu analogiju - možda će se isto desiti sa Lenjinom ukoliko ga iznesu iz mauzoleja i sahrane? Ko zna...:d

Ja koliko znam ima 3 teorije za sada i nijedna nije bila da će istog trenutka da se preporodi Imperator.
1) Star Child, da će u novom telu biti objedinjena engergija i duša Imperatora kada ga skinu sa zlatnog trona i umre.
2) Da ako budu ubijena sva deca Imperatora, Sensai da će njihover energije biti objedinjenje i preporoditi se Imperator.
3) Ili da će deo njegove energije biti u novom telu, naći svoju decu, i uz njihovu energiju se povratiti.

Iskreno mislim da će samo da sedi i sedi i trune dok se pišu romani i romani jer niko neće da pravi toliku promenu u Loru. Možda za još 50 godina.
 
Naravno. Mislim, meni je verovatnija ideja o Star Child-u, zato nju uzimam kao najverovatnije ostvarenje. Teorija 2) mi je bezveze jer nije Imperator odbacio deo svoje snage da bi stvorio sinove pa da mora da je primi natrag kada mu deca budu ubijena, a teorija 3) mi je najmanje spektakularna plus kako da nađe primarhe koji su mrtvi milenijumima? Nekako mi je to najslabija teorija.

Nego je to više tiha najava da će neki end-game da bude kad-tad, pre ili kasnije će doći do kulminacije kao u Warhammer Fantasy gde je planeta uništena. Pretpostavljam da će ovde biti neki Warhammer 41-50k ili nešto slično, gde će invazije grinskinova sa svih strana, tiranida, haosa i sličnih kulminirati u jedan sveopšti totalni rat u kome će čovečanstvo biti potisnuto u Segmentum Solar ili nešto slično i Imperator će se pojaviti ponovo u ratu koji će biti kolaps univerzuma kakvog znamo. Recimo, poubijaće se sa bogovima haosa i njegov novi Zlatni Presto će biti čitav vorp. Mogu oni to da naprave i odvojeno od glavnog 40k dešavanja, kao što su sa Horusovom Jeresi obradili 30k period.


Space_Upload.jpg
 
Poslednja izmena:
Kažem da sumljam jer obično opada zainteresovanost kada god nešto ima kraj. Onda je manje ljudima zanimljivo.

Npr. da li misliš da bi GoT serija bila ovako gledana da su knjige napisane i priča završena pre 20 godina?
 
Mislim da ta druga teorija, sensei, više nije kanon.

Problem ako prave neke velike promene, je što onda ljudi koju su kupili figurice, i pukli brdo para, mogu da batale sve, ako je što su kupili nepotrebno :) a i ovaj trenutni setting u WH40K univerzumu su ta, end times što bi rekli. Evo već 30tak godina :)
 
Postoji mnogo faktora koji doprinose gledanosti GoT-a, a tu je pre svega ubitačnost marketinga koji danas dopire do svakoga, targetira svaku društvenu grupu, svakome nudi neku priču koju može da mu proda. To sigurno nije kvalitet jer se i Martin pogubio još posle tri knjige, a kamoli serija, koja je čista propast.
 
wooho DoW3 \o/

CoH3 :|

filipenkovi postovi su blago :D
 
Ko šiša CoH, Impossible Creatures nepravedno zapostavljen!11!


lv0qZDC.jpg
 
Slučajnost?

landingpage_55.jpg



 
Eldari u trejleru izgledaju stogod.
Radice rog samo da se uzme igra.
 
Veoma zanimljiv serijal i uvijek sam uzivao kako u prici tako i u igri. Posebno su mi zanimljivi Chaos Marines jer su nevjerovatno dobro predstavljeni kao kompletna devijacija i ne samo to vec kao totalna suprotnost Space Marines, kao nesto sto se trebalo pojaviti u Event Horizon-u :) Naravno Tau mi se najvise dopao kako pricom tako i izgledom.
 
Nesto mi ovaj gamplay nije po volji. Mozda zato jer je pre alpha, i nadam se da ce to upeglati. Grafika izgleda kao da su teren prelivali glazurom :D Same jedinice su vrlo detaljne, samo jedinice od pet ljudi su mi nekako male, da ne spominjem da ne baze nigde. Ali hajde, jos je rano da se sudi.
 
Previse sareno za WH40k.
 
Neki maracan filter i bice taman. Mislim DOW 2 je bio relativno saren, ali je UI davao tu neku potrebnu tamu. Naravno snezne mape, nikad ne mogu da budu previse tamne, ni u 1. ni u 2. :D
 
Nesto mi ovaj gamplay nije po volji. Mozda zato jer je pre alpha, i nadam se da ce to upeglati. Grafika izgleda kao da su teren prelivali glazurom :D Same jedinice su vrlo detaljne, samo jedinice od pet ljudi su mi nekako male, da ne spominjem da ne baze nigde. Ali hajde, jos je rano da se sudi.

Pa dobro, pet ljudi je bilo po difoltu i u DOW1 nego si posle te jedinice mogao da dobudžiš sa više članova i različitim oružjima. Mene malo više nervira Gavrilo Anđeoski, vođa Krvavih Gavranova, samo skakuće i sabija, deluje mi kao neki cheat. Ne bih voleo da gejmplej bude takav da herojska jedinica može sama da poubija sve a da su ovi ostali čisto eto tako neka leva smetala, odnosno da se misije svode na eskortovanje glavnog heroja.
 
Razumem da je squad zapocinjao sa pet judi, ali posle pojacanje i budzenje bude dosta vise, samo primetih da ce plamenobacac da postane active skill, umesto stalno da rostilja iz njega kao u DoW 1. Na kraju misije vidi se da jedinice nisu pojacane, to jest bojim se da ce da ostanu na tih pet, sto je meh. Ali bar je broj jedinica osetno povecan, brojim na poslednjoj sceni 2 Dreadnought, Gabrijel, Knight, 9 tactical marines, 3 devastator marines, 2 assault marines, 1 assault terminator, sto je jako zadovoljavajuce :banana:
 
Poslednja izmena:
Prvi gameplay, ali pune duzine. Traje celih 12 minuta i covek objasnjava dosta o pravcu koji je DoW III odabrao, koji se nazalost nece bas svideti u potpunosti hard core DoW I i II fanovima.
 
[YOUTUBE]9bXU3kRKbWc[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Kada je rekao dve rase pokopao ga. Pa cak osnovni Dawn of War 1 je imao 4. To znaci da nas ocekuje gomila DLC. Bar molim boga da ti DLC nose sa sobom ganc novu kampanju, a ne ono njesra sto se zove Dawn OF War II Retribution ( ista kampanja ali drugre rase, misije se ne razlikuju ni najmanje ).
 
Imamo razvoja na tom polju. Sa predstavom Eldara i nove mape, igra deluje dosta vise Grim Dark nego ranije, and i like it :d
 
WH40k koji nije grim dark, nije WH40k. Ne znam sta su mislili sa onim sarenisem, meni je odmah ubilo zelju za igranjem.
 
Sasvim si u pravu, ta tmina me i privukla prvog puta kada sam probao Dawn of War I, razlikovala se dosta od tadasnjih strategija. Sa prikazivanjem Eldara na malo mracnijoj mapi, sada mi i deluje sasvim OK, nista svetlije ili sarenije nego DoW II, ali opet to je bilo stilizovano kod njega da se sija sto treba, a ne apsolutno sve :d
 
Demo ovog vikends, probao malo, tutoriale, grafika jeste bolja od ranijih delova, ali mi se ne svidja baš ova crtanifilm tehnika. Sama mehanika igre, bar ovo koliko sam probao, je ok, standardno.
 
Klao se sat vremena. Niti ja znam ko me puca, odakle. Niti znam koja je jedinica dobra protiv koje. Moras da trazis koji DPS prave jedinice, ali opet slabo znas protiv cega je dobra. Kada pocne bitka, ubij me ako ja znam koje su moje jedinice, a koje od neprijatelja, uopste nemam finu selekciju da znam sta sam selektovao, da su oznacene jedinice jarkom bojom vec neka jedva vidljiva bela linija oko njih. Vrlo nepregledna igra u multiplayer, a ove zezancije oko jezgra necu da komentarisem jer to nije DoW, niti ce ikada biti.

Resursi su smesteni nesto sitno u dnu ekrana, pojma nemas koliko imas kada preletis okom. HUD je mogao da bude veci kao i slova da u sred akcije ne moram da ganjam detalje. Igra je suvise brza u odnosu na predhodne DoW igre, nekoliko puta. Jesam li spomenuo da je nepregledna akcija i bitka ?! Jedino sto neces promasiti su one grdosije na bojnom polju Wraith Knight i Imperial Knight.
 
RTS Moba u ruhu Dawn of War 3. Bez anihilation moda za MP i Skirmish i opseznog sredjivanja preglednosti, slabi boga mi.

Sve sam igrao od relica, ali ovo cu preskociti dok ne izadje neki complete pack na debelom popustu i naravno ako oprave sve navedeno. Steta bas ...
 
meni ovo deluje da je razocaravujece kao sto mi je coh2 bio u odnosu na keca
ok coh 2 su nesto i sredili posle godinu dve, ali nekako to nije to, sve je bilo previse brzo, nepregledno, sareno, previse zumirano...
 
Demo ovog vikends, probao malo, tutoriale, grafika jeste bolja od ranijih delova, ali mi se ne svidja baš ova crtanifilm tehnika. Sama mehanika igre, bar ovo koliko sam probao, je ok, standardno.

Kec je nastao pre 10 godina, danas bi trebalo da dobijemo igru, sa ogromnim mapama i ogromnim brojem jedinica, hardver je tu, ali današnji softver. :crash:
Svet u kojem je normalno da u jednoj bici poginu milioni, pa čak i milijarde, ne bi trebalo da bude ovako siromašan.
Ovako ovo je kopile LoL-a i SC-a koje će prodavati jak marketing i sentimentalnost igrača.

Zlatno doba iskorišćenosti softvera je bilo od prvog dela FarCry-a do od prilike prvog dela DoW-a.
 
Koliko svetlosnih godina je ustvari Blizard ispred ostalih u RTS zanru. Sto je u sustini steta jer ne postoji nikakva konkurencija
 
Nazad
Vrh Dno