Šta je novo?

Kako ubrzati Bicoin Core wallet sync

majsta

Slavan
Učlanjen(a)
10.11.2006
Poruke
600
Poena
320
Licno mislim da je nesto poslo veoma naopako sa ovom sinhronizacijom. Toliko je sve postalo sporo da nemam rijeci pogotovo u posljednjih godinu dana. U principu 10 puta je brze skinuti neki fajl iste velicine koliko iznosi blockchain nego uraditi sinhronizaciju.
Evo nekoliko savjeta za windows i Bitcoin Core wallet.
1. Download chain-a ili bootstrap.dat preko torrenta vise nije opcija jer dok ga wallet analizira to ce trajati jos duze nego sama sinhronizacija od nule.
2. Kljucni sajt je https://bitnodes.21.co odakle treba birati nodove i to po principu:
a) Sto blize vama, ili u istoj drzavi ili u nekoj preko koje ide link vaseg provajdera.
b) Birati nodove kojima je "User agent" verzije kao sto je vasa.
c) Izbjegavati nodove kojima je verzija ispod 0.10 (Kod Bitcoin Core wallet-a) jer je struktura blokova i kako su rasporedjeni drugacija(random) pa moze doci do problema sa kasnijim upgrade-om ili downgrade-om vaseg walleta.
d) Nodove ubacivati u konzolu komandom addnode adresa_noda:port onetry npr. addnode 93.221.136.254:8333 onetry
e) Na pomenutoj stranici svakih nekoliko sati koristiti opciju "Join the network" i provjeriti da li na vasoj adresi otvoren port 8333. Prikljucivanjem mrezi, sinhronizacija postaje brza.
3. U task manager-u postaviti bitcoin-qt.exe na CPU priority High.
4. U debug konzoli pratiti Peers i Network Traffic(koliko uopste ima aktivnosti), obratiti paznju na ping time koji bi idealno bio ispod 100ms i obratiti paznju ponovo na User Agent tj. verzije wallet-a sa kojim ostvarujete sinhronizaciju.

Problemi:
Ukoliko nikako ne mozete da se prikljucite mrezi na https://bitnodes.21.co vjerovatno port 8333 nije otvoren. Posto vecina koristi ruter ili nesto slicno ono sto treba da se uradi je port forwarding porta 8333 i isti prosljedi na lokalnu masinu na kojoj se nalazi wallet. Moze se koristiti DMZ cime se lokalna masina direktno postavlja na internet ili port triggering ili cak kreiranje virtuelnog servera za pomenuti port. Ova podesavanja ne bi da objasnjavam jer su za svaki ruter speciificna, a opet svode se na isto...
 
Korisna tema i odlično uputstvo (možda još postaviti link ka sajtu za download)...predlog da se stavi u sticky tj. "zakačene teme"....
 
Samo mi nije jasno zašto bi iko koristio core pored multibit-a recimo?
 
Biti mazohista je lično opredeljenje (ili početničko neznanje) i svaka pomoć bez osude je dobrodošla...:d

edit 2:
Mada bi mogli dodati i druge opcije (novčanike) sa uputstvom (onih koji ih koriste)..čisto da se nadje sve na jednom mestu...
 
Poslednja izmena:
Ne zelim da zapocinjem diskusiju ali razlog je sasvim jasan. Ako je citava prica vezana za decentralizaciju onda je core jedina opcija. Sam princip multibita je nesto kao cloud kome se pristupa na zajednicki blockchain ili nista drugo nego https://blockchain.info/wallet. U principu ako se tako gleda onda ne treba nista ni koristiti sem ovog posljednjeg i drzati sve online. Ja licno, pored svega sto se desavalo proteklih godina zelim da imam potpuno decentralizovan sistem. Nodove je uvijek moguce naci, a koliko da vjerujem autorima multibita pogotovo sto su citav sistem stavili u opensource? Pazite samo da neko ne citira kroz par godina ovo sto sam napisao u ovom postu.
 
Ah mislio sam sa vremena ne vrijeme editovati prvi post i dodavati sta sam novo otkrio ali ajde nema veze moze i ovako.
5. Wallet pokrenuti sa *.bat fajlom koji treba da ima sljedecu liniju. bitcoin-qt.exe -maxconnections=300 -dbcache=2500 (ova sadnja dbcache u zavisnosti koliko rama imate i predstavljena je u megabajtima, default je 100 cini mi se)
 
Da nije malo puno maxconnections 300 jes da je samo dok se ne izsinka prvi put kontam kad se ovo prethodno navedeno uradi da je 50 ihaj a moze da se ostavi to setovanje za stalno...
 
Ahahahah pa sad ne znam kad se sinkao pod Ubuntu bilo je prilicno brzo... sta menjanje core koda bogohuljenje policija :D
 
Nazad
Vrh Dno