Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Nema tu pravila kada su krs android skinovi u pitanju a zavisi i od korisnika.
Znam za primer gde je S5 Samsung (kupljen nov) poceo da baguje vec posle 2-3 meseca ali i da 99$ Lenovo sa Ali-a i LG Leon rade stabilno, bez vecih problema ali uz random lagove posebno LG mada i dalje radi malo brze od L550 koja je od nedavno konacno proradila ok.
Najvise zbog bolje odradjenih app.

Sony Z2 vec 13 meseci radi super, bez ruta, bez ijednog random restartovanja, zaplupljivanja itd tako da se sve svodi na pametan izbor pri kupovini ;)


Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nema tu pravila kada su krs android skinovi u pitanju a zavisi i od korisnika.
Znam za primer gde je S5 Samsung (kupljen nov) poceo da baguje vec posle 2-3 meseca ali i da 99$ Lenovo sa Ali-a i LG Leon rade stabilno, bez vecih problema ali uz random lagove posebno LG mada i dalje radi malo brze od L550 koja je od nedavno konacno proradila ok.
LG Leon radi brže i od L650, simpatično telefonče. Kupio polovan za 50 evra, za poklon rođaci od 12 godina i koristio sam ga par dana, do njenog rođendana. Chrome mnogo brži od Edge. Kriminalna kamera, užas, displej dno, ali vrlo agilan sistem. S druge strane, Huawei Y6 i Coolpad Porto S, vuku se ko neke rage, od početka, na resetovanom sistemu. Po cenama polovnih svi su u istom rangu sa L550, od 50 do 70 evra.
 
@crown
Ja imam LGSpirit i pošto se usporio do te mere da baš otežava korišćenje, otvaranje app je večnost, instaliran lolipop, juče sam mu uradio HR, i preporodio se što se brzine tiče. Evo danas kad su mu instalirane sve app koje je imao ranije, blago usporava. Radi, ali sporo. Kad nema ni jednu app u pozadini sve je super, ali kad se ostavi par app u pozadini eto štucanja.

Sent from 640
 
Moguće, na čistom sistemu je Leon brži, videću kako radi nakon izvesnog vremena i maltretiranja od strane tinejdžerke.
 
Da li se desava nekom od vas da kad malo duze drzite telefon u ruci, zadnja maska telefona postane mokra, u dodiru sa dlanom ruke ?
 
Da li se desava nekom od vas da kad malo duze drzite telefon u ruci, zadnja maska telefona postane mokra, u dodiru sa dlanom ruke ?
Meni ne jer retko drzim dugo telefon u ruci ali mom drugaru da.Ima l640xl dual sim.
 
Poslednja izmena:
Kao da dodje do nekakve, sta ja znam, kondezacije izmedju maske telefona i ruke.
 
Da li se desava nekom od vas da kad malo duze drzite telefon u ruci, zadnja maska telefona postane mokra, u dodiru sa dlanom ruke ?

Meni, ali najvise posle kupanja. Ali imam silikonsku masku, mozda se ne bi desilo da ga drzim za plasticni poklopac. Moguce da je ta silikonska maska takva da privlaci vlagu kad je imas "viska", kao ono sa pirincem. Sta znam...
 
Na kom tel. si to primetio?

Sent from my D6503
 
L535

To se desavalo i ranije, mada nesto nisam ni obracao paznju na to. U zadnje vreme sam poceo bas da izrabljujem telefon i to je sad skoro standardna pojava..cim malo duze telefon bude u ruci dolazi to tog intezivnog vlaznjenja zadnjeg poklopca.
 
Rekao bih da je to normalno jer se svaki uredjaj sa qualcomm cipsetom brzo zagreje pri iole zahtevnijem koriscenju sto u dodiru sa sakom dovodi do te pojave, posebno pri visim ambijentalnim temperaturama.

@ l.smetalo

Koju Lumiu koristis?

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Hvala na pojasnjenju..

Koristim 535
 
Poslednja izmena:
Da li se desava nekom od vas da kad malo duze drzite telefon u ruci, zadnja maska telefona postane mokra, u dodiru sa dlanom ruke ?

Da meni se to dešavalo dok nisam uzeo masku flip top, tako da nemam više tih problema ...
 
To telefon ovlaži na dodir vlasnika. :D
I meni na L930 se dešava povremeno, posebno ako ga koristim malo duže ili je dnevna temperatura iole viša. I ja mislim da je do procesora.
 
Poslednja izmena:
To telefon ovlaži na dodir vlasnika. :D
I meni na L930 se dešava povremeno, posebno ako ga koristim malo duže ili je dnevna temperatura iole viša. I ja mislim da je do procesora.

:D :D moguće da si u pravu to za dodir vlasnika, a ako misliš da ti se greje fon proveri u temi o 930 mislim da je bilo reči o tome koliko me sećanje služi :)
 
Lumia se ovlaži i tako treba, hebeš lumiu koja na vlaži...
Lumia (španski. žargon za laku žensku).
:)
 
hahahahahah :D bogami r što jes jes ... u žargonu
 
Pa ne znam šta mu radiš... Moja žena ima lg g3 skoro 3 godine, nikad HR, sin koristi Asus MemoPad 8 i nikad HR, drugi sin koristi moj stari htc one m7, opet bez HR.
Moraš prvo da definišeš zaglupljivanje.
E, baš si mi pomogao. :D
I ja u okruženju imam gomilu jakih a starijih modela LG-a i Samsunga, i niko se ne žali na njihov rad - ali to ne mora da znači da im telefoni rade odlično, već da njihovi vlasnici manje obraćaju pažnju na probleme svojih telefona.
Ovaj moj Asus je radio kao sat prva tri meseca, a onda su počele je*ade: ekran ne reaguje na dodir po desetak minuta, neće da se poveže na vaj faj, a kad je na mobilnom internetu - restartuje se sam od sebe, u RAM-u ne drži više od dve-tri aplikacije, bilo šta iole zahtevnije od Vajbera ili Votsapa gasi sam od sebe u sred rada, a u poslednje vreme iz čista mira ekran pobeli uz pišetći zvuk iz zvučnika i ne pomaže nikakav pokušaj restarta, dok telefon sam ne odluči da je dosta, i povrati se u svet živih.
Eto, to bi bilo zaglupljivanje. :)
Pošto je još par meseci u garanciji, ići će u servis, a po isteku garancije ću se malo igrati rutovanjem i sličnim stvarima, pa možda i bude nešto od svega. :)
 
Poslednja izmena:
Valjda ti je sada jasno zasto vecina upucenijih android fanova kupuje Nexuse pa onda htc, sony, one plus, moto pa i LG, Samsung a ne kojekakve sumnjive Asus i Cajnadroid budzevine :)
Mada ima i tih Cajnadroida koji rade dobro.

Zamisli da je WP/W10m otvoreniji OS sa kojim svaki proizvodjac moze da radi sta 'oce. I da (u teoriji) imas izbor izmedju Nokia/MS Lumia koje rade kako treba a sa druge strane neke Asuse, Acere, ZTE itd sa unakazenim win UI, koji baguju i raspadaju se.

Koji bi onda uredjaj pre kupio, MS/Nokia ili te osakacene sw poluproizvode?

Eto, to ti je odgovor i za Android OS. Sitnih bagova ima i uvek ce ih biti a sve ostalo se svodi na kupovinu Nexusa ili pomenutih light-skinovanih modela (pa cak i nekih sa heavy UI), u prevodu na pametan izbor :)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
^ Hehe, sad se opet vraćamo na priču da je jedino Neksus pravi Android, a svi ostali su s**nje? :D
Da su u ove nove Piksele ubacili olovku sa barem pola funkcija i osetljivosti kao u N7, prvi bih stao u red za kupovinu kad dođu kod nas (iako nisam oduševljen sveukupnim utiskom koji su ostavili) baš da bih izbegao teške skinove čiji nisam preterani ljubitelj.
Da je IP7+ došao sa takvom olovkom, uzeo bih njega (iako nisam oduševljen kamerom).
Ako MS (ikad) izbaci SP, i taj telefon bude imao integrisanu i upotrebljivu olovku, uštekaću pare, pa ću uzeti njega.
Da N7 nije završio eksplzivno :D bio je plan da ga uzmem krajem zime ili na proleće, i zamenim ovaj Asus.
Mislim da ti je sad jasnije zašto baš Asus, i zašto baš ovaj model: hteo sam olovku, a da prođem jeftinije od N3 koji je tada koštao 600€ (kada sam ja imao pola od toga) i ne bih se bunio da telefon vremenom uspori i pomalo štuca, ali da kvalitetno radi samo prva tri meseca, a posle gradativno sve gore i gore - to je zaista previše.
Ironično, ali olovka mu i dan-danas radi super, bukvalno kao i prvog dana!
 
Poslednja izmena:
Ne poznajem nikog ko ima nexus telefon a ovde ga toliko hvale da je dobar,cudi me da nije vise zastupljen ako je jedan od najboljih androida.
 
^ Hehe, sad se opet vraćamo na priču da je jedino Neksus pravi Android, a svi ostali su s**nje? :D

"Hehe", citas li ti ili samo vrdas u stilu Garija/Levog Smetala i ekipe?

Nexusi su pravi Androidi ali postoji tu jos dosta telefona koji rade odlicno i daleko bolje od te Asus krsine koju si kupio ;)



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Google inače krije broj prodatih nexusa. Poslednji podatak je bio za Nexus 4, prodaja oko tri miliona. Sledeće verzije su bile popularnije, ali teško da su prošli pet, šest miliona i sa 5x. Ispraviće me neko ako grešim. Koliko je to procenata? Htc, Sony i Motorola prodaju sve manje i manje, a slažemo se da su kvalitetni. Prost zaključak je da dobre stvari u android svetu ne prolaze, a Samsung i slični kupe kajmak i nabijaju procente prodaje. Iz toga proizilazi da svako ko u raspravi android vs windows hvali Nexus, a pominje prodaju kao glavni argument uspešnosti androida, istovremeno se kiti tuđim perjem, tj uspehom Samsunga, Huaweia, Xiaomia itd. Kičericama, šarenim i dopadljivim sistemima na prvi pogled. Uostalom, da je Google bio uspešan, ne bi povukao Nexus liniju i krenuo sa Pixelima.

S druge strane, šta će biti sa Microsoft korisnicima? Ja sigurno neću kupiti Surface, a verujem ni većina nas sa Lumiama serija 5,6,7... U zemljama gde su stanovnici slabijeg imovnog stanja priča o Windows mobile je završena za godinu, dve. Koliko je ljudi, pa čak i s ovog foruma, spremno da izdvoji 1000 evra za telefon sa Microsoft logoom? Acer, Alcatel, Hp telefone neću ni da pominjem. Redstone 2 fokusiraju na Continuum funkcijama, što znači da za gledaoce sa jeftinijim ulaznicama ostaju kineski proizvođači, pa kako nam bude.
Microsoft se trudi da nas sa Lumiama otrese sa svoje grbače i nastavi dalje. Sa Redstone 3 će, javlja mi se, ukinuti podršku za x30 seriju, kao što su prekinuli razvoj za 920, 925 i 1520 i tresnuli nas o zid. Ne znam kako neko može da se nada da će Microsoft biti korektan, kad su svim potezima pokazali da nisu zainteresovani za nas. Zvanična izjava je da se povlače iz zemalja u razvoju i ostavljaju partnerima da se bave njima. Trenutno stanje je da smo pokusni kunići, besplatna baza beta testera koja im je trenutno korisna i čim više ne bude tako, naći će načina da nas se otresu. Surface kupci su neki novi korisnici, ne mi. Radiće taj telefon solidno, ali uglavnom ćemo ga gledati u youtube testovima i to je to.
 
^
Ovo je zdravo razmisljanje. Moram da priznam, cak me i boli koliko je realno.
Evo i ja korisnik serije 8, necu kupovati SP, jer vise od 300e za telefon, ne dajem.

A za par komentara koji osporavaju Nexuse, 5X imam u kuci.. odlican aparat, za novac koji je placen za njega, fenomenalan.
 
CrowN realno gledanje na stanje stvari, iskreno se nadam da će biti nekih wp modela pristupačnih i za nas midl range korisnike. Voleo bih da se ne obistini ono da čekam godinu dve na pojavu nekog pristupačnog telefona sa win OS-om, jer za sada kako stvar istoje ni jedan drugi telefon na tržištu mi nije woow must have ...
 
Microsoft se trudi da nas sa Lumiama otrese sa svoje grbače i nastavi dalje.
S tim da su im neophodni i korisnici s jeftinim telefonima da bi u nekom trenutku nagojili koliko mogu broj Windows Mobile korisnika od čega mnogo toga zavisi. Videćemo kakva će biti ponuda tih jeftinijih kineza, ali ako ti kinezi ne privuku korisnike, onda će Microsoft morati.

Sve si lepo rekao.
 
Ako MS batali proizvodnju pristupacnih mid/low Lumia i preusmere sve na preskupe Surface modele rizikovace da izgube dobar deo od ionako malog broja korisnika.

Sa druge strane Continuum ce imati smisla samo na hw-ski mocnim i skupim (nadam se full premium) Surface uredjajima koji jednostavno ne mogu da budu jeftini.

Sta ce biti od toga videcemo ali vecina win fanova ce imati odlican izbor - Lumie 950/XL za 250-300e koliko ce otprilike kostati pocetkom sledece godine, posle toga i manje, logicno.

Ako ste (pre)zadovoljni sa Lumiama 5/6/7xx serije obe L950 bice vam vrh a 250-300e je smesna cifra za smartfon koji ispunjava ocekivanja i bice sw-ski podrzan.

To je slican "recept" za super kupovinu kao u android taboru, Nexus 5X 32Gb za 250e do maks 300e s tim sto su L950 hardverski malo bolje od tog Nexusa mada im OS/app/market po mom misljenju zaostaju skoro pola decenije za MM/Nougatom ali dobro, vama je i takav w10m "po meri" pa nema razloga da se ne castite bar sa manjom L950 :)





Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Tu se slažem sa hsv. Tekst za 5* iskreno iznenađen

Jedino se brinem da se rafovi isprazne, a da još nema adekvatne zamene. Ova cena 950 je prihvatljiva i konkuretna je na tržištu

@l smetalo i ja se nadam da će kinezi ponuditi još koji model, bilo bi extra da Mi uradi nešto zanimljivo, mislim da bi oni mogli da naprave kvalitetan telefon konkurentan sa cenom. Samo je pitanje kako kupiti taj fon ako ga ne bude bilo u prodavnicama, jedino on line...

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Pa doci ce i do toga, nece L950/XL vecno biti u prodaji mada ocekujem da ce biti dostupne bar jos 6 meseci.

A bice i polovnih po oglasima (kada i najveci win optimisti skapiraju "kol'ko je sati" [emoji23] ), zameni se baterija ako je oslabila i to je to.



Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno