Šta je novo?

Loš overclock Asus Maxiumus VIII Hero + i5 6600K

malempic

Cenjen
Učlanjen(a)
14.03.2008
Poruke
127
Poena
170
Ploča Asus MAxiumus VIII Hero sa i5 6600K prema review-ma i prema iskustvu mog drugara (koji je tu kombinaciju kupio) ne može da uradi automatski OC više od 4.5 Ghz, što je po meni jako loše za ploču od preko 200 EUR.
Da razočarenje bude veće, prema iskustvu tog mog drugara, on ručno podigne OC na 4,6 Ghz, ali mu to ne radi stablno, puca posle nekoliko sati igranja, na 4,7Ghz ne može ni da pomisli,jer koji god parametar da ubaci u BIOS-u sistem se ne diže.

Ima napajanje 750W Raidmax, memorija Fury 2666Mhz, Corsair H100i GTX i grafičku EVGA Gtx970.

kakva su vaša iskustva sa ovom kombinacijom. Siguran sam da moj drugar zna šta radi i nije neznalica, a i na reviewima nisam video nešto pametno. Što je najgore niko ni pljuje taj očajan rezulatat od 4,5Ghz, jer to svaka ploča može da ima.

Ovu temu pokrećem jer bi želeo da kupim sličnu kombinaciju, i verujem da njegovo iskustvo nije pravilo, već izuzetak.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Malo si informacija dao. Trazi od druga da tacno koja podesavanja je koristio i koje programe je koristio za test stabilnosti ? Automatski overklok i nije predvidjen za maksimalno cedjenje otkljcuanog procesora, vec za brz overklok sa sto manje zalaganja. Za max OC je potrebno to raditi sve rucno. Drugo, ne mozes da krivis plocu za krs overklok mogucnosti samog procesora. Zavisi od napona koji zelis da primenis i naravno od samog primerka procesora, jer jelte nece svaki da ide na 5,0GHz, vec samo birani primerci ili ako te bog pogleda pa ti padne saka dobra serija. Dobar procesor ide do nekih 4,7GHz sa pristojnim naponom, pa sredni do neki 4,5Ghz i losi idu ispod toga sa istim naponom i podesavanjima.

EDIT: Pa mogao si mu i ti reci da ne moze svaki da izgura zeljenu frekvenciju vec zavisi iskljucivo do procesora i podesavanja. Ploca tu moze da utice maksimalno 100MHz +/-, osim ako ne govorimo o ekstremnim situacijama.
 
Poslednja izmena:
Zavisi kakav procesor ti zapadne mnogo vise nego od ploce. Bolje ploce ce ti omoguciti da imas kvalitetan i stabilan clock, da ti se ne pregreva naponska i da ti ploca duze zivi.

Ocigledno drugar ne zna koliko misli da zna, ili je zabo veoma los primerak :) Postavi nam BIOS printscreenove.
 
Moze i bez biosa da uradi klok preko Asus Suite 3 bukvalno sa par klikova kroz win mozes da uradis sve sto treba nasteluje ventilatore itd, sve sam odradi sistem. Naj bitnija stavka je hladjenje koje vidim da je vec dovoljno dobro da se izbori sa ovim procesorom. Ako treba neka pomoc stojim na raspolaganju. Naravno da je uvek bolje klokovati iz biosa ko se dovoljno razume i da fino sve nasteluje ;) Ali za pocetnike ovo je majka jana :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno