Šta je novo?

FRITZ!Box 7362 SL

focus

Slavan
Učlanjen(a)
28.11.2006
Poruke
448
Poena
320
može li neko da mi pomogne oko FRITZ!Box 7362 SL adsl-vdsl modema?
imao sam na njemu višejezični firmware 6.20 ali nisam mogao da se konektujem na net pored svih dobro podešenih parametara :smash:
problem je izgleda što u podešavanjima nema opcije za podešavanje annexa, mada je navodno firmware bio annex a koji meni i treba ali nisam siguran. posle dosta pokušaja sam odradio online update što nisam trebo i sad imam firmware 6.50 i to samo na nemačkom :S:
dali neko ima iskustva sa ovim da mi pomogne gde da nađem engleski 6.30? kako sam uspeo da nađem na njemu postoje sve opcije koje su mi potrebne.
 
Imaš Google translate. Trebalo bi da je dovoljno za podešavanje :)
 
nije problem u podešavanju nego jednostavno fali opcija za podešavanje annexa
evo slika kako bi trebalo da bude dok kod mene annex settings ne postoji.
Capture.PNG
 
Moras da ukljucis opciju za napredna podesavanja. Imas u podesavanjima. Trebalo bi da ima opcina za engleski takodje ako je vec bio na engleskom.
 
Dole levo u futeru, ukoliko ti stoji basic, prebaci na advanced.

Ako ti je inicijalno ruter bio Annex B, tj. neinternacionalna verzija, onda ces imati problema kod konektovanja (kao i ja). Ja menjam intended SNR dok ne 'ubodem'. Razlog je (navodno) nekompatiblnost telekomovg DSLAMa sa AnnexA/B modemima (ovo sam cuo, nisam proveravao sa tehnicke strane...)

Ovde sam ja po Artikel-Nr. proverio prvotnu namenu rutera (annex). Tu imas i linkove ka firmverima. Ne vidim tvoj model na listi, mozda je preimenovan neki drugi model. To ces morati sam da skontas.
 
Tako je. Najbolje neka vidi na originalnom ruteru koji su parametri. Sve to moze da se podesi.
 
Artikel-Nr. 2000 2631 nisam uspeo tamo da ga nađem.
bio je na njemu 6.20 sa engleskim ali pošto sam odradio update na 6.50 ostao je samo nemački jezik potom sam uradio downgrade na 6.30 ali i dalje imam samo nemački i ne vidim nigde opciju za izmenu jezika. dok je bio 6.20 prilikom vraćanja uređaja na fabrička podešavanja prva opcija bila je podešavanje jezika, sada te opcije nema.
postoji li način da ubacim engleski nekako?
dok nisu uključena napredna podešavanja tab line settings se i ne vidi uopšte tako da nije do toga problem oko opcija sa annex-om.
 
Poslednja izmena:
Sad sam stigao kuci pa sam malo progooglao. Nemaš šanse da ubacis original engleski firmware jer takav ne postoji. Skini ovaj modifikovani (taj ti je verovatno i bio u ruteru). Imas ga na repozitoriju italijanskog foruma. FRITZ.BOX_7362_SL.131.06.20.DE EN FR IT ES PL NAF-MOD.IMAGE
Ne mogu ti poslati link jer moras prvo da se registrujes.
http://www.fritzbox-forum.com/t4659...bilmente-lingua-al-7362sl-11?highlight=7362sl
Check Black Friday November and Stater Bros Weekly Ad.

Kad sve to odradis ubaci parametre iz originalnog rutera pogotovo obrati pažnju na vrednost VLAN jer bez toga neće vdsl da radi.
 
Poslednja izmena od urednika:
hvala ti mnogo @boki99 registrovaću se i pokušati sa tim pa javljam rezultate.
 
Ako možeš da vratiš ruter - vrati. Ili kupi na KP annex A za 500din. Nekad baš pojede živce dok se rekonektuje. Zna, mučenik, i po 5 sati da vrti login error...
 
@boki99 registrovao sam se ali nisam uspeo da nađem image da skinem.
na ovoj stranici što si postavio link imaju isti problem kao i ja to sam video gde mu čovek savetuje Ok Now try to set the device in avme and then go and see the result
ali ne kontam šta mu je avme?
trenutno mi modem treba za ADSL a uzeo sam ga jer planiram da pređem uskoro na VDSL.
 
U čemu je prednost tog Fritza u odnosu na modeme koje daju provajderi?
 
ima mnogo prednosti. prvenstveno stabilnost u radu kako sam ja informisan, može da se koristi i za ADSL i VDSL, ujedno je i mala telefonska centrala, ima NAS opciju, gigabyte LAN...
 
Posalji mail na privatne poruke pa cu ti poslati image. Avme je da pomocu telneta prenacis na englesku verziju. To ti ne treba ako imas gotov image. Samo ga uploaduj u ruter.
 
Poslednja izmena:
Isto sam na 6.50 ,sad je problem da se vrati na 6.20

Imam ovaj modifikovani firmavere 7362_-.de_en_fr_it_es_pl_Naf-mod.image ali nece da ga ucita,
verovatno treba da se uradi downgrade na 6.20

Problem je sto nigde ne mogu naci 6.20 recovery exe - fritz.box_7362_sl.06.20.recover-image.exe

http://www.fritzbox-forum.com/t4659p150-cambiare-annex-e-possibilmente-lingua-al-7362sl-11

Postoji li neki nacin da se preko telneta prebaci na Annex A

Dobar je modem,koliko sam ga testirao,gigabit lan radi dobro,ima vidim i wifi repeator koji isto radi itd
 
Imam jedan bricked FRITZ!Box 7362 SL stoji mi vec neko vreme pa bih hteo da pokusm da ga ozivim, 6.30 i 6.50 recovery image ne pomaze, kaze nije za tu verziju.
Dali neko moze da prosledi taj modifikovani firmware da pokusam sa njim...?
 
evo ga 6.20 recovery i mod image. koliko znam mora prvo da se stavi 6.20 recovery da bi mogao da se ubaci modifikovani firmvare.
link
 
evo ga 6.20 recovery i mod image. koliko znam mora prvo da se stavi 6.20 recovery da bi mogao da se ubaci modifikovani firmvare.
link
Jos uvek nista nisam uspeo da uradim da ga otkocim.
Nece ni 6.20, sta god da sam pokusao pokazuje greski 2964
Jedino sto sam uspeo da se konektujem preko ftp na njega drugo nista.
Ako moze pomoc, neki mali tutorial sta kako... :(
 
Malo da ozivim temu imam ovaj ruter odavno mi stoji pa sam resio da ga aktiviram medjutim ubi me ovaj Nemacki . Skinuo sam image sa sajta ( http://www.fritzbox-forum.com/ ) gde navodno ima engleski medjutim kako da ucitam img . file u ruter ako je vec neko to radio molio bi pomoc ako je moguce.
 
nemoj da se mucis, nemas engleski za taj ruter nigde. Neki talijani su preveli ROM ali to ne radi kako treba, koristi nemacki, ruter odlicno radi, iz Annex A i B, isprobano. Nemas ti sta tamo da podesavas, jednostavno po defaultu je OK, samo unesi username i pass ako imas. i iskljuci na istoj stranici da ti se ne rekonektuje svakih 24 sata, inace u Chrome desni klik, translate radi.
 
Imam fritzbox 7362 sl koji sam uspeo da prebacim na internacionalnu verziju firmware-a 06.20 i otvorio anexx A, cak sam uspeo da pustim i internet, ali nisam uspeo da pustim i IPTV. Da li je neko uspeo, neka pomoc, hvala
 
Imam fritzbox 7362 sl koji sam uspeo da prebacim na internacionalnu verziju firmware-a 06.20 i otvorio anexx A, cak sam uspeo da pustim i internet, ali nisam uspeo da pustim i IPTV. Da li je neko uspeo, neka pomoc, hvala
Ako moze neki info kako si prebacio...?

Sent from my Vodafone Smart 4 max using Tapatalk
 
da li si mozda radio na fritz-u? jel moguce da niko nije pustiio iptv preko fritz-a?
 
Za sve verzije koje sam ja flesovao je imao podrsku. Pokusao sam da pomognem u najboljij nameri. Dal imam iskustva ili nemam nije tvoje da procenis. To je nesto sto sam se zainteresovao usput. Svakako mi ovo nije zivotni poziv. Ako mozes pomozi ako ne mozes ne kritikuj druge.
 
Poslednja izmena:
Za sve verzije koje sam ja flesovao je imao podrsku. Pokusao sam da pomognem u najboljij nameri. Dal imam iskustva ili nemam nije tvoje da procenis. To je nesto sto sam se zainteresovao usput. Svakako mi ovo nije zivotni poziv. Ako mozes pomozi ako ne mozes ne kritikuj druge.
Ako je to nešto što te zainteresovalo usput onda nemoj ljude pogrešno usmeravati da rade nešto što je nemoguće i to nije kritika već savet, ti si ruKernel koristio na nekom starijem modelu tipa 7390, 7360, 7270 itd. gde je menjanje fw bilo moguće sa pomenutim programom ili sa FTP Uploaderom!

Nijednom novijem modelu 7590, 7580, 7560, 7490, 7362 SL, 3490, 3390, 3370, 3272, 7272 itd. nije moguće menjati fw sa pomenuta dva programa, već za to postoji posebna kombinacija ftp komande i recovery fajla za modele koji imaju i internacionalne verzije fw..........a oni modeli koji imaju samo nemački fw kao 7362 SL imaju modifikovani fw i za to postoji objašnjene na forumu odakle su skidali kako se instalira, samo treba pročitati.

Firmware kann derzeit noch nicht mit dem ruKernelTool geflasht werden:
Untitled.png
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,

Treba mi mala pomoc. Imam telekomov vdsl i napravio sam svoj kabl, e sad na fricu 7362 SL pise da puca konekcija te nisam siguran da li sam dobro iskrimpovao krajeve.. Telekomov mi je radio bez problema.
Znaci iz telefonske linije u spliter, iz splitera u fric, jedan kraj je RJ 11 drugi RJ45.
E sad raspored pinova:

Rj45
pinovi 3-4-5-6
6 ide na 2 od RJ11
3 ide na 3 od RJ11

Znaci RJ11 ima 4 conektora, od cega su korisceni samo srednja 2 (2,3)
To bi trebalo da je za DSL. 4 i 5 su za telefon (?)
Moze li neko da potvrdi ovo?
I drugo pitanje, jel imaju na nekom drugom repozitorijumu okaceni firmware-i za njega? Cekam 5 dana da mi se odobri nalog na tom italijanskom, ako se i odobri.
Hvala.
 
Iz splitera obicni telefonski u Fritz. Izgleda kao da ne moze i da treba drugi konektor (pretpostavljam da si zato pravio kabl), ali moze.
 
Nazad
Vrh Dno