Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Samo cu ti reci da se cak i korisnici na pragu sedme decenije zivota zale pre svega na nedostatak a jos vise na "kvalitet" win aplikacija a bogami i na mogucnosti OS-a. Toliko ;)



Sent from my D6503
Aha,to mi je bilo bitno,znaci to su neke tvoje pausalne procene i ocene na osnovu rekla-kazala,mislio sam da ces nekim ozbiljnijim argumentima potkrepiti ono sto si napisao.:)
 
Rekla-kazala?
A udeo w10m sa nekadasnjih 3-4% iz WP8/8.1 ere spao na 0.7% pa 0.5% u poslednjem kvartalu?[emoji23]

Znam da si hc win fan ali daj uozbilji se malo :)

Sent from my D6503
 
Ma kad deda kaze da nista ne valja,onda je to sigurno tako.;)
 
Kaze 99.5% planete ali sta zna covecanstvo 21. veka :)

Sent from my D6503
 
Uozbilji se malo ;) Znas dobro da nije bas sve onako kako bi ti zeleo ;)
 
(...)

L640 je bila i ostala best-buy Lumia a kada to kazem mislim na cene "1 dan starih" L640 iz oglasa, sa domacih mreza i garancijama (80€) a ne na cuvene Garijeve mantrice "do 20000 din".

L950 je takodje odlicna kupovina za 280-300€ "u divljini".

Ali je zajednicko za sva 3 uredjaja da mogu da budu best-buy samo za win fanove i entuzijaste, manje zahtevne (i manje upucene) korisnike, starije osobe itd. Jasno je da je tako a to je posledica ne nekakve fantomske "mrznje i nepravde" prema jadnom M$-u vec je kompanija sama kriva-odgovorna za ocajnu prodaju i statisticka greska udeo.

Ovo je 2016. godina i 99.x% korisnika ne zanima zasto w10m kasni nekoliko godina za konkurencijom (ajd' kao delimicno postovanje za azurnost ali slaba vajda od toga) niti zasto su kvalitet i ponuda aplikacija daleko ispod ios/android standarda.

Ceka se jos taj MS-ov Surface/Continuum "napad" na premiud segment ali uz ovako jaku konkurenciju sanse za veci uspeh su male.
Kažeš moje mantrice, a ti na forumu predlažeš ljudima da kupuju po oglasima telefone "stare jedan dan". I šta kad nekog tako zeznu, hoćeš mu ti reći "izvini, evo, ja ću da ti pomognem oko problema što si bacio novac", ili bi ipak rekao "ko ga šiša kad je glup"... Drugo, činjenica je da takvih prilika od po 80 evra nema dovoljno za nas sve - i kad bi svi poslušali tvoj savet, tako da to nije rešenje za sve, samo za pojedinca. To se poneko odluči za opciju da potpiše ugovor na dve godine i uzme telefon koji mu ne treba, pa ga onda prodaje u bescenje - umesto da je uzeo 50% popusta na tarifu (znam, obično stoji 25%, ali ne vidim zašto bi neko trčao u poslovnicu da odmah produži ugovor, a malo da se strpi - imaće i tih 50%). Treće, da li si siguran da ovaj nije radio telefonu nešto što ne treba, pa ti ga uvalio, a zbog čega možda ti možeš posle da okačiš garanciju mačku o rep.

I za Lumiju 950 opet govoriš o "divljini". Možda je to i super kad se uzmu i rizici u obzir, ali garancija za uređaj kupljen u inostranstvu ovde ne važi. U slučaju da bude neki problem, ili bi morao da se njakaš sa "Mađarima", ili bi morao sam da ideš u Mađarsku ako te ovi ispale. Otkud ti možeš tvrdit da će se tamo neka Vera i za dve godine još baviti tim svojim poslom, i da neće samo baciti svoju SIM karticu.

Na ovu priču o manje zahtevnim korisnicima, i gospodi od 70 leta koji nisu zadovoljni Windowsom se neću nastavljati. Ima i proramera koji nisu zadovoljni Androidom. I šta sad...

Naravno da je Microsoft sam kriv za slabu prodaju svojih telefona.

Naravno da korisnike ne zanima zašto nešto na Windows kasni, i slično, ali neko neće da ima telefon sa nekim opcijama samo zato što te opcije postoje na nekoj drugoj platformi. Jesu i aplikacije na nižem nivou neko na Androidu, ali mnogima su i na Windowsu one na dovoljno dobrom nivou da radije koriste Windows nego Android.

Ne vidim ni zašto se od tog Surface telefona pravi mesija... Jedan taj telefon neće ništa promeniti, treba Windows Mobile bude na takvom nivou da radi ljudima pouzdano, i da vide ostali proizvođači da je Microsoft pouzdan što se tiče Windows 10 Mobile. Jedino što bi sa objavljivanjem svog nekog uređaja Microsoft potvrdio da ostaje posvećen toj platformi, a ne da se ti proizvođači pitaju "čekaj, pa ni oni sami ništa ne objavljuju već 8 meseci ili koliko, što mi sad da budemo ti pametnjakovići koji će da uskaču na slepo". Dobro, i ono što još može Surface Phone da učini - da privuče pažnju šire mase, pa da onda uskoče i ti ostali sa "evo, a mi smo pristupačnija varijanta ovog frajera".
 
@ enemoon
Ti si i dalje u tom grc-OS branitelj tripu da ovde neko stvarno mrzi M$ i da zeli da propadnu? :)
Pa oni kao da sami zele da fail-uju i tako vec decenijama.. [emoji23]

Au Gari prevazisao si sam sebe, kakav epic post sunce ti [emoji23]
Pa takvima izvikane prodavnice i treba da naplacuju telefone po 20-30k din i to iste one primerke koje je moguce kupiti za 80-ak evra sa sve garancijama upravo preko zvanicnih servisa :d

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Kaze 99.5% planete ali sta zna covecanstvo 21. veka :)

Sent from my D6503
Čovečanstvo zaista i ne zna ništa - IQ mase jednak je IQ najglupljeg podeljeno sa brojem ljudi koji čine tu masu. :D

Šalu na stranu, ni ne znaju ljudi, ali to ni nema veze sa IQ, nego ko ima kakvo mišljenje, kome šta treba, kakvo ima iskustvo, koliko je informisan i slično. Svi mi znamo prilično malo, i to što znamo zasnovano je na našem ličnom ograničenom iskustvu, i iskustvu ljudi koje poznajemo - barem kad su u pitanju ovakve nove stvari. Kao što je masa kupovala telefone sa Androidom 4.0, a kažete da su oni bagovali ko ludi, dok novi rade odlično. Nekako mi ne deluje da si tu ljudi onda znali šta valja i šta ne valja. Isto tako i sa kupovinom kineskih krševa, a ti nefunkcionalni krševi čine štetu kvalitetnim proizvođačima - iako se korisnik u nekom trenutku okrene pouzdanom brendu. Kao što kineski kišobrani čine štetu proizvođačima kvalitetnih kišobrana. ;)

Ti si i dalje u tom grc-OS branitelj tripu da ovde neko stvarno mrzi M$ i da zeli da propadnu? :)
Pa oni kao da sami zele da fail-uju i tako vec decenijama.. [emoji23]

Sent from my D6503

Nisam ja ni u kakvom tripu, ne znam kako si došao do tog zaključka na osnovu mog prethodnog odgovora. Osim ako ti se čini da ja to mislim o tebi? :D Ne bi ni ti bio ovde da te ne zanima kako teku stvari, i šta će napraviti od ovog sistema. :p
 
TLDR :)

Osim poslednje recenice - da, zanima me razvoj ovog OS-a i praticu isti, za sada preko L550 a onda i preko 640-ice :)

Ali da mi w10m bude glavni OS?
Noufakinvej [emoji23]

Sent from my D6503
 
Do 15 hiljada - tu sad imaš i Lumiju 535. Istina, imaš problem sa touchom, ali odmah bi ga probao sa folijom, probao bi kako se ponaša kad čačkaš ekran sa nekoliko prstiju. I sa folijom ljudi ni nemaju problem. Ima aplikacija za takav test. Ja mislim ipak da je bolje tako nešto kupiti neko one Androide sa giga RAMa i od šubi dubi brendova, a ti sa 1.5GB RAMa ipak koštaju više.


Sent from mTalk on Windows 10 phone
Mene bi bilo sramota da sam ovo napisao, neverovatno, braniš i preporučuješ neispravan telefon. Tragično i smešno.
 
Ne preporučujem nikome neispravan telefon. Kad kupiš telefon, ako je neispravan odmah ga vrati u radnju. Nisu svi sa l535 bili nezadovoljni. Čak i tako izabrana ispravna l535 je bolja od tih Androida od 1GB RAMa. A ja lično za sebe bih je svakako koristio sa folijom - ako s folijom ne zeza touch.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Poslednja izmena:
Opet stare priče o broju prodatih telefona, a mene zanima koji su modeli pojedinačno najprodavaniji i da li ima negde da se to pročita? Ubeđen sam da su najjeftiniji telefoni najviše i prodavani ali me zanima šta ti ljudi kažu da li su zadovoljni sa svojim uređajem. Ja sam ubeđen da je daleko više onih koji su nezadovoljni ,a nemaju izbor od onih koji su zadovoljni i nemaju primedbi.

Soilent Green is People
 
Toso ,vide li ti da nas ,ljubitelje win p nazvase neupucenima,manje zahtevnima i starijima pa nam je zato dobar inace su korisnici androida veoma zahtevni,izuzetno upuceni i mladi.Smesno je sta ovde pojedini pisu.Ah da,neki deda od 70 leta je rekao da win telefon ne valja.I mi to treba da prihvatimo kao konacnu istinu ,valjda.
 
Konacnu istinu vam u lice sasipaju stanje na trzistu i primetan pad korisnika/udela ali dobro, magistrirali ste negiranje cinjenica-realnosti :)

A ti samo vrdaj kao i do sada, smehotres se pojacava na 8.5 Rihtera :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Naravno, vidiš, trebao bih da stavim Pušača iz Dosijea X na avatar, a u potpis da nabacim deny everything. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Jel sam ja u silnoj ovo raspravi propustio post gde se vide podaci o zastupljenosti Nexus telefona na tržištu? Pre svega Nexus 5 i 6P.
 
Poslednja izmena:
Lakse ti je da stavis katanac a u potpisu Gari - peti nalog :)

Sent from my D6503
 
Znači ako Microsoft "stavi katanac" na Mobile, ti bi da ja ostanem iza katanca... :D Ccc, to nije drugarski, nije nikako. :D Ja sam se nadao da bi mi ti u slučaju gašenja Windows Mobila dodao pojas za spašavanje sa svoje Android lađe, ali izgleda ništa od toga... :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
Poslednja izmena:
Jel sam ja u silnoj ovo raspravi propustio post gde se vide podaci o zastupljenosti Nexus telefona na tržištu? Pre svega Nexus 5 i 6P.
Da i mene zanima zastupljenost tih, kako rece hsv "jedinih krstenih androida" ali to kriju kao zmija noge.Na sve ima odgovor ali na to ,nikako.
 
Evo koliko sam preko ne vidoh niti jedan MS Lumia model da iko nosi.
Valjda i to nešto govori.

@Gari šta je sa tobom, opet novi nalog?
 
Što bi ja bio srećan zbog propasti i neuspeha WPa, šta lupaš?
 
Znači ako Microsoft "stavi katanac" na Mobile, ti bi da ja ostanem iza katanca... :D Ccc, to nije drugarski, nije nikako. :D Ja sam se nadao da bi mi ti u slučaju gašenja Windows Mobila dodao pojas za spašavanje sa svoje Android lađe, ali izgleda ništa od toga... :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Nece MS propasti (previse su para zaradili na kvarno svih ovih decenija) ali kakva je trenutna situacija mislim da ce se (i dalje) daviti u agoniji sopstvenog mobile OS-a :)

Ali 'ajde da vidimo i te Surface masine, upotrebljivost istih i da li ce doci do unapredjenja app/marketa.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Ma salim se,da bi video win telefone moras da se kreces medju prosvecenim ljudima ,naravno da neces da ih sretnes na svakom koraku ;)
Doslo je vreme da ces pre videti Bigfuta nego korisnika Lumie srednje-flagship klase :)
Ove "ispod" na zapadu dele kao XL kese cipsa pa ih ne racunam.

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Evo koliko sam preko ne vidoh niti jedan MS Lumia model da iko nosi.
Valjda i to nešto govori.

@Gari šta je sa tobom, opet novi nalog?

Zanimljivo ja nisam bas video nekoga da nosi Nexus, mnogo vise njih ima cak Sony Z seriju.
 
Nisam ni ja video da nose Nexus, a retki su i čuli, realno.
 
Nazad
Vrh Dno