Šta je novo?

Preporucite kineski telefon

HAD~

Slavan
Učlanjen(a)
20.03.2011
Poruke
1,441
Poena
245
Planiram da kupim neki kineski telefon, ali jos uvek ne mogu da odlucim koji. Budzet mi je oko 70 evra. Za sada su mi homtom ht3, bluboo picaso i cubot note s u uzem krugu. Ima li nesto bolje i koji od ovih preporucujete?
 

dobar je i DOOGEE X6 Pro. Pre 2 meseca sam ga kupio za rođaku. Do duše tada je kotao 75€. Od zanimljivih stvari ima, i za otiak prsta, koji super radi kao skrol.

Razlog zbog čega je baš Vernee Thor odneo titulu najboljeg, a najjeftinijeg telefona za 2016 godinu je to što smo se lično uverili da se radi o sjajnom uređaju. Imali smo ga na testu i njega možete pogledati:

Ovo je Vernee Thor 4G! Nov, moćan i stvarno jeftin telefon! (VIDEO)
http://www.pametnitelefoni.rs/vesti...can-i-stvarno-jeftin-telefon-video_30311.html

Kod nas na forumu je dačak pazario dva. Oba su se pokvarila. Nisam siguran kako je prošao sa rekamacijom ?

Od jačih brendova bih preporučio XiaoMi Mi4
 
Poslednja izmena:

U tom cenovnom rangu:

Xiaomi Redmi Note 3, ima dve verzije: snapdragonom i mediatechom


Snapdragon je bolji
http://en.miui.com/thread-209817-1-1.html

jedini minus je sto telefon ne podrzava quick charge, treba 3 sata da se telefon napuni



PS Ko hoce jos nesto drugo

Niza klasa
https://geek.hr/mobiteli/novosti/jeftini-mobiteli/

Visa klasa
Deset najboljih kineskih smartphonea s početka 2017
https://geek.hr/mobiteli/novosti/deset-najboljih-kineskih-smartphonea-s-pocetka-2017/



10 best Chinese smartphones on the planet for 2016.
 
Poslednja izmena:
RN3 se puni za 2h i 15 min full...0d 2,3% do 100%. Ne znam o kojih 3 sata pricas.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ja koristio telefon godinu dana, prvo MTK, posle SD.
Sa original punjacem ima i moje merenje negde u temi...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Uzeo sam za sin redmi note 4 3/32 crno crni, prelep, deca core, izuzetan.
 
Kakav li je UMI Plus E?
Vidim da ima odlične karakteristike i super cenu. Vredi li uzimati.
I kako ide carina i porez ako naručim sa alija, telefon je 220 evra.
 
Pored Xiaomija iskreno ne bih ni razmatrao no name modele, ili krsten kinez ili brend telefon.

Redmi 4A i 4x bi bili moj predlog
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo sa kinezima je odlično i njih uzimam klincu pošto mu telefoni ne pređu jednu godinu korišćenja.

1. ZTE V889S - 52 dolara (Aliexpress) - Uzeo ga 2013. kad je bio 5-ti razred. 4" Dual Core, 512MB, Android 4.2, krš kamera i krš baterija. Dva puta popravljan. Prvi put spucao ekran, platio 12 dolara na aliju, sam zamenio. Drugi put otišao mikrofon, zamenili smo ga sa drugim koji smo skinuli sa neispravne stare nokije.

2. Gigabyte GSmart Akta A4 - 110 eu (Emmi). Uzeo ga 2015. u leto. Fenomenalan telefon kada je uzet. 5", Osam jezgara, 1GB memorije, dobra grafa, jedina mana slaba baterija. Dva puta popravljan. Jednom display (30eu preko KP) i jednom usb džek - koji je svim primercima bio ahilova peta te nije bilo pitanje da li će se pokvariti nego kada će se pokvariti (sam zalemio).

3. Elephone P5000 - 100eu (WinWin outlet). Još jedan fantastičan fon. 5" FHD, 4950Mah baterija, Osam jezgara, dobra grafa, jedina mana star android. Jednom popravljan. Display (naručen sa Alija) 20eu, drugi put kad ga je cepio prodao sam ga preko kp.

4. Ulefone Future - 90 eu (KP) Prosle nedelje. Aždaja od fona. 5.5" FHD IPS Gorilla 3 borderless zakrivljen, 4GB memorije, Osam jezgara Helio P10 CPU, grafa odlična, baterija odlična. Još ga koristi:)

Znači od svih kupljenih ni jedan nije otišao sam po sebi, već zahvaljujući mom nemirnom detetu. Neke sam naručivao sa Alija a neke kupovao kod nas. Delove mahom sa Alija. I to je prevagnulo, jeftini delovi. Kupiti display za kineza je prava stvar jer su jeftini. A to mahom klinja zezne.

Da dodam da sam kumčetu uzeo Bluboo Maya preko WinWin outleta i vidim da im je sad pun k. tih telefona na outletu. Bez obzira na karakteristike i lep dizajn, kvalitet deluje očajno i pitanje je kad će na reklamaciju. Ja sam uzeo u našoj prodavnici za 8500 din, a ko ga je uzeo preko kineskih sajtova, taj se usrećio. Izgleda da se kvari svaki primerak.

Pre nego što sam uzeo Ulefone Future za klinca, merkao sam mu Vernee Thor - 88 dolara na GearBestu ili Dogee T6 Pro.
 
Preporuka za redmi 4x, 2/16 verzija je oko 14ooo, 3/32 oko 165000, u radnji sa garancijom 1god. Imam 4x, oduševljen sam šta dobih za te pare.
 
Nazad
Vrh Dno