Šta je novo?

Frustracije u vezi sa MS i Windows telefonima - Recycle bin

Ja jos nisam video kompleksnije app a da su UWP, ima MS problema ali nebih voleo da odustanu od cilja.
Skype preview je za primer, steta sto MS to sve jako sporo razvija.
Voleo bih da vidim i File Explorer UWP ali punokrvnu app a ne neki light port.
Takodje settings da smeni Control Panel, ali jako tesko im ide...

Mislim da je glavni problem sto nece Adobe da ulaze svoje resurse u pravljenje univerzalne aplikacije, pa time da odbaci potencijalne kupce koji koriste starije verzije Windows-a. Morali bi da ucine univerzalne aplikacije unazad kompatibilne, ali Microsoft stalno svoje nove stvari rezervise za najnoviji sistem. Tako je imao neke stvari za Windows 8/8.1, i nije ih objavljivao za Windows 7, pre toga je pravio Internet Explorer 11 za Windows 7 i novije sisteme, a Windows XP je ostao sa Internet Explorerom 8, i tako mozemo nizati primere. Sve kao da bi motivisali ljude valjda da predju na noviji operativni sistem, a sa druge strane skacu sebi u stomak tako. Eto taj primer sa Internet Explorerom, mozda ne bi ljudi toliko poceli da se sprdaju s njim, da nisu korisnike na XP-u ostavili sa IE osmicom koja je ocaj. I eto i ovo sad, da namame nove korisnike na desetku sa univerzalnim aplikacijama, oni njih ne omogucavaju na starijim sistemima, a samim tim ko ce ulagati previse novca za ozbiljne univerzalne aplikacije kao Corel Draw, Adobe Photoshop, i tako redom... A i tako nesto nije ni potrebno na telefonima, mada bi bilo zgodno za one koji imaju kontinuum. Ovako te ozbiljnije programe koji bi bili uradjeni kao univerzalne aplikacije bi mogli da se pojave tek za 5 godina mozda, a ko zna koliko ce Microsoft biti istrajan sa ovom idejom.

Mada, s obzirom da Microsoft mora da navodi ljude da kupuju njihov noviji sistem, za njihove ciljeve je verovatno i bolje sto su ovako uradili - da nema univerzalnih aplikacija na sedmici i osmici.

EDIT: Jos jedna mana kod univerzalnih aplikacija - skida se i instalira se za svakog korisnika pojedinacno. Pretpostavljam da bi tako onda univerzalna aplikacija od 1GB za dva korisnika zauzela 2GB, ali to nisam siguran, mozda i nije tako.
 
Poslednja izmena:
Pa kako posle da prodaju vise racunara, telefona, tableta, aman :D
Bil Gejts je pricao da ce svaka kuca u buducnosti imati najmanje po jedan PC. On nije racunao na razvoj telefona i tableta.. danas svaka kuca ima po PC, laptop jedan ili dva, tablet jedan ili dva i tri, cetiri, pet telefona.
Eto ti uredjaja i naloga koliko hoces.

Kod mene imamo tri kompjutera u kuci, neki laptop, jedan stariji kompjuter, i jedan noviji, ali ipak zasto da se svako ogranicava samo na jedan, i glupo je ocekivati da bismo mi to radili samo da bismo se prilagodili univerzalnim aplikacijama. Svakako bi mi bilo zgodno da na Winows 10 kompjuteru koristim Skype ili Viber univerzalnu aplikaciju, ali naravno da necu ipak da mi to tako stoji svakome na izvolte, pa ako me mrzi da pravim poseban nalog samo zbog toga, onda ipak necu koristiti te univerzalne aplikacije. A kod sire mase bi bas te univerzalne aplikacije mogle privuci korisnike kao sto Facebook, Instagram, i sta ja znam sta se sve ljudi koriste. Mislim na razne one aplikacije koje nam i na telefonu prilicno olaksavaju posao, sa kojima nam je lepse da baratamo nego da idemo na sajt.
 
Portovanje UWP unazad ne može. A i da može je previše skupo i besmisleno. Zato je i nuđen besplatni upgrade. Kao najlakše i za korisnike i najeftinije i najjednostavnije za Microsoft.
 
Portovanje UWP unazad ne može. A i da može je previše skupo i besmisleno. Zato je i nuđen besplatni upgrade. Kao najlakše i za korisnike i najeftinije i najjednostavnije za Microsoft.
To jeste.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
 
A MS uzima 30% od cene aplikacije.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
To i zvuci malo puno.

Mada, jel bas znas da je toliko, ili si onako lupio procenat? I jel znas koliko uzimaju Google i Apple procenata u svojim prodavnicama?

EDIT: https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/112622?hl=en
Transaction fees
For applications and in-app products that you offer on Google Play, the transaction fee is equivalent to 30% of the price.
You receive 70% of the payment. The remaining 30% goes to the distribution partner and operating fees.

http://www.theverge.com/2015/6/5/8737123/apple-app-store-subscriptions-reducing-cut-report
A i Apple je isti...


Hehe, sad mi palo na pamet - jel i na nasa drzava uzme programerima jos 30% od onoga sto dobiju od Microsofta/Appla/Googla za svoje aplikacije? :D

Ali i bez obzira koliko to bezveze zvucalo, ipak da nema ove tri prodavnice, tesko da bi razvijaci uspeli da prodaju jednako lako svoje aplikacije. To ljudima mnogo pojednostavljuje sam postupak potrage za aplikacijama i kupovine istih, a i osecaju se daleko sigurnije kad kupuju u Google Play Storu/Windows Storu/Apps Storu. Iako bi razvijaci mogli da dobiju 50% vise kad ovi ne bi uzimali nista sebi (sto je nemoguce), zahvaljujuci tim prodavnicama prodaju daleko vecem broju korisnika svoje aplikacije.
 
Poslednja izmena:
Misliš da bi Adobe ili Autodesk pristali na 30%?
Malim developerima je to ok podela, jer na dolar-dva 30-60 centi su prihvatljivi. Šta reći za aplikacije koje koštaju više hiljada dolara? Možda Autodesk podigne cenu za 30% pa onda taj višak pređe u ruke MS. Da li bi ti se to svidelo?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Misliš da bi Adobe ili Autodesk pristali na 30%?
Malim developerima je to ok podela, jer na dolar-dva 30-60 centi su prihvatljivi. Šta reći za aplikacije koje koštaju više hiljada dolara? Možda Autodesk podigne cenu za 30% pa onda taj višak pređe u ruke MS. Da li bi ti se to svidelo?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Tacno. Ono sto sam rekao da se nekima isplati prodavati aplikacije i ovako u Prodavnici, Adobe svakako nije u toj kategoriji. Oni su svoj brend davno izgradili, nikakva prodavnica im nije potrebna, niti im je potreban Microsoft koji ce uzimati kajmak za njihov rad (niti Apple, niti bilo ko drugi). Doduse, ukoliko bi doslo do toga da tako neki nesto prave kao univerzalne aplikacije, siguran sam da bi to proslo samo uz dogovor (ili ugovor) sa Microsoftom da oni budu pod posebnim statusom. No dzaba i misliti, nisu ludi da prave mocne univerzalne aplikacije radi mobilnih telefona, a da time ne dopru do znacajnog dela korisnika.

EDIT: Govoreci o ultraprofiterima...
http://www.pcgamer.com/notch-on-why-minecraft-still-isnt-on-steam/
I Steam uzima izgleda 30%...
 
Poslednja izmena:
Misliš da bi Adobe ili Autodesk pristali na 30%?
Malim developerima je to ok podela, jer na dolar-dva 30-60 centi su prihvatljivi. Šta reći za aplikacije koje koštaju više hiljada dolara? Možda Autodesk podigne cenu za 30% pa onda taj višak pređe u ruke MS. Da li bi ti se to svidelo?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
A ti misliš da veliki igrači ne mogu da postignu poseban dogovor s posebnim uslovima?
 
Наравно да зна, као што зна да свака апп не мора, нити треба да буде универзална.
tapatalk by L640
 
Svaka aplikacija mora da bude univerzalna i sledeći svaki W10M telefon mora da bude PC u malom - u protivnom: MS dizgori k'o baterija u Samsungu. :D
 
Posto niko nije odgovori u temi za L640 da probam ovde...

Vec treci put bez meni znanog razloga nestaju fotografije kontakta u People app...

Na netu trazim razlog ovog sranja i ne nalazim nikakav smisleni odgovor niti resenje...
Nekako u isto vreme su nestali i na laptopu, znaci vidi se samo kruzic sa inicijalima kontakta...

Prethodna dva puta su se same vratile nakon par sati ALI ovaj put su izgleda otisle u nepovrat...
 
Taj problem sa fotografijama mi se desio kada sam nalog povezao sa još nekim nalogom konkretno sa fb. Meni se desilo to da su mi nestali kontakti u potpunosti, a ne samo njihove fotografije i to samo iz razloga što mi se outlook nalog nije sinhronizovao sa telefonom. Promenio pasword i pokušao ponovo nakon toga je bilo ok. Slike kontakata čuvam na outlook nalogu i kada dođe do razdvajanja veze između kontakata ostanu kontakti sa fotografijama.

Soilent Green is People
 
Poslednja izmena:
Kako je moguce da vise vas ne pominje ovaj i*iotizam kako radi photos app, sto je prvo mutna slika pa tek posle sekund se iscisti.. Katastrofa, 2016-a. Kao da ima neki postprocessing koji mora da moze negde da se ugasi.

Evo video ako neko ne zna na sta mislim

https://1drv.ms/v/s!AkexRSdC9n8ootFJLqxzhz-nPZAbtg
 
Sta? Nije se ovo desavalo na 520.
 
Odavno je to MS primenio kako bi se lakse ucitavale i skrolovale slike u galeriji.
Secam se 1020 da bi se izborio sa onim masivnim slikama od 41mpx morali su da primene taj nacin..
Tacno se videlo kako je slika u pocetku na preview mutna pa se odma nakon brzo izostri, meni to nije smetalo.
 
Kod mene se zamuti toliko da se fotka i ne iskristalise na kraju. Moram da izadjem iz fotke pa da udjem ponovo i da nakon par sekundi bude ok..
 
I kod mene na 930 je to prisutno, ali traje bukvalno pola sekunde. Takođe, ista situacija je i sa Asusovim fabletom (Android) koga svaki dan koristim uporedo sa 930, a neretko čak i više od Nokije (mnogo veći ekran, olovka, bolje aplikacije u odnosu na W10M...).
 
Hehe. :)
Nije da nisam već ranije pisao o tome, svakodnevne aplikacije su kompleksnije na Androidu i brže se učitavaju. A za ovaj moj Asus mogu reći samo: dizgori :D jer sam mu za 20 meseci lupio HR bar 7-8 puta, za razliku od Lumije, koja je popila HR dva puta za nekih 18 meseci - toliko o HR mafiji. ;)
 
Potpuno te razumem.. Navikli ste da probleme resavate sa HR.
 
Baš mi je drago što me razumeš. :p
Daj mi, onda, neki predlog kako da osposobim svoj telefon na Androidu, da se ne zaglupljuje, pa ga neću brisati na svaka 3 meseca.
 
Pa ne znam šta mu radiš... Moja žena ima lg g3 skoro 3 godine, nikad HR, sin koristi Asus MemoPad 8 i nikad HR, drugi sin koristi moj stari htc one m7, opet bez HR.
Moraš prvo da definišeš zaglupljivanje.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno